Muži A vs SK Hostivař

Datum a čas konání: 19.5.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

SK Ďáblice – Viktoria Štěrboholy 1:2 (0:1)

Toto utkání bylo na webu PFS presentováno jako šlágr kola. Patrně právem, neboť postavení obou mužstev v tabulce a jejich dosavadní výkony v celé soutěži tomu odpovídají.
Zápasu jsme kladli velkou důležitost vzhledem k dalšímu možnému vývoji pořadí naší skupiny A třídy, a proto jsem se vzhledem k četným nedoléčeným zraněním a především k absencím Nováka a Fialy rozhodnul posílit mužstvo dvěma hráči „B“mužstva.
Přestože jsme do zápasu vstoupili velmi nešťastně, když jsme inkasovali branku opět!!! v první minutě, náš výkon, nasazení a odhodlání hráčů od prvního hvizdu bylo podstatně jiné než v předchozích utkáních. Ani obdržená branka neoslabila naši aktivitu a do 25. minuty jsme si vytvořili několik příležitostí před brankou soupeře, z nichž především Davídkova dorážka, která skončila na spojnici tyče a břevna, volala po vyrovnání. Do té doby jsme také soupeře k ničemu nepustili a hru měli ve své moci. Takový vývoj utkání patrně nevyhovoval rozhodčímu Junkovi, kterému se evidentně líbily dresy červenobílé více, a proto v obavě o zvládnutí zadaného úkolu sáhnul k radikálnímu řešení, když bez předchozího napomenutí během sedmi minut vyloučil nejprve Gregora a poté Horvátha. Především provinění Gregora bylo nejvýše na přísnou ŽK. To ovšem vyloučené hráče nikterak neomlouvá, neb byli na takovýto způsob utkání opakovaně upozorňováni a neměli zadávat pro tyto verdikty sebemenší záminku. I v devíti jsme ubránili stávající stav, za kterého se šlo v poločase do kabin.
V poločase jsme přeskupili rozestavení hráčů do bloku bez útočné fáze s taktikou pozorně bránit a využít brejkových situací k ohrožení branky soupeře či získání výhodné standardní situace. Tato taktika nám vycházela a i v devíti hráčích jsme dokázali úspěšně kombinovat ve středu pole a dostávat se rychlými úniky na polovinu soupeře.Při jednom z takových výpadů byl před hranicí pokutového území faulován Kristen zákrokem, který rozhodčí odměnil, pro mne překvapivě, červenou kartou. Nutno dodat, že tak chtěl kompenzovat svá rozhodnutí z prvního poločasu a zmírnit tak kritiku všech přítomných včetně delegáta PFS. To se mu ani tímto výrokem samozřejmě nepodařilo. Podstatné bylo to, že z přímého kopu se přesně, přes zeď hostujících hráčů trefil Máj a srovnal tak skore na 1:1. I nadále jsme byli aktivnějším mužstvem, naši hráči výborně vyplňovali prostory, pozorně bránili a byli i aktivní ve hře dopředu. To vše samozřejmě při maximální vydání fyzických sil, které postupně logicky ubývaly. Utkání nakonec rozhodla jedna z mála nebezpečných akcí soupeře, když jsme neuhlídali křižný centr hráčů soupeře na naši zadní tyč, kterou hlavou zakončil útočník hostí.
Přestože jsme prohráli, když nás porazil rozhodčí, nikoliv soupeř, tak jsme předvedli jeden z našich vůbec nejlepších výkonů letošního ročníku. Až na výjimky byli všichni naši hráči výborní, někteří dokonce skvělí.