Datum a čas konání: 5.5.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

A - muži 10. kolo Přeboru Hororový konec nám zajistil další výhru

Ďáblice s Cholupicemi otočily zápas v posledních dvou minutách

Jestli dostane nějaký zápas nálepku „o šest bodů”, o souboji Ďáblic s Cholupicemi to platilo dvojnásob. Domácí devět bodů, hosté čtyři. Ďáblice nakonec potvrdily, že se jim doma daří a vyhrály čtvrtý zápas ze šesti. Jsou tak třetím nejúspěšnějším týmem z domácích zápasů. Naopak venku ještě neudělaly ani bod. Rozdíl mezi oběma soupeři se tak zvětšil celkem na osm bodů. Hostům body doslova proklouzly mezi prsty, přišly o ně v hektickém závěru.

Obě mužstva si byla vědoma důležitosti zápasu a tak se hrálo hodně opatrně. Domácí byli přece jen
o něco aktivnější, ale svoje nadějné příležitosti dovést k úspěšné koncovce nedokázali.

Hosté pozorně bránili a sázeli na rychlé brejkové akce. Ale ani oni z nich nebyli úspěšní. Minutu před poločasem jim domácí nabídli dárek. Vysokou malou domů brankář Cingel promáchl, míč mu proklouzl pod nohou a dotírající Neveršil měl rázem cestu k prázdné brance otevřenou. Spokojenější tak šli
do kabin hosté.

V 59. minutě se jejich radost ještě zdvojnásobila. Dafčík ztratil na útočné polovině míč, Neveršil ho rychle vyvezl na polovinu domácích. Našel na pravé straně volného Chytku, ten ve vápně nabíhajícho Dombiho, který zamířil přesně k levé tyči domácí branky. To už to s Ďáblicemi vypadalo hodně špatně.

Čerstvou krev do žil jim vlil Jankulár přesnou hlavičkou po centru z pravé strany. Domácí vycítili šanci
a hosté začali ztrácet půdu pod nohama. V posledních dvou minutách ztratili nejen vítězství, ale i remízu
a odjížděli z Ďáblic s prázdnou.

V 89. minutě totiž Bera ztratil jednoduchý míč a přišel útok domácích. Dafčík se z levé strany vřítil do vápna, kde jej poslal k zemi Habart. Nařízenou penaltu proměnil Fiala a bylo vyrovnáno.

A to ještě nebylo všechno. V nastavené minutě zahrávali hosté přímý kop na útočné polovině.
Následoval dlouhý odkop, míče se pár metrů za půlí zmocnil Davídek, prodral se s trochou štěstí
až do vápna a propálil Vančáta. 3:2 a pískal se konec!

Ďáblice - Cholupice 3:2 (0:1)

Branky: 68. Jankulár, 89. z penalty Fiala, 90+1. Davídek - 44. Neveršil, 59. Dombi. Hráno bez karet.Rozhodčí: Tomšů - Švorc, Váša. Diváků: 100.
Ďáblice: Cingel - Kurčík, Máj, Jankulár, Šabacký - Novák (54. Davídek) - Dafčík, Veselý, Fiala, Kordule
(59. Kudláček) - Blažek. Trenér: Martin Průša.
Cholupice: Vančát - Janoušek, Srba, Masner, Habart - Szatmari, Chytka, Hertl, Dombi (69. Bera) - Urbanec (80. Vacík), Neveršil. Trenér: Jaromír Jindráček.

Hlasy trenérů
Martin Průša (Ďáblice): „Hrálo se o hodně a podle toho to vypadalo. Neprospěl tomu ani terén. Bylo vidět, že hrají dva mančafty ze spodu tabulky. My jsme si v první půli připravili dvě tři pološance. Soupeř žádnou. Přesto šel do vedení po naší nevydařené malé domu a chybě golmana. V kabině jsem se snažil kluky uklidnit, že nejde o život. Bohužel jsme po ztrátě míče na útočné polovině a jejich rychlém protiútoku dostali druhý gól. To už vypadalo špatně. Prostřídali jsme to a zejména Davídek naši hru oživil. Podařilo se nám dát kontaktní gól a kluci začali makat. V 89. minutě přišla penalta a Fiala vyrovnal. Když sudí ohlásil minutové nastavení, byli jsme za bod rádi. Ale Davídek přešel přes všechno, co mu stálo v cestě
a propálil to na 3:2. Bylo to šťastné vítězství a jsme za něj strašně rádi.” Kluci si to za víru v utkání opravdu zasloužili a troufnu si říct, že vyhrál lepší mančaft.
Jaromír Jindráček (Cholupice): „Myslím, že sedmdesát minut jsme hráli dobrý zápas. Hráli jsme, co jsme chtěli, na rychlé brejky. Dali jsme šťastný první gól a po brejku přidali i druhý. Měli jsme tam ještě nějaké brejkové příležitosti, které jsme řešili špatně a ani jsme nevystřelili. Soupeř dal kontaktní gól hlavou, vycítil šanci a narostla mu křídla. My jsme se naopak podělali. Penalta byla jasná, ale předcházela jí naše zbytečná ztráta míče. Závěr, to už byla beznaděj.”

Nejlepší hráč Ďáblic: Tomáš Jankulár.
Nejlepší hráč Cholupic: Luboš Neveršil.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Lukáš Veselý (Ďáblice).