CU Bohemians Praha, z.. vs U - 15 Starší žáci A ..

Datum a čas konání: 28.4.2024 15:00

U-10 - SK Slovan Kunratice - domácí výhra :-)

V sobotním odpoledním utkání jsme nastoupili proti týmu SK Slovan Kunratice, se kterým jsme v podzimní části na jeho hřišti těšně prohráli – chtěli jsme tedy tuto porážku na domácím hřišti odčinit.  Stejně jako na podzim měl soupeř rozdělené týmy na ročníky 2007 (blíže ke kabinám) a 2008 (dále od kabin). Hrálo se pro nás netypicky po obědě, což nám jak známo příliš nevyhovuje. Výkon především v první půli byl tak dosti ospalý, trvalo nám dlouho dostat se do provozní teploty.

Ke hře samotné – na hřišti u kabin se jednalo o fyzicky velmi těžký zápas, především obránci soupeře byli velmi urostlí a našim Ďáblíkům se jen velmi těžko dařilo přes ně přecházet. Postupem zápasu se začala projevovat únava – hned pět kluků bylo dopoledne ochotně vypomoci Ďáblickým 07, kteří se pro svůj mistrák ocitli v personální krizi (a zároveň jim významnou měrou pomohli k vítězství!!). Kluci však po celou dobu statečně bojovali a jakkoliv byli o rok mladší, nenechali soupeře výrazně odskočit.

Na zadním hřišti jsme byli svědkem dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme předvedli ospalý a nedůrazný výkon s řadou herních i taktických chyb, nedokázali jsme se vyhecovat k větší aktivitě a soupeře zatlačit – to se však postupem času lepšilo a ve druhé čtvrtině jsme již začali průběh hry otáčet. Ve druhém poločase jsme konečně nastoupili na naši „herní vlnu“ a na hřišti začali dominovat. Soupeř se již nezmohl na větší odpor – výsledkem byl poločas se skóre 10:0, který zároveň rozhodl o výsledku celého zápasu v poměru 24:16.

Ďáblíky na obou hřištích tak chválíme především za bojovnost, se kterou se dokázali vypořádat se složitou situací i nepříznivě se vyvíjejícím výsledkem. Budou i takovéto zápasy, kdy spíše než herní technika rozhodne bojovnost a sportovní srdíčko – takže obrovský palec nahoru :-) Zároveň patří dík i třem posilám z týmu 07 - Tomášovi, Adamovi a Pepovi, kteří recipročně vypomohli zase nám.

Závěrem se bohužel musím vrátit k věci jiné a daleko méně příjemné - a to k chování Kunratických diváků během zápasu. V kontextu jejich agresivního pořvávání a nadávek krásně vyniklo, jak jsou naši diváci disciplinovaní a jak moc si vzali k srdci myšlenku, že hra má patřit především dětem.  Ano, pokud není na zápas delegován rozhodčí (a někdy i pokud delegován je) může dojít k dílčím nepřesnostem, někdy třeba i k chybě. Nicméně pokud Kunratičtí proměnili své chování ve štvanici za každým rozhodnutím arbitrů, zkazili zážitek ze zápasu především dětem – a to bohužel i těm vlastním. Chápeme, že i dětská hra přináší své emoce, ale dospělí by měli mít v sobě lidskou slušnost a základní prvky sebeovládání a právě na dětské radosti ze hry by jim mělo záležet nejvíce. U nás v Ďáblicích to takto nastavené máme a všem Vám za takový přístup moc děkujeme!! Zároveň děkujeme „dobrovolným rozhodčím“ za odpískání zápasu, jakkoliv to při chování některých Kunratických nebylo jednoduché.