TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Muži A - Ďáblice vyrabovaly Chabry a vykřesaly jiskřičku naděje

Jak se říká, naděje umírá poslední. Po výhře 4:0 na hřišti Chaber si to můžou říkat i fotbalisté Ďáblic. Ve hře je ještě patnáct bodů a k záchraně jim aktuálně chybí deset. Domácí, kteří i tentokrát nastoupili bez Brabce s Černým, v zápase totálně selhali a zahrávají si s ohněm. K udržení soutěže sice nemají daleko, ale současná 13. příčka je sestupová.

Už 4. minuta ukázala, že domácí nejsou v pohodě. Roh Ďáblic poslal z levé strany před branku Mařík
a Dikusar centrovaný míč neudržel a hodil si ho do branky - 0:1.

Do úzkých se hosté poprvé dostali v 11. minutě, když Novák nedosáhl na dlouhý pas a Zemana zastavil jen za cenu žluté karty. A vlastně to bylo i naposled.

Do přestávky rozehráli hosté koncert jak na varhany, ale tentokrát to bylo jen na brankové tyč. Ve 33. minutě se před Dikusarem zjevil volný Slunéčko, ale míč napálil jen do břevna, od kterého se odrazil do náruče Dikusara. Za tři minuty domácí gólman vyrazil střelu Maříka přímo na kopačku Ondrůška, ale ten pro změnu rozezvučel levou tyč branky.

A dotřetice ve 43. minutě zvonilo břevno domácí branky. Mařík krásně uvolnil Davídka, ten hlavou sklepl míč rozeběhnutému Slunéčkovi, který byl u míče dříve než vybíhající Dikusar, ale opět mířil jen do brankové konstrukce.

Útočník hostů si vše vynahradil pět minut po přestávce. Po pravé straně proklouzl hbitý Mařík a ve vápně našel právě Slunéčka. Následovaly dvě rychlé kličky a střela k levé tyči - 0:2.

Z tohoto úderu už se domácí vzpamatovat nedokázali a inkasovali ještě dvakrát, což bylo i milosrdné.
V 69. minutě se prodíral jejich obranou Ondrůšek a byl metr před vápnem zastaven nedovoleně. Proti střele Maříka z následného přímého kopu vystrčil ve zdi ruku Jírovec a pískala se penalta. Tu s přehledem promněnil Jackl - 0:3.

V 77. minutě fatálně chyboval domácí stoper Hronek a Davídek ho snadno o míč obral. Samostatný postup na branku ve dvojici s Maříkem teno tandem totálně zpackal. Jejich kombinace skončila ofsajdem.

Až v 84. minutě vyslali domácí první střelu mezi tyče, ale s pokusem Cranforda neměl V. Zeman těžkou práci. Vzápěti zatloukl poslední hřebík do rakve domácích Dafčík. Ten se dostal ve vápně lacino k míči
po podklouznutí Hronka a z pár kroků poslal míč do odkrytého kouta branky.

Dolní Chabry - Ďáblice 0:4 (0:1)
Branky: 4. vlastní Dikusar, 50. Slunéčko, 70. Jackl z penalty, 85. Dafčík. ŽK: 65. Kozler - 11. Novák,
73. Kurčík. Rozhodčí: Tikal - Laštovička, Hlaváč. Diváků: 150.
Dolní Chabry: Dikusar - Jiroušek (30. Cranford), Jírovec, Hronek, Kozler - Š. Veselý, Outlý, Palma, Dufek
(62. Závitkovský) - Červenka (46. Janda), M. Zeman. Trenér: Zdeněk Peclinovský.
Ďáblice: V. Zeman - Petržílka, Jackl, L. Veselý, Kurčík (73. Radomskiy) - Mařík (82. Kočí), Horváth, Novák
(76. Mošnička), Ondrůšek - Davídek (77. Hejna), Slunéčko (53. Dafčík). Trenér: Jiří Černý.

Hlasy trenérů
Zdeněk Peclinovský (Dolní Chabry): „Vyhrálo lepší mužstvo a my může být spokojení jenom s výškou prohry, protože jsme mohli dostat devět gólů. Co k tomu víc říct. Od nás to byl absolutní chaos, bez myšlenky, bez zodpovědnosti. Prostě absolutně špatný. Něco s tím budeme muset dělat.”
Jiří Černý (Ďáblice): „Dneska prodal mančaft to, co umí. Od začátku jsme domácí jasně přehrávali od první do poslední minuty a konečně jsme to dokázali promněňovat v góly. Ještě dýcháme.”

Nejlepší hráč Chaber: nikdo.
Nejlepší hráč Ďáblic: Václav Zeman.
Nejlpeší hráč podle fotbalpraha.cz: David Mařík (Ďáblice).