Datum a čas konání: 12.5.2024 17:00
Místo: Čentická 1470, 19016 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Muži A - Z Chaber jedeme s prázdnou

Chabry 29.8.2015

Ve druhém utkání podzimu jsme s velkým očekáváním přijeli do sousedních Dolních Chaber. Domácí klub oslavoval své 90. výročí založení chaberského fotbalu a vrcholem celého dne bylo sousedské derby. Ve velkém parnu náš tým předváděl slušný výkon hned od prvních minut a domácí se jen těžko dostávali na naší polovinu a když, tak to byl dlouhý balon za naši obranu. Po dvou slibných šancích dobře hrajícího Horvátha jsme už už volali gól, ale bohužel obětavě hrající domácí vykopávali na roh. Kolem 40. minuty po individuální akci Davídka a faulu domácích, zůstala píšťalka ledově klidná a pokutový kop se nekonal. Po zklidnění emocí a malé nekoncentrovanosti naší obrany se v poslední minutě první půle za naší obranou nečekaně objevil Bauer a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí! Ve druhém dějství jsme se snažili atakovat statickou obranu domácích a po dvou neproměněných slibných šancích zvýšili domácí z poza šestnáctky na druhé straně hřiště pěknou střelou na 2:0. Zbývalo ještě dostatek času, ale síly ubývaly. Přes veškerou snahu všech hráčů se nám gól vstřelit nepovedlo a to ještě v 90. minutě završili domácí na konečných 3:0. Fotbal se hraje na góly a ty vstřelili domácí hráči a proto jsme odjeli z Chaber bez bodu. V příštím týdnu přivítáme hráče z Dubče, tak doufejme že kluci obují střelecké kopačky.

Sestava: Michálek, Veselý, Máj(C), Kordule, Radomskij, Hejna, Fiala, Novák, Zemánek, Davídek, Horváth

Střídali: Černý, Kurčík, Bareš

Divaci: 350

Jak to viděl soupeř :

muži „A“ vs. Ďáblice „A“ 3:0 (1:0) - 29.10.2015 - 2.kolo

SK Dolní Chabry „A“  vs.  Ďáblice „A“   3:0  (1:0)

Sobota 29.08.2015 – 17:00 hod., 2. kolo

V sobotu, v den oslav 90. výročí založení našeho klubu, jako vyvrcholení, jsme na našem hřišti ve druhém kole přivítali našeho odvěkého rivala z Ďáblic. Nevím, zda to byl záměr, ale pro naši oslavu to byl výběr jedinečného soupeře.

Mistrovskému zápasu mužů „A“ předcházely zápasy „staré gardy ve věkové kategorii nad 50 let věku“ vs. Rakovník. Dále pak „stará garda ve věkové kategorii nad 35 let věku. Všichni si „stříkli do trika“ a hlavně vzpomínali.

No a poté přišlo hlavní představení. Snad to bylo takto plánováno. V mistrovském utkání nás nečekal vůbec jednoduchý soupeř – SK Ďáblice. Vždyť, tak jako naše mužstvo, tak také Ďáblice vysoko v prvním kole vyhráli - 6:1. Ano, hráli na domácím hřišti, ale výsledek hovoří za vše. Přece jen to je výsledek, který vzbuzoval respekt. A nic na tom nemění skutečnost, že jsme tohoto soupeře v přípravě, na turnaji v Klíčanech, porazili. Připravit se je potřeba na každého soupeře, a pokud se jedná o takovéhoto rivala, tak není o čem diskutovat, tam je potřeba se připravit a nasadit skutečně to nejlepší co máme a čím v mužstvu disponujeme.

V prvním poločase jsme šli do zápasu v podstatě s tím nejlepším, co máme k dispozici. Smůla, že v 6´se zranil Šmicer a musel na plac mladý Nesvadba. Trochu se to v sestavě proházelo, ale bylo to dobré. První poločas se vyvíjel spíše taktickou hrou mezi velkými vápny. Nikdo nikoho nechtěl k ničemu pustit. Přesto jsme si příležitosti vytvořili. 30´- Linek nedal. Následoval rychlý protiútok Ďáblic. Soupeř se dostal do samostatného nájezdu. Maksym nadvakrát kryl, ale vždy se k míči dostal soupeřův útočník. Při jeho poslední střele se na naší obranné čáře objevil Nesvadba, který střelu z brány vyhlavičkoval na rohový kop. Docela důležitý, ne-li klíčový moment zápasu. No byla 35´, kdy se v našem pokutovém území pohyboval soupeř a Nesvadba po uklouznutí tam nechal nohu a soupeř padl. Všichni jsme si mysleli, včetně Vládi, že je penalta. Rozhodčí, který byl blízko, to viděl jinak a nepískal – naštěstí. Když to již vypadalo na poločasovou remízu, dostal ve 45´ krásnou přihrávku od Kozlera Honza Bauer a všechny nás rozradostnil – 1:0. Pěkná akce, která byla zkušeně zakončena. No a takovýmto výsledkem také poločas skončil.

Druhý poločas začal opět taktickou hrou z obou stran. Přesto bylo na soupeři, aby zvýšil aktivitu. Také to bylo vidět. My jsme však nezůstávali pozadu. Přišla 58, kdy nejdříve Dejmek střelou trefil břevno. Po odrazu míče se k němu dostal Linek a tvrdou střelou z levé strany trefil perfektně – 2:0. Zápas se poté odvíjel hrou mezi velkými vápny, kdy se soupeř z Ďáblic snažil především střelami ze střední vzdálenosti. Maksym byl však vždy připraven. My jsme také nezaostávali, ale ani my jsme nenašli dostatek klidu ke skórování. Závěr zápasu, kdy si každý myslel, že zápas tímto výsledkem skončí. Přišla ale 90´ kdy po levé straně potáhl Bauer, šel centr do velkého vápna a Dejmek se hlavou nemýlil – 3:0. No konečně, protože to pro jistotu hry v zakončení potřebuje.

Závěrem: vůbec jednoduchý zápas. Soupeř skutečně více zdatný, který předvedl, že bude patřit k lídrům naší soutěže. Ano u nás neuspěl, ale ukázal, že jeho přechod do útoku je mnohdy skoro až drtivý. Naši kluci podali kvalitní týmový, soustředěný výkon, za který si 3 body zasloužili. Domnívám se, že to byla dobrá oslava našeho 90-ti letého výročí.

No a příště Kyje. Budeme ve výkonu pokračovat? Bylo by to krásné.

Sestava:

Brána: Maksym  Dikusar; obrana: Jan Jiroušek, Jiří Trojan, Tomáš Vajnar, Jiří Hronek; Záloha: Jiří Kozler, Jan Bauer, Vladimír Šmicer,(6´) Ladislav Houzar(80´);  Útok: Pavel Linek,  Robin Dejmek

Střídání: Vladimír Nesvadba(6´, 87´) , Roman Polz(80´), Orhan Dumanjič(87´) , Stanislav Slavík,  Jiří Foit, Marek Segmüller

Trenér: Zdeněk Peclinovský, asistent: Jiří Pařízek, vedoucí mužstva: Jiří Hronek