Datum a čas konání: 19.5.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

A - muži 12.kolo Přeboru - V Bráníku jsme drželi krok jen poločas

Braník ukončil bodový půst

7. listopadu 2016 11:49» Po čtyřech porážkách v řadě si Braník konečně připsal další tři body. Ale proti Ďáblicím to vůbec neměl lehké. Na jeho rychlý úvodní gól dokázali hosté zareagovat a v rozmezí osmi mnut výsledek otočili. Přišlo ale bleskové vyrovnání a po přestávce už dávali góly jen domácí. Zápas na jejich stranu překlopil, jako správný kapitán, dvěma góly Cvrček.

Zápas začal přímým kopem Cvrčka, který prolétl nad brankou. Ve 3. minutě už domácí udeřili. Po zmatcích před brankou hostů se míč odrazil k volnému Šalandovi, který jej bez problému poslal do odkryté branky.

Vydařený úvod ale domácí ukolébal a inicitivu pomalu převzali hosté. O. Novák z hranice vápna mířil těsně mimo branku. Po přímém kopu z levé strany hlavičkoval Průša do tyče. Ve 24. minutě bylo vyrovnáno. Tentokrát zahrávali hosté přímý kop z pravé strany a v závaru před brankou doklepl míč do sítě hrající trenér hostů Průša.

Jeho svěřenci dál diktovali tempo hry a ve 32. minutě šli do vedení. Davídek vybojoval roh a na centrovaný míč vyskočil nejvýš Pokorný a hlavou jej poslal přes celou branku do sítě.

Vedoucí gól bohužel otupil pozornost ďáblické obrany. Za minutu totiž lehce dloubl Cvrček míč za obránce
a Pechar sám proti Cingelovi vyrovnal na 2:2.

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji domácí. Už ve 47. minutě pálil Pechar z hranice vápna, Cingel míč vyrazil. Za pět minut na mladého brankáře Ďáblic nevyzrál ani Pilík. V 59. minutě pak hlavička Trávníka směřovala jen do rukavic Cingela. A tak mohli nečekaně udeřit hosté z Ďáblic. Po individuální akci Davídka přišla do vápna přihrávka na Kudláčka, který ale svého jmenovce v domácí brance nepřekonal. Ten byl
u své levé tyče včas.

Domácí zápas zlomili v 67. minutě. Mráz prostrčil do vápna míč Cvrčkovi, ten nasadil Májovi jesličky
a křížnou střelou poslal míč přesně za levou tyč branky hostů. Za čtyři minuty rozehrál Pechar přímý kop
od rohového praporku a Trávník zazvonil na tyč.

Definitivně Braník zápas rozhodl pět minut před koncem. Další souboj Cvrčka s Májem skončil faulem
na domácího kapitána a pískala se penalta. Exekuce se ujal sám postižený Cvrček a nedal Cingelovi šanci - 4.2.

Braník - Ďáblice 4:2 (2:2)
Branky: 3. Šalanda, 33. Pechar, 67. a 85. z penalty Cvrček - 24. Průša, 32. Pokorný. ŽK: 30. Šalanda,
73. Trávník - 34. Novák, 63. Kudláček, 78. Fiala. Rozhodčí: Fazekaš - Nykl, Vojáček. Diváků: 50.
Braník: J. Kudláček - Pilík, Kučera, Rezek, Kodytek - Pechar - L. Novák (68. Habětín), Cvrček, Pekárek
(65. Mráz), Šalanda (79. Světlík) - Trávník (90+1. Jeřábek). Trenér: Martin Vališ.
Ďáblice: Cingel - Kurčík, Máj, Jankulár, Pokorný (74. Jiroušek) - Průša - Davídek, O. Novák, Fiala, Dafčík -
R. Kudláček. Trenér: Martin Průša.

Hlasy trenérů
Martin Vališ (Braník): „V minulých zápasech nám chybělo srdíčko, bojovnost. Dneska to tam bylo. Kluci to urvali. Jenom v první půli jsme neuhlídali dvě standardky, soupeř to otočil. Druhou půli jsme vyhráli zaslouženě. Měli jsme tam šance a měli jsme to rozhodnout daleko dřív. Klobouk dolů před klukama, bylo to odjěžděné po zadku. Terén nebyl úplně nejlepší, byli jsme na něm přece jen fotbalovější .”
Martin Průša (Ďáblice): „Opět se potvrdilo, že v celé sezoně máme největší problémy vzadu. Darovali jsme domácím tři góly, které jsme si dali skoro sami. Herně jsme byli, hlavně v prvním poločase, lepší. Měli jsme tam dobré věci. Když vedeme 2:1 a za minutu dostanem gól po přihrávce za obranu, to je chyba. Největší kámen úrazu je na podzim obranná fáze a v zimě se na to budeme muset hodně zaměřit. Musíme udělat maximum pro to, abychom nedostávali tolik gólů. Na těžkém terénu to myslím v tomto období byl dobrý fotbal. Oboustranně otevřený, hrálo se nahoru dolu. Až to té penalty to bylo otevřené. Bod bychom si asi zasloužili, ale nakonec musím uznat, že domácí vyhráli zaslouženě.”

Nejlepší hráč Braníka: Milan Cvrček.
Nejlepší hráč Ďáblic: Lukáš Fiala.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Milan Cvrček (Braník).