FK Újezd nad Lesy vs Muži A

Datum a čas konání: 12.5.2024 17:00
Místo: Čentická 1470, 19016 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Jirkovo okénko

Jirka Poživil, jeden z trenérů naší ženské jedenáctky Vám přináší krátké zhodnocení zápasů letošního podzimu.

Hradíšťko x TJ Ďáblice

Po letní pauze nám začala nová sezóna. Náš tým vstupuje do letošní sezóny s těmi nejvyššími ambicemi i proto byl přes letní pauzu rozšířen kádr o nové hráčky a prošel kvalitní přípravou. Na první mistrovské utkání cestoval do Hradíšťka, které se v minulé sezóně umístilo na 3. místě.    Zápas začal z naší strany trošku nervózně, z toho nás dostala až v 19.minute Petra Pecekova, která dorazila míč do brány po nedůrazném zákroku golmanky 1:0. Poté jsme se dostávali do šancí, ale nedokázali jsme je proměňovat. To se povedlo Nikoletě Hološkové  ve 39. min. , která navýšila skóre na 2:0. Do přestávky se prosadila jenom kapitánka Jana Novotná (letni posila ze Slavie) ve 45+1. min. , která střelou před vápnem upravila na 3:0.     V druhém poločase jsme soupeře hned zatlačili z čehož vyplynul 4.gol v čase 48. min. , který vstřelila Kristýna Burešová 4:0. O chvíli později jsme se opět radovali a to když v 52. min golmanka nedosáhla na střelu Nikolety Hološkové 5:0. Bohužel, ale ani my jsme nehráli bezchybně a soupere jsme pouštěli do čistých gólovek, které naštěstí nepromenovali díky Michaele Školné, která podržela nebo jejich akce končily na našich obráncích. V 61. min. se trefila znovu velmi dobře hrající K. Burešová (která mohla přidat i 3.gol, když šla sama na golmanku, ale střela ji nesedla) 6:0. V 66. min. se prosadila střídající Petra Hromádková 7:0. Trefil se také nás navrátilec z hostování Vlaďka Drobílková 8:0 v 76. min. V 79.min se prosadila podruhé Petra Hromádková ,která se dobře prosadila ve vápně a uklidila míč za záda brankařky 9:0. Závěrečný gól nakonec dala Boža Peroutkova v 81. min a vysokým skórem 0:10 tak skončil zápas. I přes menší chyby co nás ještě trápí, ale věřím, že během sezóny odbouráme a ještě naší hru zdokonalíme. Všem děvčatům děkuji za předvedený bojovný výkon.

Ďáblice x Dukla B

V  2. mistrovském utkání jsme přivítali na domácím hřišti pražskou Duklu B. Děvčata do utkání vstoupila v dobré náladě z posledního utkání, ve kterém zvítězila vysoko nad soupeřem z Hradíšťka 0:10 a hodlaly vyhrát také na domácím hřišti.    Od začátku jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a náš tlak se vyplatil již v 2.minutě na rohu vápna vybojovala B. Peroutková balon a trefila se na bližší tyč 1:0. Dlouhých 17.minut se nic zvláštního nedělo hra se pohybovala okolo poloviny hřiště do chvíle, než se ke střele dostala M. Daněčková a za pomoci tyčky a zad hostující golmanky, tak mohla slavit svůj první gól v sezoně 2:0. O 6 minut později to již bylo 3:0 to, když v pádu N. Hološková dokázala trefit balon a překonala tak golmanku. Do poločasu se ještě trefila nádhernou střelou z dálky J. Novotná a uzavřela tak první půli stavem 4:0.   Do druhé půle jsme už nešli s takovým nasazením jako do první. Jedinou branku druhého poločasu vstřelila v 60minutě N. Hološková a za stavu 5:0 zápas skončil.    Všem děvčatům chci tímto poděkovat ke třem bodům a naše příznivce pozvat na další utkání, které sehrajeme 14.9. s Mnichovým Hradištěm.

Mnichovo Hradiště x Ďáblice

Ve 3. kole nás čekala cesta do Mnichova Hradiště, kam jsme jeli, již jako vedoucí celek soutěže. Naší 100% úspěšnost v zápasech jsme ale museli potvrdit.    Začátek zápasu byl z naší strany trošku nervozní , když nám nevycházela finální přihrávka a utíkali nám míče při zpracování.Z této situace nás dostala až K. Burešová ,která se v 11.minutě po křižné přihrávce od P. Hromádkové, vsítila první gól utkání.Na další gól jsme čekali přesně 11minut to se dokázala protlačit P. Peceková, která prostřelila padající obránkyni ale i golmanku 0:2.Na třetí gól jsme opět čekali  11minut a to se trefila ve 33.minutě N.Hološkováa zvýšila tak na 0:3.Ve 36.minutě jsme se opět radovali to se trefila podruhé P.Peceková a stav byl tak 0:4.Do poločasu se ještě prosadila  N. Hološková  0:5.   Druhý poločas jsme chtěli navázat na ten první gólovej poločas a povedlo se v 51.minutě se po třetí  trefila N Hološková 0:6.V 55.minutě se do veliké šance tlačila K.Burešová ,ale domací obránkyně jí před vápnem faulovala. K trestnému kopu se postavila V. Fasnerová a nekompromisně míč uklidila do branky 0:7. Šedesáta minuta nám přinesla 4.gól N. Hološkové, která tím završinal své hodně podařené utkání 0:8.I když výsledek naznačuje to, že jsme soupeře uplně přehrávali, není tomu tak.I soupeř se dostával do velmi dobrých příležitostí, ale jejich akce buď zastavili naši obránci nebo dobře chytající  M. Školná. Čemu nezabránili oni, tak zastavila konstrukce brány. V 64.minutě si krásným uvolněním mezi soupeři přichystala balon J. Novotná a střelou z dálky prostřelila golmanku 0:9.Poslední nadílku do soupeřovi branky v 80.minutě dala K.Burešová a protože se do konce utkání už skóre nezměnilo vezeme si domu 3body.    Všem děvčatům děkuji za odbojovaný zápas.A věřím že i nadále budeme předvádět bojovný výkon, abychom si svojí pozici uhájili.

Jestřábí Lhota x TJ Ďáblice

Mnichovu Hradišti se nás nepodařilo sesadit z prvního místa.A teď se o to pokoušela Jestřábí Lhota. Na začátku jsme se snažili tlačit hned do útoku,ale vůbec se nám to nedařilo selhávali jsme ve finální přihrávce a v zakončení. Když už jsme se k zakončení dostali domácí výborně podržela golmanka. Překonat se nám jí podařilo,až ve 43.minutě z penalty,kterou proměnila N. Hološková 0:1. Do druhé půle jsme vstoupili lépe,ale ke gólu jsme se dostali, až v 68.minutě. To se k odraženému míči dostala P. Hromádková. a umístila balón do prázdné branky 0:2.V 90.minutě se trefila N. Hološková,která tak potvrdila,že se jí střelecky daří 0:3 a tím zápas skončil. I když jsme vyhráli, byl to náš nejhorší předvedený výkon doposud. Věřím,ale že v dalším zápase předvedeme opět náš fotbalový výkon,který jsme předváděli.I přesto děvčatům děkuji za vítězství.