TJ Praga Praha vs Muži A

Datum a čas konání: 20.3.2022 15:00
Místo: Tělovýchovná jednota PRAGA

Poslední kolo podzimu jsme zvládli! Ďáblice - Kyje 4:1

Poslední kolo podzimní části soutěže přivedlo do Ďáblic tradičního soupeře z Kyjí. Jednoznačným cílem domácího celku bylo zvítězit a přezimovat tak v horní polovině tabulky. Náhled na utkání a bonusové kukátko do tradičních rozlučkových oslav nabídne letos poslední vydání glosáře “Očima pavouka”.

Sestavy: Hybeš - Nebeský, Saňa, Mošnička, Juriga - Byrkovych, Ondrůšek, Novák(c), Pazdera - Davídek, Kolman

Náhradníci: Chrobok, Poláček, Kropík, Jiroušek

Jan Davídek. Poctivý srdcař a neodmyslitelná persona ďáblického fotbalu. Právě Honzovi utkání vyšlo na výbornou a byl to on, kdo hattrickem rozhodl o tom, že všechny 3 body zůstanou v Ďáblicích. Příběh našeho krtka se začal psát v 11. minutě, kdy po dobře prodlouženém rohu zavřel zadní tyč a otevřel gólový účet zápasu. Na další trefu jsme čekali pouze 4 minuty, kdy si Honza zkušeně našel trestný kop Ondruše a zamířil přesně podruhé. Do konce první půle se již nic zásadního nestalo a do kabin se šlo s klasickou Csaplárovkou. (Czaplárova past - herní situace, kdy jeden tým do druhé půle bere náskok 2:0 - pozn.redakce)

O krátkou zápletku a malý infarkt trenéra Černého se borci z Kyjí postarali v minutě 57., kdy se jim podařilo vykřesat jiskru naděje a snížit stav utkání na 2:1. Jediným efektem však byla další mobilizace našeho krátkozrakého tykadla a kompletace již zmíněného hattricku. Ve zbývajícím čase se stačil ještě jednou prosadit Domino, čímž skóre dostalo finální podobu.

Po vítězném utkání následovala tradiční dokopná. Rozlučkový brainstorming naši borci a realizační tým vždy zahajují v naší kouzelné kantýně s úžasnou a ochotnou obsluhou - DĚKUJEME! Po společném rozboru celého podzimu, který i včetně elektronické tužky zabral asi 10 minut, přišly na řadu klasické týmové chorály a utužování kolektivu. Za zmínku zcela jistě stojí výkon Hudyho, který byl bezkonkurenčně hlavní hvězdou večerního tažení. Hudy i přes svůj pozdější příchod zvládl velmi rychle chytit rozjetý vlak, což korunoval sázkou sám se sebou, kterou obratem vyhodnotil jako neúspěšnou. I trest si určil sám, k vidění tedy byl skoupě oděný sprint na 100 metrů. Jak je již tradicí, celá akce končila cestou za písničkou do matičky Prahy, kde ďábličtí nadále šířili dobré jméno a věhlas našeho milovaného klubu. Tedy, s výjimkou Hudyho, který se druhého dne probudil zamčený v šatně na masážním lehátku.

Závěrem bychom za celý A tým chtěli poděkovat všem přátelům a příznivcům fotbalu v Ďáblicích za silnou a sympatickou podporu v roce 2021! Na jaře na viděnou!

Ikdyž se redakce snažila vymámit z trenéra Jirky Černého, kdo byl hráčem zápasu, odpovědi se nedočkala. Realizační tým i hráči se shodli na tom, že si po závěrečné rozlučce ze zápasu mnoho nepamatují, proto se hráčem zápasu stává celý A tým.

Zhodnocení sezony očima Jirky Černého vás však nemine a bude již v příštím vydání.