TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Muži A - Ďáblice na Kopanině smazaly dvoubrankové manko a odvezly si bod

Fotbalisté Kopaniny měli proti poslednímu celku tabulky co napravovat. Prohra na ČAFC a hlavně nepovedený výkon. To byly důvody bodovat naplno a zastavit sesun tabulkou blíž a blíž k sestupovému pásmu. Nakonec se to nepovedlo. Dvoubrankový náskok z prvního poločasu během čtyř minut, v rozmezí 64. a 68 minuty, Kopanina ztratila a nakonec byla ráda i za bod.

Zápas nakonec začal jako souboj Kopaniny proti Kopanině. Hosté totiž museli nastoupit v kopaninských dresech, protože obě sady dresů, které si přivezli (modrá, červená) se pletly s tradičními barvami dresů domácích.

Úvod zápasu patřil překvapivě hostům a naděje domácích musel držet brankář Vácha. Pak ale přišla skvělá pětiminutovka Kopaniny. Ve 14. minutě Řežábek trefil parádně volej a pak se prosadil Vágner.
Využil akci po rychlém rozehrání standardky Pospíšilem a připsal si svou první trefu v dresu domácích.
Do přestávky už domácí třetí rozhodující gól nepřidali. Šanci k tomu měl zejména Bláha, který hlavičkou odkrytou branku netrefil

Navíc ještě v první půli přišli o dva zraněné hráče, Kundeláska a Čiháka. V druhém dějství se potvrdila stará fotbalová pravda, že poločasový výsledek 2:0 bývá ošidný.

Domácí se v druhém dějství vrátili ke svému výkonu na Čafce a hosté je za to vytrestali mezi
64. a 68. minutou. Nejdříve domácí defenzíva nazareagovala na akci Ďáblic po levé straně, míč kombinací doputoval na vápno k Maříkovi a jeho tečovaná střela zapadla do sítě - 2:1. Za pět minut dlouhý výkop
od gólmana Chroboka propadl mezi Melničukem a Zadinou. Davídek dostal luxusní prostor k zakončení
a poslal míč přesně k tyči - 2:2.

Na tomto výsledku už se nic nezměnilo, když k výhře byli nakonec blíž hosté, ale z dalších příležitostí
už utkání rozhodnout nedokázali.

Na posledním místě Ďáblic zápas nic nezměnil, ale situace domácích začíná být hodně vážná. Od pásma sestupu je dělí čtyři body.

Přední Kopanina - Ďáblice 2:2 (2:0)
Branky: 14. Řežábek, 19. Vágner - 64. Mařík, 68. Davídek. ŽK: 35. Fárka - 35. Ondrůšek, 87. Jackl. Rozhodčí: Bočok - Tomšů, Hrivík. Diváků: 73.
Přední Kopanina: Vácha - Huleš, Čihák (24. Fárka, 63. Vik), Melničuk, Bláha - Flaks, Vágner (89. Levý), Zadina, Řežábek - Pospíšil, Kundelásek (22. Machálek). Trenér: Daniel Vott.
Ďáblice: Chrobok - Ondrůšek, Petržílka, Jackl, Radomskiy (72. Hejna) - Mařík, Horváth (90. Mošnička), Novák, Veselý - Slunéčko (46. Dafčík), Davídek. Trenér: Jiří Černý.

Hlasy trenérů
Daniel Vott (Kopanina): „Podle mně rozhodly dvě věci. Nedokázali jsme přidat třetí branku, když šance jsme na to měli. Po dvaceti minutách jsme přišli o dva zraněné hráče a to naši hru výrazně ovlivnilo. Musím uznat, že nechápu, že jsou Ďáblice poslední. Mají tam hodně dobrých hráčů a hrají dobrý fotbal. Situace je vážná a teď nás čeká Tempo a Královice. Alespoň jeden zápas musíme vyhrát.”
Jiří Černý (Ďáblice): „Do šesté minuty jsme měli dvě šance, ale ani jednu jsme neproměnili a pak jsme dostali po standardní situaci gól. Věděli jsme, že jsou v nich domácí silní, stejně jsme ještě do poločasu dostali i druhý gól. O přestávce jsme si říkali, že se zkusíme zvednout. Bojujeme za sebe a za Ďáblice, snažíme se pracovat a dostat se z posledního místa. Povedlo se nám snížit na 1:2 a pak jsme měli šest, sedm šancí. Nakonec jsme vyrovnali, zaplať Pánbůh za bod. Je pravda, že jsme mohli tenhle zápas vyhrát, ale kdyby domácí dali za stavu 2:0 třetí branku, tak to mohlo být také všechno jinak.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Ivo Flaks.
Nejlepší hráč Ďáblic: Jan Davídek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Mařík (Ďáblice).