TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Áčko si připsalo další vítězství, tentokrát na hřišti Xaverova 5:1.

Po vítězné dohrávce doma s Vršovicemi jsme další utkání odehráli na hřišti Xaverova. Po 4.kolech poslední tým tabulky v čele s exligistou Karlem Pitákem dlouho nevzdoroval, rozhodl velmi dobrý začátek, kdy jsme již ve 31.minutě vedli 4:0. V tomto utkání jsme se museli obejít bez našeho trenéra, který měl k absenci osobní důvody, a tak se role zaskakujícího trenéra ujal střídající Kropajz. Také stojí za zmínku, že jsme v tomto utkání měli na střídání pouze dva hráče, vedle Kropajze byl ještě připraven náš Hanz Davídek. I z těchto důvodů jsme velmi rádi za 3 body, výsledek i předvedenou hru.

Sestava:

Hybeš – Nebeský, Jiroušek, Skalický, Juriga – Pazdera, Ondrůšek©, Byrkovych, Fyman – Poláček, Kolman

Náhradníci: Kropík, Davídek

Do začátku utkání jsme vlétli velmi dobře, prakticky jsme nepůjčovali soupeři balon a tlačili se do šancí. Hned jednu z prvních po přihrávce Kolmyho proměnil Ondruš, kdy si převzal balon ve vápně a křižnou střelou otevřel skóre utkání – 0:1. Na druhý gól jsme nečekali dlouho, po standartní situaci zahrávanou Ondrušem Pazdy dobře zavřel zadní tyč, míč propadl přes malé vápno a Kolmy zvýšil na 0:2. Stále jsme drželi domácí v tlaku, v 19.minutě z něj padl náš další gól. Pazdyho střelu doklepl do odkryté sítě Kolmy – 0:3. 31.minuta, další povedená akce, kdy Kolmy přihrávkou pod sebe vybídl Mikyho, ten balon pustil a Poly uzavřel skóre první půle na 0:4.

Do druhé půle jsme šli s tím, že bychom rádi navýšili své vedení a zahráli si pěkný fotbal, hlavně bez zranění, jelikož domácí hráči nejspíše z frustrace z výsledku poměrně často nevybíravými zákroky atakovali naše kluky. Nutno říct, že druhá půle už nebyla taková, jako ta první. Domácí se zlepšili a my nejspíše z vědomím, že máme dostatečný náskok nehráli tak, jako v prvním poločase. Nicméně i tak jsme ve 60.minutě navýšili své vedení, Miky pěknou přihrávkou vybídl k brejku Byrkyho, který střelou mezi nohy brankáři zvýšil na 0:5. Oba mladíci Pazdy i Byrky již dali svůj první gól za A mužstvo, rozpočet týmové kasy tedy krásně nabobtnal, za což je pokladník jistě velmi rád. Jedním z cílů do druhé půle bylo udržet čisté konto, to se ale bohužel nepodařilo, jelikož v 77. minutě hosté zahrozili po straně, dali balón pod sebe a z vápna nedali Hybimu šanci – 1:5. Poté se utkání dohrávalo, domácí se nevyvarovali ostřejších zákroků a my jsme rádi, že jsme nepřišli kvůli zranění o dalšího hráče.

Opět si kluci zaslouží pochvalu, hlavně za první půli, která byla základem pro 3 body a relativně klidný druhý poločas. Trenér Jirka Černý měl určitě i na dálku velkou radost. Znovu musíme dodat, abychom stále pokračovali v těchto výkonech a neusnuli na pomyslných vavřínech.

V příštím utkání hraje naše A mužstvo doma, v čapí aréně přivítá v neděli 29.8. od 17:00 hosty z Hrdlořez, přijďte naše kluky podpořit.

Vámos Ďáblice!

V tomto utkání zvolil zatupující trenér Michal Kropík hráče utkání Jardu Skalického, který se z útočníka stal středním obráncem, jak utkání viděl ze své pozice si můžete přečíst níže:

Zápas s Xaverovem jste začali ve velkém stylu, jak se z tvého pohledu rodila tato výhra?

Už v kabině byla cítit dobrá nálada a chuť do utkání. Takže jsem od začátku věděl, že nasadíme vysoké tempo hned po hvizdu rozhodčího. Nesmím zapomenout na skvěle odvedenou práci v pozici náhradního trenéra Michala Kropíka, který byl pověřen Jirkou Černým. Ten si užíval zasloužený oddych po náročné přípravě.

Před začátkem sezóny z tebe trenér na místo obvyklého postu útočníka udělal stopera a jevíš se zatím náramně, jak moc ti tento post vyhovuje a kde vidíš největší rozdíly?

Post stopera mi velmi vyhovuje, sedlo mi to a chtěl bych v tom pokračovat. Největší rozdíl vidím v tom, že musím vždy zachovat chladnou hlavu a neudělat chybu. Jelikož jsem celou svou fotbalovou kariéru hrál na postu útočníka, dokážu v pozici stopera předpovídat.

Po pěti kolech jste zatím s tebou v čele obrany obrželi pouze 6 branek, z toho 3 v nešťastném utkání ve Šterboholech, kde ty vidíš příčiny prozatimní dobré obrané fáze mužstva?

Za naše dobré výkony v obraně musíme poděkovat i klukům z ostatních postů. Protože na hřišti hraje 11 hráčů a kluci nám v tom velmi pomáhají. Teď nesmíme usnout na vavřínech, protože máme před sebou náročná utkání, kde se ukáže jak na tom doopravdy jsme. O vítězství, ale nepochybuji. Vamos Ďáblice!