Datum a čas konání: 5.5.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

A muži - ofenzivní derby vyhráli o gól domácí

Březiněves 24.4.2016 výkop 17.00

Mrazivé nedělní odpoledne slibovalo zajímavé představení. A to se také stalo ! Z prvního brejku běžela 3. minuta udeřil Zemánek po přihrávce od Davídka 0:1! Domácí mírně otřeseni se nestačili rozkoukat a na u kazateli skóre svítilo 0:2. Po přímém kopu v 10. minutě z poza vápna se trefil na zadní tyč Jiroušek. Vše vypadalo, jak v pohádce. Krásná kulisa obou táborů, hřiště ve skvělém stavu a do toho vedení o dvě branky. Jeden z rozhodujících momentů utkání po sólu Davídka a pěkné kličce brankáři, přibližně v 15. minutě už jsme všichni zvedali ruce, ale bohužel v poslední chvilce vletěl do střely domácí obránce. Poté domácí začali zvedat hlavy zejména P. Macháčkem, který neúnavně zamněstnával obranu hostí. Březiněves ukazovala v čem tkví její síla, zkušenost a standartní situace. Několikátý roh v řadě P. Macháček využil a ve 30. minutě sníženo na 1:2. O pět minut později se individuálně prokličkoval po pravé straně opět P. Macháček odcentroval a bylo srovnáno Hlavíkem 2:2. po pár příležitostech na obou stranách se krásným zákrokem blýskl Chrobok. Do šaten se šlo za stavu 2:2. Po přestávce domácí využili další standartku přesně mířil opět P. Macháček 3:2 a to ve 47. minutě. Tempo utkání gradovalo, útočné akce se střídaly na obou stranách. Běžela 64. minuta utkání a brejk využil domácí Šenkeřík krásným lobem 4:2. Od té chvíle jsme vsadili vše na útočnou kartu ,ale branka né a né přijít. Domácí hrozili přechodovou fází, ale nic se neurodilo ani na jedné straně. Šance nato byly. Až v devadesáté minutě po rohu Nováka kosmeticky snížil Krátký 4:3. Času na vyrovnání, už nezbývalo mnoho a zkušený domácí nám nedali šanci na vyrovnání a oplatili nám tímto podzimní porážku. Pěkné představení v Březiněvsi výsledkově zvládli domácí a proto jim 3 body patří. Další utkání hrajeme doma v neděli 1.5.2016 s Dolními Počernicemi od 17.00. Ďáblice DO TOHO !!!

TJ Březiněves - SK Ďáblice  4:3(2:2)

Sestava : Chrobok, Šabacký, Veselý, Krátký, Radomskij (52' Křivánek), Jiroušek(73' Plechatý), Novák(K), Fialka, Hejna, Zemánek, Davídek

Diváci : 250

Hodnocení trenéra Martina Průši : Před utkáním jsem tušil, že se na 0:0 rozhodně hrát nebude. Důrazné, ale korektní derby. Začátek utkání pro nás byl více než příjemný, škoda neproměněné šance Davídkem za stavu 0:2 ! Za Březiněves podal nadstandartní výkon P. Macháček, který si dělal na hřišti co chtěl. Nedokázali jsme ho eliminovat v přechodové fázi, ve vzduchu ani v osobních soubojích. Byl to ten rozdílový hráč utkání. Náš styl je pořád stejný, hodně gólů dáváme(zaplať pánbůh) a na druhou stranu jich mnoho inkasujeme. Jednou to vyjde podruhé prostě ne. Budeme se snažit pokračovat v nastavené filozofii a snad po dvou prohrách si příště připíšeme kýžené body. Není zatím důvod dělat velké závěry a něco bezhlavě měnit ! Divácky zajímavé utkání, kterých by mohlo být v tom našem českém rybníčku více.Snad to pochopí co nejvíce trenérů a funkcionářů. Samozřejmně ztratit výborně rozehrané utkání není moc příjemné, ale výkon kluci podali nadstandardní a za to jsem moc rád. K úrovni utkání jsme zajisté přispěli měrným dílem, ale do příště budeme muset něco přidat na víc, pokud chceme odvést z Březiněvsi nějaký bodík. Soupeř hrál velmi dobře a proto to není žádná fotbalová tragédie. Jedeme dál...Do fotbalového nebíčka jsme poslali Martinu Horvátovi 100% výkon a to byl náš prvořadý cíl, výsledek byl až na druhém místě. Marťas nikdy na tebe nezapomeneme.