Muži A vs SK Slovan Kunratice

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Muži - A mají za sebou první přípravný zápas

Zápas naše "A" mužstvo odehrálo v krásném fotbalovém areálu v Satalicích. Jen větší povětrnostní podmínky nehráli ve prospěch fotbalu, jelikož umělá tráva je zde opravdu velmi dobrá. I přes mnoho absencí jsme tento zápas chtěli odehrát, jelikož zápasová praxe je vždy nejlepší příprava. Chybělo nám z různých důvodů 12 hráčů, i tak jsme ale byli schopni postavit základní jedenáctku, ve které nám pomohl na pozici obránce náš brankář Hybi a do útoku nám přišel pomoci hráč našeho "B" týmu Míša Klímek.

Sestava: Chrobok - Kořínek, Saňa, Mošnička, Hybeš - Pazdera, Hudák, Nebeský, Byrkovych - Ondrůšek, Klímek

I přes velké absence jsme si ale chtěli zahrát dobrý fotbal, vyzkoušet si herní situace a pořádně se spotit. Zápas jsme začali velice aktivně, kdy jsme na domácí vlétli a náš pressing jim dělal v obraně veliké problémy. Sbírali jsme odražené míče a těžili z jejich chyb. Jednu z nich potrestal Ondruš, kdy vystihl malou domů a otevřel skóre utkání 1:0. Po pár minutách jsme měli možnost zahrání trestného kopu z hranice velkého vápna. Ondrušův přímý kop brankář vyrazil a dobrá anticipace Hybiho vedla ke druhému gólu - 2:0. Domácí snížili z rohového kopu, kdy se k nim dostal přímo na kopačky odražený balon - 2:1. I přes to jsme byli nebezpečnějším a lépe kombinačním týmem, vytvořili jsme si další šance, ne všechny se nám ale podařilo přetavit v gól. Jednu z nich jsme ale díky Byrkimu přeci jen dali, kdy se dostal k odraženému balonu a hezkým lobem přehodil brankaře 3:1. Takto skončila první půle.

Do té druhé jsme vstoupili poněkud vlažněji, domácí začali lépe kombinovat a i vlivem většího větru se nám zezačátku nedařilo lépe kombinovat. Hra se přelévala nahoru dolu a my zahazovali jednu šanci za druhou. Pazdy, Ondruš, Hybi, Míša, ti všichni mohli vstřelit další branky, nicméně je buď vychytal ve druhé půli dobře chytající brankář domácích, nebo své příležitosti zahodili. Po další pěkné kombinaci Ondruš vyslal k samostatnému úniku Byrkiho a ten vsítil svůj druhý gól - 4:1. Domácí po brejkové situaci snížili na 4:2. My naopak po pěkném rohu od Pazdyho a ještě hezčí hlavičce Bacaryho opět odskočili - 5:2. Poslední slovo měli domácí, kdy opět z brejkové situace uzavřeli na konečných 5:3.

Utkání splnilo svůj účel, i přes velké absence jsme si chtěli zahrát dobrý fotbal, vyzkoušet si herní situace a pořádně se spotit, to vše se spnilo. Výhra a to, že se nikdo nezranil je další plus. Nezbývá, než se vrhnout do další přípravy a naběhat potřebné dávky.

Příští zápas odehrajeme v neděli 6.2. na hřišti Střížkov proti Třeboradicím.