Muži B vs Spartak Hrdlořezy

Datum a čas konání: 12.5.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Muži B Remíza s Cholupicemi B

Poslední zápas podzimní části sezony jsme odehráli venku proti TJ Sokol Cholupice ''B'', které se drží těsně nad sestupovými pásmy. Dalo se tedy očekávat, že posílí pár hráči z A-mužstva a také se tak stalo a proto nás čekal náročný zápas. My jsme bohužel museli nastoupit bez našeho kapitáná Martina Průši.
Začátek zápasu se nám moc nepodařil, soupeř měl jasnou převahu, hrálo se především na naší polovině a nám se nedařilo zklidnit hru. Přesto jsme z našich dvou brejků dokázali zahrozit, jenomže neúspěšně. Nejprve po úniku Procházky po pravé straně a obstřelení brankáře. Bohůžel vlivem silného polního protivětru a nakloněného hřiště (hráli jsme do kopce pzn.redakce)  balón za brankovou čáru nedoputoval. Ve druhé šanci nahrával Prochy před prázdnou bránu Jindrovi Barešovi. Gólu ale zamezil obětavým zákrokem obránce.
Přišel tedy trest ve 27. minutě, když domácí záložník prošel se štěstím ve vápně přes naše tři nedůrázné obránce a vstřelil první gól. Soupeř udeřil do poločasu ještě dvakrát. Jednou z volného přímého kopu,kde bohužel náš goalman Rezek moc šancí neměl.
Poločasový stav byl tedy 3:0 a vypadalo to na jasnou záležitost.
Druhý poločas jsme ale nastoupili s větrem v zádech a pro nás slibně nakloněnou rovinou. Těžko říct zda-li šlo o rozhodující faktory, ale hned ve 48 minutě snižil na 3:1 střídající Petr Michek po přihrávce střídajícího Martina Horvátha. To se opravdu trenérovi povedlo. Hlavně Martin dokázal dát hře myšlenku a především důraz ve středu hřiště. Karta se tedy obrátila a my najednou měli převahu a soupeř nevěděl kam dřív skočit.
Místo toho aby se soupeř soustředil na fotbal, předháněli se ve vyslovení nejsprostější nadávky a urážky směrem k rozhodčím našim hráčum nebo dokonce trenérovi.
Jindra Bareš se tím nenechal rozhodit a 63.minutě svým typickým unikem, dokonce i přes faul domacích za žlutý kartónek snižil na 3:2.
Bitva o body pokračovala a my byli na koni. Kluci bojovali ze všech sil a dokázali opět po gólu Bareše vyrovnat na konečných 3:3.
Do konce zápasu měl Jindra ještě jednu šanci, kterou bohužel už nevyužil. Mohli jsme klidně odjet s debaklem, takže jsme za tenhle bod rádi.
Bohužel tenhle zápas byl doprovázen nechutným pokřikováním, nadáváním, rasistickými urážkami a po odpískání konce dokonce i malou strkanící mezi hráči. Fotbal by se měl hrát pro radost a tohle na hřiště rozhodně nepatří.

To je tedy závěr podzimu. Naše juniorka se umístila na hezkém 8. místě s 20 body se skóre 24:40. Disponujeme bohužel třetí nejhorší obranou soutěže, ale na premieru v této třídě si za sebe myslím že jsme si nevedli vůbec špatně. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, především dorostencům kteří mají vysokou kvalitu a dokázali se rychle adaptovat na vyšší uroveň. Díky si ale zaslouží také trenéři a vedení. Je vidět že, fotbal v Ďáblicích jde dobrým směrem.

Komentář předsedy SK Ďáblice Michala Mošničky k tomuto zápasu:

Na tomto zápase jsem byl přítomen do 70 minuty, kdy jsem odjel na zápas našeho A mužstva. Lituji kolegu - předsedu z Cholupic, že má v oddíle hráče, kteří neudrží emoce do té míry, že jejich opakované rasistické výroky naplňují trestný čin.