Datum a čas konání: 19.5.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

A - muži 14.kolo Přeboru další den otevřených dveří v defenzivě

Střelecký koncert Merty dovedl Zličín k druhému podzimnímu vítězství

14. listopadu 2016 15:15» Klasický zápas „o šest bodů” se hrál v neděli odpoledna v Ďáblicích. Domácí dělilo od hostů sedm bodů, teď už jen čtyři. Postaral se o to kanonýr Zličína Merta, který Ďáblicím nasázel čtyři branky. Pátou přidal výstavní střelou dorostenec Müller. Domácí přišli nejenom o body, ale i o vyloučeného Jankulára za urážku rozhodčího.

Zápas se od začátku vyvýjel lépe pro domácí. Byli aktivnější a připravili si několik šancí. K jejich smůle stál v brance Zličína Blahovec, který za svá záda v první půli míč nepustil. A tak udeřili nečekaně hosté. Ti si ve 43. minutě vybojovali rohový kop. Ten z pravé strany rozehrál Müller a našel ve vápně neobsazeného Merta, jehož hlavička přes celou branku zapadla za zadní tyč - 0:1.

K poločasové přestávce tak šli spokojenější nakonec hosté. Po více jak hodině hry se domácí přece jen dočkali gólu a vyrovnání. Na branku Zličína postupoval Dafčík, které těsně ve vápně srazil Blahovec
a nemohlo následovat nic jiného než penalta. Exekuce se ujal Blažek. Blahovec směr jeho střely vystihl, ale na míč nedosáhl.

Radost domácích trvala jen osm minut a pokazil jim jí svým druhým gólem Merta. Narazil si míč s Jírou, naběhl si pro něj do vápna a po zemi jej mazácky poslal k bližší tyči.

Definitvní zlom v zápase asi nastal v 81. minutě. Domácí Jankulár si pustil pusu na špacír a za urážku rozhodčího musel předčasně hřiště opustit. A za dvě minuty přišel trest. A ten stál zato. Benjamínek
v dresu hostů, sedmnáctiletý Müller si převzal míč asi šest metrů před vápnem a výstavní střelou jej poslal do pravého horního rohu branky domácích.

I u čtvrté branky hostů byl Müller. Vtipnou přihrávkou uvolnil ve vápně Mertu a ten prokázal svou zkušenost. Z úhlu poslal míč přesně k zadní tyči a bylo to 1:4. Za minutu využili domácí závaru před brankou Zličína
a Blažek hlavou snížil na 2:4.

Poslední slovou ale patřilo muži zápasu Mertovi. Převzal si míč ještě před vápnem, dostal se s ním dovnitř a střelou po zemi stanovil konečný výsledek zápasu na 2:5.

Ďáblice - FC Zličín 2:5 (0:1)
Branky: 65. z penalty a 89. Blažek - 43., 73., 88. a 90. Merta, 83. Müller. ŽK: 41. Pokorný, 71. Fiala,
79. Křivánek, 80. Dafčík, 90+2. Blažek - 64. Blahovec. ČK: 81. Jankulár (Ďáblice). Rozhodčí: Švorc - Bočok, Nebáznivý. Diváků: 40.
Ďáblice: Cingel - Kurčík, Máj, Jankulár, Pokorný - Fiala, Blažek, Křivánek, Dafčík - Davídek, Jiroušek
(59. Kudláček). Trenér: Martin Průša.
Zličín: Blahovec - Vágner (84. Šindelář), Krejčí, Valoušek, Kubr (93. Pešek) - Müller (90. Jirka), Horák, Žák, Patrman (79. Minařík) - Merta, Karabín (37. Jíra). Trenér: Martin Hořejší.

Hlasy trenérů
Martin Průša (Ďáblice)
: „Hrálo se zase o šest bodů a chtěli jsme vyhrát a soupeři utéct, což se nepovedlo. Výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti. V první půli jsme to drželi v rukách, ale nedali branku, i když jsme tam měli tři čtyři dobré příležitosti. Soupeř nás před poločasem potrestal z rohu a šlo se do kabin za stavu 0:1. Vyrovnali jsme pak z penalty a vypadalo to, že bychom mohli vývoj utkání obrátit. Bohužel jsme ale ve středu hřiště udělali individuální chybu, na tu se navázaly další chyby a dostali jsme druhý gól, který byl hodně klíčový. Pak byly dvě situace, kdy rozhodčí dvakrát uznal a pak neuznal na popud rozhodčího branku, potom z naší půlky šel sám na bránu hráč, ale rozhodčí mávl ofsajd, což šlo vidět i na videu, že nebyl a tohle byly zlomové situace. Úplně to pak zlomila nádherná branka soupeře, ten si pak už konec pohlídal. My měli vyloučeného hráče, otevřeli jsme to a soupeř rozhodl, my jen kosmeticky upravili na konečných 2:5. Jsme zklamaní, ale musíme jít dál.”
Martin Hořejší (Zličín): „Chtěli jsme jít do zápasu s tím, že konečně potřebujeme vyhrát a trochu se přiblížit hořejšku. Nebylo to jednoduché, museli jsme dát do základu tři dorostence a ve třicáté minutě šel na hřiště čtvrtý. Prvních dvacet minut nás soupeř zatlačil, ale podržel nás gólman Blahovec, který chytil dvě vyložený šance soupeře z malého vápna. Tím se lámal chleba. Soupeř nedal, my pak byli po zbytek zápasu lepší a zaslouženě vyhráli.”

Nejlepší hráč Ďáblic: Lukáš Fiala.
Nejlepší hráč Zličína: Ivan Merta.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ivan Merta (Zličín).