Datum a čas konání: 12.5.2024 17:00
Místo: Čentická 1470, 19016 Praha 21 - Újezd nad Lesy

4.Kolo Přeboru z pohledu PFS

Zbraslav rozhodla s Ďáblicemi ve druhém poločase

5. září 2016 16:23» Vyrovnaný první poločas, na jehož konci hosté promarnili šance a druhý poločas v režii domácích. To přineslo nedělní utkání mezi Zbraslaví a Ďáblicemi. O čtyři branky se postarali tradiční střelci Žižka, Sýkora a Sedláček. V poslední minutě byl vyloučen brankář hostů Chrobok.

Z opatrného úvodu stojí za zmínku 8. minuta, kdy domácí vhodili rychlý aut na Sedláčka, který ve vápně našel kanonýra Sýkoru, ale ten v těžké pozici stehnem míč mezi tři tyče nenasměroval. O pět minut později se poprvé předvedli hosté, ale individuální průnik Šabeckého zablokovala obrana domácích.

Na začátku druhé půlhodiny hry vyrazil Chrobok na rohový kop pokus Strnada. Ve 40. minutě vyhrál další souboj se Sýkorou brankář Ďáblic a v samém závěru prvního poločasu mohlo udeřit na druhé straně. Nejprve Hejna vysunul průnikovou přihrávkou Davídka, ale jeho střílenou přihrávku nedokázal nikdo
ze spoluhráčů usměrnit do sítě.

V nastaveném čase pak v jasné brankové příležitosti Dafčík orazítkoval břevno domácí branky
a nepovedený centr Blažka z rohu hřiště rovněž lízl břevno branky Čínovce. Zde stálo při domácích
velké štěstí a hosty tato situace pořádně mrzela.

Hned v samém úvodu druhého poločasu hosté chybovali ve středu hřiště a domácí podnikli brejkovou situaci. Přihrávka Sedláčka směřovala na rozběhnutého Sýkoru, kterého zastavil faulem Jankulár. Sudí Stěhule měl o této situaci celkem jasno, pokutový kop pro Zbraslav a žlutá karta pro obránce Ďáblic.
Míč si vzal kapitán Žižka a poslal brankáře Chroboka na opačnou stranu 1:0.

Hosté se nechtěli s daným vývojem smířit, ale jedinou odpovědí byla nepřesná střela Šabackého
z 53. minuty. V 55. minutě vyhrál souboj s obranou hostů Sýkora a své sólo zakončil s pověstí střelce přesně k tyči - 2:0. Od této chvíle domácí převzali kontrolu nad utkáním a v 72. minutě rozehrál Král trestný kop na nabíhajícího Sedláčka a domácí příznivci se radovali potřetí - 3:0.

O dvě minuty později neproměnil své sólo Král. V 78. minutě vracel gólovou přihrávku Sedláček na Krále, ale ten ani nadvakrát skórovat nedokázal. Poslední vzrušení na stadionu přinesl nastavený čas, kdy pas Pyszného zpracoval Šafář a jeho zakončení lobem zastavil brankář Chrobok rukou před pokutovým územím. Pro sudího opět jasná záležitost, přímý kop proti hostům a červená karta pro brankáře Chroboka.

Na jeho místo šel do branky teprve šestnáctiletý Cingel, který si poprvé sáhl na míč až za svými zády, protože provedení kapitána domácích Žižky bylo přesné 4:0. Tímto výrazným výsledkem utkání skončilo,
ale nutno poznamenat, že za předvedenou hru v prvním poločase, je rozdíl pro hosty krutý.

Zbraslav  -  Ďáblice  4:0 (0:0)
Branky: 46. z penalty a 90+3. Žižka, 55. Sýkora, 72. Sedláček. ŽK: 66. Král - 46. Jankulár. ČK: 90. Chrobok (Ďáblice). Rozhodčí: Stěhule - Tomšů, Multerer. Diváků: 100.
Zbraslav: Činovec - Konečný (82. Souček), Kudrna, Žižka, Dlouhý (46. Štengl) - Strnad (80. Pyszny), Šafář, Sedláček, Novák (11. Štoček) - Král, Sýkora.Trenér: Martin Vnouček.
Ďáblice: Chrobok - Kurčík (48. Křivánek), Veselý, Jankulár (60. Kudláček), Šabacký - Dafčík (66. Jiroušek), Novák, Fiala, Hejna - Davídek (90+2. Cingel), Blažek. Trenér: Martin Průša.

Hlasy trenérů
Martin Vnouček (Zbraslav): „Začátek utkání jsme trošičku prospinkali a měli jsme i štěstí, že nás soupeř nepotrestal. Věděli jsme, že to nebude lehké utkání, soupeř byl velmi bojovný. Pomohla nám druhá půle, kdy jsme si něco řekli v kabině a využili chybnou rozehrávku soupeře ve středu hřiště a byla z toho penalta na 1:0. Pak se to z naší strany uklidnilo a potvrdili jsme to dalšími vstřelenými góly. Výsledek tomuto zápasu asi úplně neodpovídá, ale zaplaťpánbůh za tři body.”
Martin Průša (Ďáblice): ”Dneska bych viděl zápas ve dvou poločasech jako noc a den. V prvním poločase jsme ještě v zápase byli, ale nedali bohužel ty gólovky. Ve druhém poločase domácí ukázali obrovskou chuť po vítězství, důraz, agresivitu a v tom jsme se jim absolutně nevyrovnali a z tohoto pohledu to beru jako zasloužené vítězství domácích. Když nedáte branku venku, nemůžete chtít ani bod. Dneska jsem zklamaný hlavně za druhý poločas a my se nyní musíme připravit na domácí zápas s rezervou Admiry."

Nejlepší hráč Zbraslavi: Michal Žižka.
Nejlepší hráč Ďáblic: Petr Hejna.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ondřej Sedláček (Zbraslav).