Datum a čas konání: 12.5.2024 17:00
Místo: Čentická 1470, 19016 Praha 21 - Újezd nad Lesy

A muži - Poslední vystoupení si za rámeček nedáme

Ďáblice (Čapí Aréna) tráva 16.6.2016 18.00 výkop

Derniéru letošní sezóny jsme odehráli na domácím place v Ďáblicích, kde jsme v předehrávce 26. kola přivítali tradičního soupeře Vyšehradskou "benfiku". Zápas jsme začali útočně, leč bez vážnější příležitosti. V 8. minutě po nepřesném až laxním odkopu Chroboka se hostující útočník lacino dostal k míči a rázem to bylo 0:1. Od té chvíle na naše hráče padla deka a jako by jim ztěžkli kopačky. Ze hřiště se vytralil rychlejší pohyb, bojovnost, nadšení zkrátka přestalo se dařit téměř vše. Nenašel se nikdo kdo by zvedl pomyslnný prapor. Hostující tým byl lepší po všech stránkách a nezvykle na domácím hřišti nám silně zatápěl celý první poločas . A to jsme mohli býti rádi, že HR nepotrestal tři sporné momenty v našem PÚ ! Šlo se do kabin, kde bylo co si říci před druhou půlkou ! V kabině samozřejmě nebylo hrobové ticho, důrazné upozornění trenérem bylo na místě. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Druhých 45.minut klukům nezbývalo nic jiného, než otevřít hru a pořádně zabrat. Podařilo se ikdyž hra nebyla tak ladná jako v předešlých zápasech. Šance přesto začaly přibývat. V 58. minutě se trefil Šabacký z poza vápna 1:1. O pár minut později přesně v 67. minutě zvýšil na 2:1 pro domácí pěknou střelou Křivánek 2:1. Hosté v žádném případě nerezignovali a každý útok znamenal velkou hrozbu pro naše barvy. V 80. minutě hosté gólově zahrozili, ale Chrobok razantně odmýtl pěknou robinzonádou. Rozhodnutí přišlo symbolicky z kopaček nejlepšího šutéra obou A.tříd Honzou Davídkem po nezjištné přihrávce od Zemánka 3:1. Do konce se již nic zásadního nestalo. Hosté dnes byli lepším týmem a porážka je pro ně krutá. Určitě tu zanechali velmi dobrý dojem. Sezóna zkončila a tým Ďáblic obsadil pěkné 2.místo, kde získal krásných 59 bodů se skórem 90:41. Za poslední léta určitě nejlepší počin ! V některých sezónách by takový bodový zisk stačil na postup do přeboru. Všem Ďábličákům přejeme hezké fotbalové prázdiny a kdo ví jestli se příští sezónu nebudeme vídat v Pražském Přeboru. Nějaké šumy jsou, ale hlavy pomazané musí vše vymyslet a hlavně ztvrdit písemně ! ĎÁBLICE DO TOHO.

SK Ďáblice - FK Slavoj Vyšehrad B  3:1(0:1)

Sestava : Chrobok, Šabacký, Kurčík, Veselý, Kordule,

Branky : Šabacký, Křivánek, Davídek

Diváci : 120

Hodnocení trenéra Martina Průši : Na hřišti jsme dnes působili vlažným dojmem a vítězství bylo spíše z kategirie šťastných. Soupeř mě překvapil svou kvalitou.Směrem dopředu toho tam dnes bylo opravdu málo asi nejslabší představení celé sezóny na domácí půdě. K úrovni utkání jsme dnes přispěli velmi malým dílem. Sezóna končí tak doufám, že se dáme dohromady před novou sezónou. Problémů bylo více tak jsem rád, že končíme. Celkově musím být spokojen. Na první místo nám chybělo pár bodů, které jsme laxně postráceli. Rozhodující moment jara byl doma s Újezdem, kde jsme to nezvládli. Někteří kluci vstali fotbalově z mrtvých a dokázali sami sobě, že je fotbal baví. Starší kluci v mužstvu šli mladším skvěle příkladem, tak věřím, že budou jednou oporou Ďáblic. Docházka některých je opravdu příkladná a odměna přišla v podobě vstřelených branek. Bez tréninku prostě hrát nejde. Pokud se potvrdí odstoupení Bohemky z Přeboru uvidíme se možná o soutěž víš. Nejdříve si, ale u pivka sedneme s vedením a staršími hráči, kde musíme vyhodnotit jestli to bude pro klub únosné. Finance jsou důležité, protože by bylo potřeba přivést pár kvalitních hráčů, aby jsme nehráli v soutěži druhé housle. A to určitě není naším cílem ! Doufám, že se v Ďáblicích najdou lidé, kterí by klub finančně podpořili a stabilizovali. Gratuluji Honzovi Davídkovi k zisku krále střelců A. třídy. Je v dobrých rukách.