Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Čtvrtý zápas, třetí výhra. Ďáblice – Vršovice 4:1

Čtvrtý zápas, třetí výhra. Ďáblice – Vršovice  4:1

Ve středu naše A mužstvo čekala předehrávka 15.kola, ve kterém do naší čapí arény přijely ambiciózní Vršovice, které se před sezonou netajily touhou postupu do pražského přeboru.

Sestava:

Hybeš – Jiroušek, Saňa, Skalický, Juriga – Pazdera, Ondrůšek©, Horváth, Byrkovych – Poláček, Kolman

Náhradníci: Kropík, Chrobok, Fyman, Neradil, Husák

Po remízové neděli nás ve středu čekalo další utkání a všichni jsme byli v očekávání, jak jej kluci zvládnou. Zvládli ho skvěle.

Začátek byl sice lehce v režii hostů, kteří si vytvořili pár rohových kopů a dlouhých autových vhazování do našeho vápna, ale po tomto ůvodu jsme přebírali iniciativu my. Odměnou byla 25.minuta, kdy se po pěkné akci dostal Kolmy do tahu z levé strany, přihrávkou pod sebe vybídl Polyho, a ten s přispěním teče hostujícího obránce otevřel skóre utkání – 1:0. Důležitá vzpruha pro naše hráče, začali si ještě více věřit a tlačili na soupeře. Ve 36. minutě opět po levé straně zavezl balon tentokrát Pazdy a krásnou přihrávkou před bránu připravil Kolmymu gól do prázdné branky – 2:0. Další ránu pro soupeřovu psychiku jsme dali ihned za minutu, kdy jsme důrazem obrali hosty o míč, Kolmy vysunul Pazdyho a ten nezaváhal – 3:0. Takto skončila i první půle.

Do té druhé jsme šli s jasným záměrem, nedostat hosty do tlaku, a hlavně nedovolit jim dát nějakou lacinou branku, po které by se mohli vzchopit. Chtěli jsme držet stále balon a hrát tak, jako doposud. To se bohužel moc nedařilo, naší zbrklostí jsme o míče přicházeli a ihned se z toho stal fotbal nahoru-dolu, přesně to, co jsme nechtěli. Nicméně směrem do obrany jsme všechny soupeřovy náznaky zneškodňovali a ten nevěděl, jak se k nám má dostat. Čas plynul a v 78. jsme přidali pojišťovací čtvrtý gól, kdy se po chybě hostující obrany k míči dostal Kolmy, připravil šanci Polymu a ten nezaváhal, křižnou střelou navýšil naše vedení na 4:0. Utkání se již dohrávalo a o to více nás mrzí, že jsme v 85. ztratili možnost na čisté konto, kdy si hosté dobrou souhrou připravili šanci a nezaváhali 4:1. V poslední minutě jsme ještě pustili k samostatnému úniku soupeře, ale Hybi nájezd lapil.

Utkání skončilo 4:1 pro naše kluky a všichni v čapí aréně mohli být spokojeni.

Děkujeme za podporu všem fanouškům, kteří si i v týdnu našli cestu na fotbal. Poděkování patří i hráčům za přístup a za velmi dobrý výkon hlavně v prvním poločase, ve kterém si udělali základ pro další tři body do tabulky. Se začátkem sezony je zatím spokojenost, naše A mužstvo nyní opanuje první příčku tabulky, teď jen neusnout na vavřínech a pokračovat dál v těchto výkonech.

A to hned v příštím utkání, kdy hraje naše A mužstvo venku, a to v sobotu 21.8. od 17:00 na Xaverově, přijďte kluky podpořit.

Vámos Ďáblice!

V tomto utkání zvolil trenér Jirka Černý hráče utkání dva, a to brankáře Tomáše Hybeše a jednoho z našich mladíků v týmu Jakuba Jirouška. Jak utkání viděli ze svých pozic si můžete přečíst níže:

Hybi - Minulé utkání si musel nastoupit v poli a připsal sis asistenci. V dnešním utkání si nastoupil na tvém tradičním postu a málem si vychytal čisté konto. Jak hodnotíš zápas?

Z týmového hlediska musím hodnotit zápas kladně. Soupeř byl kvalitní, řekl bych že měl více ze hry ale my jsme si to zkušeně zajistili rychlými kontry a efektivitou v zakončení. Musím přiznat že jsem měl trochu strach z druhé půle, ale nakonec jsme to zvládli téměř bez ztráty kytičky, musím kluky pochválit. Co se týče mě, rád pomohu týmu na kterékoliv pozici.

Kubo - V této sezóně jsi už 2x nastoupil v základní sestavě. Jaký z toho máš pocit a jaké jsou největší rozdíly oproti dorostenecké lize?

Pocity jsou samozřejmě skvělý, hlavně z toho druhého zápasu, který se povedl o dost lépe. Rozdíl oproti dorosteneckému fotbalu vnímám v tom, že zápasy jsou více soubojové a důraznější, jinak mi to až takový rozdíl nepřijde.

Hybi - Momentálně se nacházíte na první příčce. Soutěž je sice dlouhá, ale jaké máte ambice v této sezóně? Myslíš si, že se tato sezóna dohraje?

1. příčka je krásná, ale sezóna bude (snad) ještě dlouhá. Myslím si, že úspěch pro nás bude když budeme na dostřel postupu. Základ bude nahrát body na podzim a pak čekat jestli příjde Covid nebo ne :D (samozřejmě si všichni přejeme sezonu celou a bez předčasného ukončení)