Datum a čas konání: 12.5.2024 17:00
Místo: Čentická 1470, 19016 Praha 21 - Újezd nad Lesy

A muži - První ostrý start jara se nám vydařil na výbornou

Horní Měcholupy UMT 25.3.2016 výkop 10.30

První jarní utkání jsme odehráli na hřišti v H. Měcholupech, kde jsme změřili síly s posledním týmem tabulky Sokolem Kolovraty.Po zimní pauze( 4 a půl měsíce) jsme se těšili na mistrovské utkání. Na státní svátek v pátek jsme něvěděli s jakou na nás Kolovraty vyrukují. Věděli jsme jedno, že jsou poslední. Od prvních minut bylo zřejmé jakým způsobem se utkání bude odehrávat. Nabuzení domácí hráli s velkou chutí. Od začátku nás napadali, hráli důrazný jednoduchý fotbal. Po našich chybách měli domácí tři příležitosti ke vstřelení branky. Nedáš dostaneš platilo i tentokrát v 6. minutě  po úniku Zemánka na levé straně přišel centr, který si Davídek zkušeně zpracoval ve vápně a prostřelil vše co předním stálo 0:1. Domácí ještě více přitlačili na důrazu a dlouhými míči nám dělali velké problémy. Ve 23' minutě se zranil Blažek , kterého vystřídal Bareš. Do konce poločasu se domácí snažili vyrovnat a my hráli na brejky, branka už nepadla. Ve druhém dějství domácí hráli stejným stylem a naši kluci zkušeně bránili a každou příležitost proměnili k rychlému ataku domácích. V 67' po centru Zemánka z pravé strany našel Petra Hejnu, který v podstatě zlomil odpor domácích 0:2.  A netrvalo dlouho kdy v 75' po úniku za obranu opět Zemánka zatáhl domácí stoper za brzdu a viděl za to rovnou ČK. Běžela 78' minuta a Bareš svojí třetí šancí v utkání rozhodl o osudu utkání. Do konce zápasu se jen žlutilo a nervózní domácí, už neměli síly na zvrat v utkání.Velmi cenné tři body po bojovném utkání putují do Ďáblic. Příští týden nás čeká lokální derby se Sportovním klubem Dolní Chabry, kterému máme za podzim co oplácet. Přijďte nás podpořit do Ďáblic 3.4.2016 NE v 16.30

Sokol Kolovraty - SK Ďáblice   0:3(0:1)

Sestava : Chrobok, Kordule, Průša (K), Veselý, Radomskij(83' Král), Jiroušek(65' Plechatý), Hejna(79' Gregor),Fiala, Zemánek, Davídek, Blažek(23' Bareš)

Střelci : Davídek, Hejna, Bareš

Hodnocení trenéra Průši : Domácí pokud chtějí udžet I.A. třídu musí bodovat a dnešní utkání nebylo vůbec jednoduché, i když jsme vyhráli stálo nás vítězství spoustu sil. Soupeř hrál, jak se fotbalově říká o život. Přispůsobil tomu taktiku, která nám dělala v první půli velké problémy. V kabině jsme si řekli pár slov ze kterých si hráči vzali do druhé půle mnohem větší chuť bodovat. V druhé půlce jsme to odehráli mnohem zkušeněji a domácí nepouštěli k šancím, až ke konci za stavu 0:3 tam jednu měli. Celkově jsme vyhráli zaslouženě, ale fotbalovost tam dnes trochu chyběla. Na druhou stranu mužstvo v nelehké siuaci ukázalo velký charakter bojovat jeden za druhého a vyhrálo tříbrankovým rozdílem. Domácí mě překvalili tvrdou hrou, ale v jejich situaci se to dalo očekávat. Ceníme si tří bodíků z Kolovrat, protože utkání mělo náboj a tempo. První výhra určitě povzbudí , už teď myslíme na derby s Chabrama.

Pohled trenéra soupeře( z webu) : Kolovraty – Roman Dubovčí – „Do zápasu s druhým mužstvem tabulky po dlouhé zimní přestávce jsme vstoupili tak jak jsme si řekli. Byli jsme aktivní, dobře jsme napadali, byli jsme dostatečně důrazní, soupeře jsme dostali pod tlak a ten začal dělat chyby. V 5 min jsme si vypracovali šanci z kategorie vyložených, kterou jsme trestuhodně zahodili a vzápětí z protiútoku pak lacino inkasovali. Obdržená branka nás nepoložila a snažili jsme se celý první poločas vývoj utkání zlomit na naši stranu. Vypracovali jsme si další vyložené šance, ale dát gól je pro nás obrovský neřešitelný problém. Poločas jsme prohráli 0-1, ale mělo to být 3 -1 a při troše štěstí v zakončení klidně 5 -1. Druhý poločas byl spíše boj, mnoho soubojů a nepřesností hlavně v naší hře. Zkušení hosté svou hru v obranné fázi zjednodušili, počkali si na nás a hráli na brejky. Po naší další ložence jsme z protiútoku inkasovali a po zbytečném vyloučení Lukáše Tuši pak ještě jednou. Určitě výsledek neodpovídá dění na hřišti, soupeř nás herně nepřehrál, byl však na rozdíl od nás efektivní v zakončení, což rozhodlo a proto zaslouženě vyhrál. Našim velkým problémem je proměňování šancí a to i těch 100%. Pokud chceme myslet na body, tak musíme své šance proměňovat, hrát disciplinovaně a lacino neinkasovat…..“