TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

V 7. kole jsme museli zkousnout první prohru v soutěži.

Další zápas odehrálo naše áčko venku, a to v sousedních Chabrech. Malé derby dopadlo bohužel pro nás lépe pro domácí, kteří proměnili své šance i polo šance, a jelikož jsme my ty své nedali, odjížděli jsme z Chaber s porážkou 3:0.

Sestava:

Hybeš – Nebeský, Jiroušek, Skalický, Juriga – Pazdera, Horváth, Novák ©, Byrkovych – Davídek, Kolman

Náhradníci: Kropík, Mošnička, Chrobok, Neradil

Utkání o čelo tabulky, jelikož jsme do něj šli z vedoucí příčky, domácí na nás ale ztráceli pouze 3.body a byli na místě čtvrtém. Nám i domácím chybělo pár hráčů ze základních sestav, a tak jsme byli všichni zvědaví, jak to dopadne. Začali jsme dobře, utkání bylo vyrovnané, my ale měli častěji míč na kopačkách a hráli jsme především na soupeřově polovině hřiště. Pěkně jsme kombinovali a vytvořili si dvě velké příležitosti. Nejdříve se po pěkném centru z pravé strany neprosadil hlavičkou Byrki. Poté v naší druhé, ale již vyložené šanci domácí brankář vychytal na malém vápně stojícího, nikým neatakovaného Kolmyho. Škoda, kdybychom vedli, utkání by se možná vyvíjelo jinak. Nicméně jsme šance nedali a byl to soupeř, který jako první udeřil. Rychlý protiútok po naší levé straně, balon pod sebe a střelou o břevno se domácí dostali do vedení – 1:0. O pár minut později domácí zahrávali poměrně z dálky přímý kop z naší pravé strany. V tuto chvíli naše obraná fáze zaspala, nechala míč propadnout přes celé vápno a ten zapadl až do naší brány. Zcela zbytečný gól, který jsme inkasovali z velmi malé šance. To nás lehce srazilo, ale pořád jsme nebyli horším týmem, jen jsme své šance neproměnili. Konec první půle tedy skončil 2:0 pro domácí.

Do té druhé jsme šli s tím dát co nejdříve kontaktní gól a soupeře znervóznit. Bohužel se to nepovedlo, hra byla sice vyrovnaná, ale byla bez šancí. My ani soupeř jsme se k zakončení více méně nedostávali a domácí hráli to, co potřebovali. Po jednom z kontrů se ještě jednou prosadili a dali třetí pojišťovací gól. Ten utkání zcela rozhodl a poté se již jen dohrávalo. Naši kluci se snažili skórovat, ale nepřesností a špatnou volbou finálních řešení se nám nedařilo dostávat se přes domácí obranu.

Musíme tedy zkousnout naši první porážku a soupeři sportovně pogratulovat k výhře. Doufáme, že se z ní co nejdříve oklepeme, jelikož máme stále stejně bodů, jako první mužstvo tabulky, čili není důvod k žádnému propadání panice. Můžeme jí odčinit hned tuto neděli, kdy doma přivítáme hosty z Dolních Počernic. V neposlední řadě moc děkujeme všem našim fanouškům, kteří se zašli na tento zápas podívat a podporovali nás.

V čapí aréně hrajeme v neděli 12.9. od 17:00. Věříme, že naše kluky přijdete podpořit i nyní a pomůžete jim k další výhře.

Vámos Ďáblice!

V tomto utkání zvolil trenér Jirka Černý hráče utkání Honzu Davídka, jak utkání viděl ze své pozice si můžete přečíst níže:

Přišla vaše první prohra v sezóně. Jak hodnotíš utkání se soupeřem ze sousedních Chaber?

Je to škoda, první půli jsme drželi vice míč a měli více ze hry, přišly i naše šance, bohužel jsme je neproměnili. Chabry měli rychlý přechod do útoku a hrozili z brejku, který nakonec proměnili. Rozhodl nešťastný druhý gól. Druhou půli už hráli co potřebovali a my neměli kvalitu ve finální fázi. Výsledek 0:3 byl pro nás krutý a neodpovídal naší předvedené hře.

V úvodu zápasu jste měli 2 gólové šance. Myslíš, že kdybyste šance proměnili, zápas by vypadal jinak?

Na "kdyby" se fotbal nehraje, ale určite by zápas vypadal jinak. Hráli bychom více v klidu. A nemuseli dotahovat ztrátu.

Na derby bylo 300 lidí, jak se ti hrálo před takovou diváckou kulisou?

Na A třídu parádní návštěva. Vždy se hraje lépe, když přijde tolik diváků.