Příští zápas

TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Ze Štěrbohol si odvážíme "pouze" bod, když jsme v závěru nedokázali udržet jednobrankové vedení.

Opět se nám nevyhla zranění, a tak jsme utkání museli odehrát se dvěma hráči, kteří měli svalové problémy. I tak jsme ale měli vyhrát, jelikož jsme 3x vedli, ale i přesto si ze soupeřova hřiště odvážíme pouze bod. I přes důkladnou přípravu na to, že to Štěrboholy hrají více méně na standartní situace jsme dvě z nich nedokázali ubránit.

Sestava:

Chrobok – Jiroušek, Mošnička, Skalický, Juriga – Pazdera, Ondrůšek ©, Nebeský, Byrkovych – Poláček, Kolman

Náhradníci: Kropík, Hybeš, Neradil

Utkání jsme začali dobře, drželi jsme balon a bylo cítit, že z nás má soupeř lehký respekt, jelikož nás nechávali držet balon a bránili až od své půlící čáry. Od začátku bylo zřejmé, že to budou chtít domácí urvat přes svou sílu a výše zmíněné standartní situace. Z našeho tlaku jsme také dali úvodní branku, kdy se po pěkné kombinaci na pravé straně hřiště dostal k centru Byrky, našel Ondruše a ten z voleje otevřel skóre utkání – 0:1. Poté jsme stále drželi míč a vytvářeli velký tlak na domácí, po kterém jsme mohli navýšit vedení. Bohužel ale Kolmy po pěkném centru Polyho hlavou přestřelil. Ve 22.minutě jsme dovolili soupeři standartní situaci. Pěkný centr, hlavička a bylo 1:1. Tento stav vydržel až do poločasu, jelikož jsme ani další závary nedokázali gólově vyřešit.

Do druhé půle jsme šli s jasným odhodlání, přidat branky. Věděli jsme, že bude soupeř fyzicky odpadat a jediné v čem mohou zahrozit jsou centrované balony. Bohužel se vše potvrdilo. V 56.minutě se po pěkné individuální akci dostal k přihrávce Byrky, neomylně našel Kolmyho a ten do prázdné branky převážil vedení opět na naši stranu. Bohužel jsme ale hned za 8.minut opět inkasovali a jak jinak než po standartní situaci. Centr do vápna – 2:2.

Ráz utkání byl po celou dobu stejný a nám se povedlo v 78.minutě do třetice urvat vedení. Kvůli personální nouzi si zahrál v poli i náš brankář Hybi a krásnou akcí po lajně vybídl Polyho ke gólu do odkryté branky – 2:3.

Bohužel jsme ale za 3.minuty opět inkasovali, když se po naší chybě v zadních řadách jednoduše po výkopu od branky dostal k prodloužené hlavě domácí útočník a vyrovnal na konečných 3:3.

Ztráta těchto bodů opravdu mrzí, jelikož jsme byli jasně lepším týmem a domácím k němu stačila pouze síla a výšková převaha. Musíme ale kluky pochválit za bojovnost, když jsme do utkání šli de facto s devíti zdravými hráči.

Příští utkání se hraje již ve středu 18.8. od 17:30, kdy doma v čapí aréně přivítáme ambiciózní Vršovice, přijďte kluky podpořit.

Vámos Ďáblice!

Hráčem utkání byl zvolen 1gólový Jan Ondrůšek. Jak utkání viděl ze své pozice si můžete přečíst níže:

V nedělním zápase přišla první ztráta bodů v této sezóně. Jak hodnotíš utkání?

Hodnotí se mi to velice těžko, jelikož jsme zde měli vyhrát. Byli jsme lepší, fotbalovější a jen díky centrům a nakopávaným balonům, které jsme nedokázali odvrátit máme pouze bod. Soupeř hrál takový anti fotbal a to mu bohužel stačilo na bod. Hrálo se navíc za opravdu velkého vedra a jelikož jsme měli pouze 3 hráče na lavičce plus dva hráli se sebezapřením, bylo to složité.

Tento týden Vás čekají dva zápasy v jednom týdnu. Jak je pro Vás těžké se připravit na tyto utkání?

Je pravda, že nás nyní čeká takzvaný anglický týden. Pro nás trošku nešťastně ale lehce otočený, protože jej máme neděle - středa - sobota. V úterý nás čeká lehký trénink, který bude jak po zápasový tak i před zápasový. Předpokládám, že nám ho trenér udělá volnější, abychom hlavně zregenerovali a připravili se na středu, kdy nás čekají těžké Vršovice, které se netají ambicí postupu do přeboru. Doufám, že se nám uzdraví něktěří hráči, protože to bude potřeba obzvláště v tomto týdnu.

V zápase si podruhé nastoupil jako kapitán týmu. Jaké to je, být lídrem týmu?

Já to tak neberu. Samozřejmě mě těší důvěra trenéra a kluků v týmu, ale naším kapitánem je Ondra Novák. Bohužel se teď nemohl pár zápasů zúčastnit, ale pokud bude on nebo Honza Davídek, kapitáni jsou oni. Jsou to velcí patrioti týmu a obrovští srdcaři. Musím ale říci, že se zde obecně nyní udělala správná parta, kdy všichni táhnou za jeden provaz a hrajeme po nějaké době opět jako tým, za což jsem velice rád. Není to tedy jen o tom, kdo zrovna tu pásku v daný zápas má.