Datum a čas konání: 19.5.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Komentář z webu soupeře:

V lijáku juniorka Vyšehradu podlehla soupeři z Ďáblic 2:4

Juniorka – Dubeč, Praga a Ďáblice, to je trio mužstev, jež dokázala na jaře v I. A třídě položit na lopatky naši juniorku. S posledním ze jmenovaných soupeřů má rezerva Vyšehradu vůbec nejhorší vzájemnou bilanci, na podzim podlehla v Ďáblicích 0:4 a v odvetě na Vyšehradě 2:4. Přestože se hrálo v nepříjemném lijáku, fotbal měl šmrnc za svůj výkon se rozhodně nemuseli stydět ani poražení.

Juniorku tentokrát doplnili z A-týmu Kubík s Kohoutem a z dorostu Pikous, Inneman a Máče. V základní sestavě Ďáblic sice chyběl jejich nejlepší jarní střelec Šedo, i bez něj si však tým trenéra Peřiny poradil. Již v 6. min. utekl po své levé straně technicky velmi dobře vybavený Horváth a střelou z úhlu překonal Prokeše: 0:1.

Ve 22. min. Zemánek těsně minul domácí bránu, ale o minutu později už bylo vyrovnáno. Innemanova střela zdálky se odrazila od tyče a dobíhající Bohuslav doklepl míč do sítě: 1:1! Po půlhodině hry pronikl zprava Kohout, trefil ale jen brankáře Chroboka.

Pět minut před poločasem Horváth atakoval Čižikova, ten na mokrém povrchu uklouzl, trefil balon v šestnáctce rukou a pískala se penalta. Novák ji bezpečně proměnil: 1:2.

Navzdory přívalům vody z nebe měl zápas velmi dobrou úroveň i po změně stran. V 63. min. zakončil individuální brejkovou akci Fiala: 1:3. Dvacet minut před koncem sice po centru Kohouta vstřelil kontaktní branku na 2:3 Máče, víc už toho však juniorka nestihla, naopak v 84. min. Zelený pojistil výhru hostí: 2:4. Ďáblice tak v obou vzájemných soubojích nastřílely Vyšehradu B čtyři branky.

V neděli 9. června v 17.00 hod. hraje naše juniorka na hřišti Kyjí, jež klesly na poslední místo tabulky. O týden později uzavře sezonu domácím zápasem s Dolními Chabry. Toto utkání se tedy bude hrát v neděli 16. června v 17.00 na Vyšehradě.

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Výborný zápas s oboustranně kvalitními výkony. Ďáblice nás přehrály v efektivitě zakončení šancí, měly jich pět a daly z nich čtyři góly. Utkání by spíš slušela remíza.“

Trenér Ďáblic František Peřina: „Potřebovali jsme naplno bodovat, abychom neztratili kontakt s čelem tabulky. Výborně nám zahráli především oba stopeři Máj s Veselým a také Fiala ve středu zálohy. Utkání bylo bojovné a mladí hráči Vyšehradu byli našemu týmu velmi dobrým soupeřem. Zůstanou-li pohromadě, měli by hrát v příští sezoně o čelo tabulky I. A třídy.“

Slavoj Vyšehrad B – SK Ďáblice 2:4 (1:2)

Branky: 23. Bohuslav, 71. Máče – 6. Horváth, 41. Novák z pen., 63. Fiala, 84. Zelený.

Rozhodčí: Opočenský – Vojnovič, Bočok. ŽK: Š. Klíma, J. Duda, Bohuslav – Máj, Novák.