Datum a čas konání: 12.5.2024 17:00
Místo: Čentická 1470, 19016 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Muži A - Na podzim doma jen vítězství, Štěrboholy odjely z prázdnou

SK Ďáblice 8.11.2015 14.00 hodin

V posledním domácím zápase podzimu jsme za krásného slunečného počasí přivítali tradičního soupeře SK Viktorii Štěrboholy. Start utkání byl v plné režii domácího týmu, podobně jako v minulém kole na Pragovce. Ve 25. vteřině utkání po krásném centru za obranu od Máje stál tváří v tvář hostujícímu brankáři Zemánek, ale bohužel těsně přestřelil břevno. Opět si kluci vytvořili 4 velice slušné šance, které volali po gólech. Jejich realizace je buď zbrklá anebo nekvalitní. Jelikož fotbalový zákon platí téměř vždy, po prvním ataku soupeře na naší polovinu zazmatkovala domácí obrana a naservírovala do běhu hostujícímu útočníkovi, který ještě akci vyšperkoval nahrávkou kamarádovi, který potrestal chybu obrany na 0:1! Naštěstí o minutu později vzal režii okamžiku na své kopačky David Blažek, potáhl si míč na střed a zpoza vápna nedal vyniknout hostujícímu brankáři 1:1, krásná střela zapadla za tyč. Opět se jelo od znova. V dalším průběhu prvního poločasu domácí silně zatápěli hostující obraně, leč bez gólového efektu, proto zůstal poločasový výsledek beze změny 1:1. Ve druhém dějství se scénář utkání bezezbytku opakoval, aktivní domácí podnikali jeden útok za druhým a přetížená obrana hostí s vypětím všech sil odolávala.  V 50. minutě se domácí diváci dočkali, na pravé straně proháčkoval hostující obranu svým tradičním způsobem Honza Davídek a na úrovni rohu malého vápna přihrál před bránu, kde se objevil důrazný Blažek, který zamířil přesně levou nohou 2:1 pro domácí. Tempo hry od domácích dnes vydrželo celých 90. minut. Hosté vážněji zahrozili v 65. minutě z levé strany, kdy podržel Chrobok a vytěsnil míč na roh, ale to bylo z jejich strany téměř vše. Hosté nenašli síly na zkorigování skóre, protože dnes velmi dobře hrající domácí jim to zkrátka nedovolili. V poslední minutě kosmeticky upravil skóre do prázdné brány Jirka Zemánek po krásné přihrávce od Oskara Plechatého 3:1, tři body zůstaly doma a domácí šňůra vítězství zatím pokračuje. Vyhoupli jsme se na druhé místo za suveréna naší skupiny Újezd nad Lesy. V posledním kole podzimu jedeme na Vyšehradskou UMT v sobotu 14.11.2015 výkop ve 13.30.

SK Ďáblice - SK Viktorie Štěrboholy  3:1(1:1)

Sestava : Chrobok, Šabacký, Máj (C), Veselý, Krátký, Jiroušek(81' Plechatý), Novák, Fiala, Zemánek, Davídek(76' Bareš), Blažek

Střelci : Blažek 20', 51', Zemánek 90'

Diváci : 30

Hodnocení trenéra Průši : Na můj vkus a zejména s ohledem na množství šancí, které si vytvoříme, jsme málo produktivní, musíme rozhodnout utkání v náš prospěch dříve. Zkusíme se na to v dalším tréninkovém období zaměřit. Je to samozřejmě i o psychice. Kluci navázali na výkon na Pragovce, ale tentokrát nám tam spadly tři pěkné branky. Rozdílovými hráči dnes byli Blažek, Fiala a nadšeně hrající Novák, který chytá druhou fotbalovou mízu. Pro Ondru je škoda jeho chronické zranění kolene, které ho omezuje v pohybu, přesto poslední zápasy našel svůj rytmus a za to jsme rádi. Je to velký srdcař. Na závěr jsem rád, že se nám v celém klubu daří plnit cíl, který jsme si nastavili s předsedou, a to je citlivé posouvání mladých hráčů do A a B týmu. Kluci poctivě pracují a pochopili nastavenou myšlenku. Během podzimu se na tom zatím podílejí Cingel 99', Traxmandl 98', Kaiser 98', Jiroušek 98', Plechatý 98', Mošnička 99', Spilka 98', Huňa 98', Frydrych 98' a to je solidní počet. Kluci tím začínají pomalu splácet dluh, který ke klubu v uvozovkách mají.