Muži A Derby podzimu skončilo vítězně pro Ďáblice

Muži A  Derby podzimu skončilo vítězně pro Ďáblice

Videoreport:

Děkujeme panu Vodenkovi za nahraný materiál.

Ďáblice 20.9.2015 výkop 16.30

Historicky první sousedské derby mezi Ďáblicemi a Březiněvsí v mistrovském utkání mělo již před začátkem velmi pěknou atmosféru, zejména kotel hostí o sobě dával slyšet široko daleko. Návštěva kola s velkým očekáváním nevěděla, co vzájemný zápas přinese! O motivaci obou týmů bylo hned před utkáním postaráno, protože všichni chtěli vyhrát a do tabulky si připsat 3 body.Od prvních chvil se hrál tvrdý, ale velice korektní zápas s jedinou žlutou kartou za celé utkání. Je ale pravdou, že hlavní rozhodčí nechával některé zákroky na obou stranách bez napomenutí. Ve finále to utkání neovlivnilo, hra měla naopak rychlý spád. Na začátku hosté zahrozili hlavně standardníma situacema, leč bez gólového efektu a domácí měli veliké starosti. V 10' minutě musel střídat indisponovaný domácí Kordule, kterého nahradil David Blažek. Poté se domácí osmělili a začali přikládat pod kotlem, ale územní převaha nevedla k vážnějšímu ohrožení hostující branky. V prvním poločase se hrálo z obou stran pěkné utkání s takticky vedeným scénářem. Obě mužstva mají ve svém středu velmi zkušené hráče, takže hurá fotbal nebyl na místě. Pár příležitostí na obou stranách bylo, za zmínku stojí dvě; na domácí straně se "zastřeloval" Fiala, který svojí levačkou jen těsně minul šibenici. Druhou pěknou šanci ve 44' minutě dostali hosté, kteří postupovali sami na brankáře Michálka a už už všichni čekali střelu na bránu, když se ale zjevil jako Pendolino Honza Šabacký a skvělým důrazným skluzem zamezil 100% gólovce a následoval roh. Poločas 0:0....

Ve druhém dějství pokračoval nesmlouvavý taktický boj z obou stran. Hrálo se nahoru dolů, ale branky nepřicházely. Hosté měli výborně nacvičené standardní situace a s jejich bráněním měli domácí velké starosti.Všechny důležité momenty se odehrály v poslední dvacetiminutovce. V 73' minutě individuálně potáhl míč přes dva hráče Fiala a nechytatelnou bombou k pravé tyči svojí "slabší pravačkou" rozvlnil hostující síť na 1:0! O minutu později po nezištné přihrávce od Honzy Šabackého do rozhozené obrany, využil pobídku hokejovým blafákem "po vzoru Jaromíra Jágra" domácí sniper Honza Davídek 2:0 a všichni ďábličtí fandové málem zbourali prostřední část areálu. Hosté museli otevřít hru a vše vsadili na útočnou kartu. Po centru ze strany hlavičkovali hosté a Michálek skvělým zákrokem držel stávající stav. Nejlepší hráč hostí Pavel Macháček neúnavně zásoboval spoluhráče přihrávkami a domácí se těžko bránili. V 80' minutě zpoza vápna přes tři hráče vystřelil Baranek a k údivu všech domácích fanoušků míč zapadl do brány 2:1. Zápas dostal opět náboj a "Břízka" ještě více otevřela zadní vrátka. Po dvou slibných šancích na obou stranách v 90' minutě po brejku domácích na konečný výsledek 3:1 zakončil ve skluzu opět Honza Davídek ! Pěkný zápas skončil zaslouženou výhrou domácích, kteří atakují čelo tabulky a v příštím kole zajíždí do Dolních Počernic. Držíme palce.

Tímto výsledkem by chtěli ďábličtí borci poděkovat předesedovi klubu Michalu Mošničkovi, který na hřišti nechává nejen své nervy, ale především své velké fotbalové srdce !

SK Ďáblice - TJ Březiněves  3:1 (0:0)

Sestava: Michálek-Šabacký, Kordule (9' Blažek), Máj (C), Radomskiy-Zemánek(89' Krátký), Novák (60' Jiroušek), Hejna-Davídek, Nebeský

Branky: 73' Fiala, 74' 89' Davídek

Diváci: 250

Hodnocení Trenéra Průši : Dnes proti nám nastoupil zkušený soupeř, který přispěl ke kvalitě utkání. Atmosféra v hledišti byla na tuto soutěž velice nadstandardní. Bylo cítit, že rivalita obou klubů je veliká, ale vše proběhlo bez nějakého nepřátelství. Jen více takových utkání. Diváci obou mančaftů si přišli na své. Všechny hráče chválím za předvedený výkon a hlavně za styl, kterým se prezentují po celá utkání, výsledek je jim odměnou. Má to zatím hlavu i patu, tak uvidíme jak to bude pokračovat dál.