Datum a čas konání: 19.5.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Muži A - Opět hororové utkání a sedm branek v Ďáblicích

Ďáblice 25.10.2015 14.30 h.

V domácím prostředí jsme přivitali v 10. kole SK Hostivař, štiku letošního podzimu. Od začátku hosté hráli přímočarý,  jednoduchý, svižný fotbal a né náhodou opanovali před zápasem přední umístění v tabulce. Kdo by čekal od domácích zanďoura, mohl se mýlit. Po chybě v zadních řadách mohli hosté dvakrát gólově odskočit, ale štěstěna byla na straně domácích. Kluci se rozjížděli velmi pomalu, ale postupem času zařadili vyšší stupeň výkonosti a zejména Blažek s Davídkem odváděli 100% výkon. Zaměstnávali obranu hostí, která pod tlakem chybovala. Šanci na vstřelení branky měl Fiala po samostatném úniku a krásné přízemní střele. Další dvě příležitosti opět nenašli hostující branku, až ve 33' minutě po samostatném úniku Davida Blažka si mohli domácí fanoušci zakřičet góóóól 1:0. Za pár minut mohl Blažek po pěkném zpracování centru od Davídka, zvýšit levačkou, ale hostující brankář byl proti. Běžela 42' minuta kdy hosté rozehráli rychle standardní situaci (aut) po nepřesném rozhodnutí obou rozhodčích a hostující hráč Primus nekompromisně vyrovnal do poločasu na 1:1. Ve druhém dějství domácí přitlačili na pilu a byli odměněni v 50' minutě po nezištné přihrávce od Hejny, který vybídl krásnou kolmicí středem obrany výborně hrajícího Blažka. Davidův blafák přečetl hostující brankář pohybem, ale rukou zasáhl nešťastně nohu domácího útočníka a rozhodčí nezaváhal, ČK a pokutový kop pro domácí. Blažek se nemílil 2:1. V tuto chvíli by na hosty z přítomných diváků nevsadil nikdo ani groš. Hostivař se semkla, neměla co ztratit a dala do zbytku utkání všechny své síly. V 56' minutě po zbytečném RK hosté zaslouženě vyrovnali na 2:2 a aby toho nebylo málo za dvě minuty po chybě v zadních řadách hosté pohodlně otočili utkání v jejich prospěch na 3:2. Domácí hráči nic nezabalili a začal těžký boj o body. Hrálo se nahoru dolů a v této fázi utkání gradovalo. V 70' minutě po dlouhém nákopu Šabackého za hostující obranu, využil zaváhání hostující obrany rychlými kroky a skvělým zpracováním opět Blažek a nekompromisně završil svůj hatrick  3:3. Začínalo se znovu od nuly a Ďáblický horor pokračoval, až do konce utkání. Hostům zjevně docházely síly a toho v 72' minutě po několikátém rohu zahrávaným Fialou, využil hlavou poprvé v sezóně osamocený sváteční střelec Ondra Novák 4:3. Hostující hráči v posledních minutách utkání z posledních sil chtěly vyrovnat, ale naštěstí se jim to nepodařilo. Naopak domácí měli dvě příležitosti k rozhodnutí celého utkání z brejkových situací. Konečný hvizd rozhodčího završil zajímavý zápas, který se musel divákům líbit. Důležité body zůstaly v Ďáblicích, ale hosté tu zanechali dobrý dojem. V příštím kole zajíždíme na nedalekou Pragovku. Výkop 31.10.2015 v 10.30

SK Ďáblice - SK Hostivař  4:3 (1:1)

Sestava : Chrobok, Šabacký, Máj (C), Krátký, Kordule, Hejna(83' Plechatý), Novák, Fiala, Jiroušek(88' Král), Davídek, Blažek

Branky : Blažek 33' 50' 70', Novák 72'

Diváci : 100

Hodnocení trenéra Průši : Dnes rozhodl Ondra Novák hlavou po rohu a byla to první branka z této standardní situace v sezóně od celého týmu ! Ondra po vlažném rozjezdu do sezóny nabírá zajímavou výkonnost. Budu se opět opakovat, ztráta koncentrace nás málem stála ztrátu všech bodů. Soupeř dnes chtěl hrát fotbal a to samozřejmě přispělo ke kvalitě utkání. Jen 100% přístup v tréninku může pomalu odstranit nešvary naší hry. Doufám že si to kluci uvědomují, máme do konce podzimu tři těžká utkání a očekávám maximální přístup od všech hráčů v týmu. Jen tak můžeme pomýšlet na další bodový zisk. Zajíci se počítají, až po honu. Uspokojení je velmi nebezpečné, uvidíme jak se nám to všem povede. Nahrané body do teď, by ztratili význam soutěživosti a motivace. Dnes se vedlo nadstandardně Davidovi Blažkovi, který ukázal svoji univerzálnost pro tým. Každý by chtěl dávat branky, ale individuální statistiky hráčů nesmíme nadřazovat nad týmové, ale to David moc dobře ví. Chyby které jsme dnes vytvořili hráči vynahradili nasazením. Gratuluji všem klukům ke třem bodům.