Datum a čas konání: 19.5.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Sice pozdě, ale přece

SK Ďáblice – Kbely 9:1 (4:0) 28.4.2013

V 19.kole jsme na našem stadionu přivítali a posléze také vyprovodili Spartak Kbely. Soupeři jsme měli co oplácet, neboť v podzimním utkání jsme po divoké přestřelce a našem nepochopitelném výpadku prostředních 30 minut zápasu prohráli 4:5.
Kvůli červeným kartám a následném trestu nemohli hrát Gregor s Horváthem, za to jsme již nastoupili s „navrátilcem“ Fialou. Právě Fiala přinesl do naší hry velké oživení a jeho aktivní hra měla velký vliv na výkon celého mužstva. Na první naši branku jsme tentokrát čekali do
17.minuty, kdy po ruce soupeřova hráče proměnil penaltu s jistotou Novák. Od té chvíle jsme soupeře zatlačili do hluboké defenzívy a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Nebylo tedy divu, že poločas skončil se čtyřmi goly v soupeřově síti po vydařených akcích a důrazném zakončení.
Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně a soupeře, který po páté brance zcela rezignoval, deklasovali dalšími pěti rankami. Z jediné ojedinělé akce soupeř snižoval čestným golem z přísně nařízené penalty po údajném faulu Chroboka. Mnoho dalších našich šancí skončilo nezdarem a uštědřit soupeři „desítku“ nám nedopřál ani rozhodčí, který odmával postavení mino hru střídajícímu Pikhartovi, který ovšem viděl pouze on. Krásnou brankou
jsme tak mohli završit povedený výkon celého mužstva, díky kterému jsme si mohli dopřát i odpočinek zraněných opor neobvyklým střídáním. Střelecky se opět zaskvěl Jirka Šedo, který se čtyřmi brankami v utkání výrazně přiblížil na špici střelecké tabulky. Kdyby proměnil i další šance, mohl by ji i vést.