TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Muži A - Ďáblice se s Vršovicemi o body podělily

Poslední Ďáblice přivítaly v dalším utkání o udržení desáté Vršovice. Dvanáctibodový rozdíl mezi oběma týmy však nebyl nijak znát. V zápase průměrné úrovně šli hosté po půl hodině hry brankou Špulky do vedení, ale domácí stačili krátce po změně stran Maříkovou trefou nepříznivý stav srovnat. V dalším průběhu se více jak stovka diváků žádné branky nedočkala a soupeři se o body podělili.

Domácí chtěli potvrdit velice dobrou formu z minulého kola, kdy hladce přehráli Dolní Chabry a pustili se do soupeře bez velkého respektu. Neuběhla snad ani minuta a Ondrůšek vyslal první navštívenku na hostující bránu, jenže balón proletěl těsně nad pravým růžkem. Chvíli na to pak skončila Maříkova rána v připravené náruči gólmana Mahy. A do třetice v 10. minutě měl po Maříkově centru vedoucí gól na hlavě Davídek, ale balón nakonec mezi tyče nenasměroval.

Hosté mezi tím na druhé straně ohrozili Chroboka jen Zukalovou střelou z přímého kopu, kterou však měl gólman domácích pod kontrolou.

Daleko víc se musel činit hostující Maha, zejména pak ve 20. minutě, kdy ho umístěnou ránou k tyči pořádně protáhl Slunéčko, ale nakonec čisté konto udržel.

Přišla však 35. minuta a z nenápadné akce překvapivě udeřili hosté. Na přetažený centr Zukala si před branku šikovně naběhl Špulka a umístěnou hlavičkou k zadní tyči otevřel skóre - 0:1.

Když se pak v závěru poločasu nevešla mezi tyče Jacklova střela ze standardní situace, odcházel tým trenéra Tomaidise do kabin s jedním gólem navrch.

Se snahou o brzké vyrovnání vstoupili domácí do druhého poločasu. To mohl už po osmi minutách zařídit Mařík, avšak jeho dělovka z přímého kopu proletěla těsně nad břevnem. Mařík si však vše vynahradil
o chvilku později, přesně v 55. minutě, kdy se po hezké spolupráci Nováka se Slunéčkem dostal na hranici vápna k míči a prudkou střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1.

Po dalších pěti minutách byli domácí hodně blízko druhé brance, když si na dlouhý centr do vápna naběhl Jackl, ale vracející se Zukal ho stačil ne zrovna čistým zákrokem odzbrojit. Reakce domácích byla bouřlivá, avšak sudí Laštovička nechal hru dál pokračovat.

Deset minut před koncem se po dlouhém Chrobokově výkopu objevil v dobré střelecké pozici střídající Dafčík, ale Zukal byl opět včas na správném místě a v posledním okamžiku ho o balón připravil.

A když pak v poslední minutě zlikvidoval vybíhající Chrobok nebezpečný brejk hostujícího Švarce, bylo
o dělbě bodů definitivně rozhodnuto.

Ďáblice - Vršovice 1:1 (0:1)
Branky: 55. Mařík - 35. Špulka. ŽK: 22. Novák, 63. Horváth, 78. Davídek, 79. Jackl - 39. Tomaides,
58. Krivosheev, 71. Špulka, 83. Zukal. Rozhodčí: Laštovička - Chustecki, Čermák. Diváků: 130.
Ďáblice: Chrobok - Petržílka, Veselý, Jackl, Hejna (46. Radomskiy) - Mařík, Novák (68. Mošnička), Horváth, Ondrůšek (79. Kočí) - Slunéčko (55. Dafčík), Davídek. Trenér: Jiří Černý.
Vršovice: Maha - Minařík, Protivínský, Kaiser, Zukal - Bažant (60. Kubelka), Krivosheev, Tomaides, Turek (84. Borovička) - Špulka, Humpl (21. Švarc). Trenér: Jaromír Tomaides.

Hlasy trenérů
Jiří Černý (Ďáblice): „Soupeře jsme přehrávali, ale máme problém s proměňováním šancí. Na kluky jsem jinak pyšný, protože odevzdali výborný výkon. Prohrávali jsme hloupým gólem, ale v druhé půli se nám podařilo vyrovnat. Měla tam být penalta, byla ale sporná. Pan rozhodčí ji nepískal, protože ji neviděl.”
Jaromír Tomaides (Vršovice): „Sice jsme dali gól, ale paradoxně jsme byli horší. První půle byla podle hry remízová, druhou půli jsme byli jasně horší. Pustili jsme soupeře do dvou šancí a z jedné dali gól. Hrajeme to s dorostenci, kteří hráli dopoledne. Nemůžeme po nich chtít, aby rozhodovali zápasy. Proti mančaftům, které jsou pod námi, neumíme hrát. Třeba v Třeboradicích jsme nehráli vůbec špatně.”

Nejlepší hráč Ďáblic: Petr Jackl.
Nejlepší hráč Vršovic: Martin Minařík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Alexandr Krivosheev (Vršovice)