FK Dukla Praha "C" vs U - 15 Starší žáci A ..

Datum a čas konání: 12.5.2024 10:30
Místo: Na Julisce 28/2, 16000 Praha 6 - Dejvice

U-9 První zápas na dvě hřiště a přestřelka 25:28

Dnes jsme zahájili novou sezónu 2016/17, která pro nás bude dosti odlišná od té loňské. Hlavní (a dost pozitivní) změna je, že hrajeme na dvě hřiště. Další změna je prodloužená doba utkání, kde místo loňských 4x12 minut, od této sezóny hrajeme na 4x15 minut. Díky těmto dvěma změnám se kluci dostanou více do hry a samozřejmě více do zápasů.

Hlavní důvod proč jsme se přihlásili do soutěže na dvě hřiště, není třeba zmiňovat. Popravdě jsme sami (trenéři) moc nevěděli co můžeme očekávat, protože na soustředění jsme nehráli žádný přípravný zápas, tím pádem kluci neměli zápas od června, někteří ještě déle a první tréninky po začátku školy, byly takové … řekl bych, neurovnané (bylo poznat, že pozornost většiny kluků je trochu rozštěpená :-)). O to víc jsme rádi, že to všichni do jednoho zvládli bez problémů a je vidět, že základní návyky nám zůstávají.

Dnešní soupeř FC TEMPO PRAHA je tradiční silný klub z Prahy, takže jsme očekávali těžký zápas. Na jednom z hřišť jsme soupeře celou první půlku zápasu, téměř nepustili na naší polovinu, nicméně se dlouho nedařilo prosadit gólově. I přesto, že se gólový stroj po chvíli spustil a do poločasu jsme přehráli soupeře 8:0, na druhém hřišti byl stav 5:13. Vzhledem k tomu, že se výsledky sčítají, byl stav vyrovnaný 13:13. I tato novinka je zajímavá a to tím, že o přestávce vznikl ruch jak na burze cenných papírů, když se všichni snaží dopídit, jaký je skutečný stav a  jak se hrálo na druhém hřišti :-). Na druhou půli jsme prohodili hřiště, aby si kluci zahráli proti rozdílným soupeřům a vzhledem k naší filozofii prohodili i posty, na kterých začátek zápasu kluci hráli. Tady se nám trochu projevilo to, že už má většina z nich oblíbená místa, kde chtějí hrát a byly znát drobné nejistoty. I ve druhé polovině zápasu padalo hodně gólů, což je dobrý základ do dalších zápasů. Nakonec jsme celkově bohužel o pár gólů prohráli, celkový stav se zastavil na skóre 25:28, nicméně máme celou sezónu před sebou a kluci aspoň poznali, že vítězství není samozřejmé :-)

Musím říct, že celkový dojem je velice kladný, protože tento systém dvou hřišť nám dává velký smysl při pohledu do budoucnosti všech našich kluků. Samozřejmě velký dík patří Vám rodičům zejména za to, že dorazili všichni nominovaní a neměli jsme jedinou omluvenku!!! I to dokazuje, že se tu vytvořil skvělý kolektiv, (což ukázal i konec soustředění :-)) který nám většina mužstev závidí :-)

Ještě jednou díky za pěkný zážitek a už se těšíme do dalších zápasů :-)