Datum a čas konání: 5.5.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Muži A - Vítězství, ale v defenzívě to stále skřípe

Ďáblice 4.10.2015 16.00

Krásné nedělní odpoledne a soupeř z druhé strany metropole FSC Libuš. Všichni ďábličtí fandové si kladli otázku co s mužstvem udělá zbytečná porážka z Počernic ! Od prvních minut se hrál běhavý fotbal z obou stran, hosté měli mírně navrh, ale netrvalo dlouho a kluci se rozjeli na své obvyklé tempo. Soupeře převyšovali zejména v kombinaci po zemi a křídelní hře. Po dvou slibných neproměněných šancích domácích udeřilo ve 14' minutě na druhé straně do černého. Po skvělém zákroku Chroboka a vyražení míče do břevna se nejrychleji orientoval hostující hráč, který hlavou zavěsil na 0:1! Naše nedůrazná hra v obraně dovolila lacinou branku do naší sítě. Po obdržené brance až do konce poločasu se hrálo jen na půli hostů. Domácí viditelně přidali a branka na sebe nenechala dlouho čekat.Běžela 24' minuta a kdo jiný než osamocený střelec Honza Davídek po krásné přihrávce za obranu od Petra Hejny vyrovnáno 1:1. Od té chvíle se v hostující obraně objevovali čím dál větší okénka, kterých domácí hráči dokonale využili. Ve 35' minutě po chytře rozehraném přímáku po ose Fiala, Máj, Davídek posledně jmenovaný zvyšuje na příjemných 2:1. Běžela 41' minuta a kdo jiný než Davídek zvyšuje po skvělé orientaci ve vápně na 3:1 pro domácí. Honza zavěsil 10. gól v sezóně a na druhý hatrick potřeboval jen 17. minut ! ( zajímavostí je, že všechny zásahy jsou z domácího prostředí ). Hosté byli na pomyslný ručník, ale do poločasu se skóre nezměnilo. Ve druhém dějství hosté z Libuše musely otevřít hru a vrhnout vše do útoku, ale byli to domácí kteří stále drželi otěže zápasu. V 58' minutě po individuální akci zvýšil blafákem na 4:1 David Blažek. Kdo by čekal, že je rozhodnuto, tak se šeredně zmýlil. Jak se z jasné partie stane Hitchcocův horor umějí jen Ďábličtí borci. 60' a 62' minuta dostala hosty reálně do hry. Dva rychlé góly Libuš pěkně nabudili a skóre 4:3 je reálně vrátilo do boje o body. Libuš se snažila dlouhými míči rychle přenášet hru na polovinu domácích a snaha o vyrovnání byla veliká. Ďábličtí využívali každou situaci k brejkům, ale ani jeden z nich do konce zápasu nedokázali dotáhnout do gólového konce. Jelikož ani hosté některé situace nevyužili, konečný hvizd rozhodčího resultoval 4:3 pro domácí. Pěkný a rychlý zápas z obou stran se divákům musel líbit. Škoda jen ztráty koncentrace v závěru utkání. Kluci to ubojovali a připsali si do tabulky 3 cenné bodíky.Tímto výsledkem se domácí vyšplhali na druhé místo dosavadní tabulky o skóre před SK Hostivař. Na vedoucí Újezd ztrácíme 3 body.V dalším utkání přivítáme opět doma TJ Kyje. Přijďte nás povzbudit, stále je oč hrát.

SK Ďáblice - FSC Libuš  4:3 (3:1)

Sestava: Chrobok, Veselý(60' Zemánek), Máj (C), Kordule, Radomskiy(77' Jiroušek), Nebeský, Fiala, Novák, Hejna,Davídek(88' Král), Blažek.

Branky: Davídek 24',35',41', Blažek 58'

Diváci: 131

Hodnocení trenéra Průši: Po obdržené brance jsme se skvěle zvedli a do 60' minuty hráli fotbal na který se opravdu dalo dívat. Chvilka nepozornosti nás stála klidný konec zápasu, ale kluci to ubojovali srdíčkem a to se také počítá. Je lepší Vyhrát 8:7, než remizovat 0:0, ikdyž pro trenéry to tak zajímavé není. Musíme stále pracovat na defenzivní činnosti mužstva, která nás nejvíce trápí. Dnes musím popřát Libuši po letní nejistotě v celém klubu co bude dál, pohodovou fotbalovou práci.Honza Davídek má střeleckou formu, tak doufám že si jí udrží co nejdéle. Celý mančaft na něj dře a za to kluky musím vyzdvihnout. V týdnu asi donese nějaké buchty ! Viď Jendo....................