TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

2.kolo - další 3 body, TJ Praga z naší čapí arény odešla s prázdnou.

V prvním domácím utkání naše "Áčko" přivítalo hosty z Vysočan - TJ Praga. S tímto soupeřem se nám dlouhodobě nedaří a tak jsme rádi, že kluci potvrdili vítězství z minulého týdne a připsali si další 3 body do tabulky.

Sestava:
Chrobok - Nebeský, Saňa, Skalický, Juriga - Pazdera, Davídek(c), Ondrůšek, Byrkovych - Kolman, Poláček

náhradníci: Kropík, Hybeš, Jiroušek, Mošnička, Fyman

Na krásně připravené trávě a navíc s velkou podporou domácích fanoušků se odehrálo druhé mistrovské utkání našeho "Áčka".

Naši do něj šli odhodlaně s vidinou potrvzení 3 bodů z venkovního utkání, ale také s pokorou, jelikož se nám proti tomuto soupeři v minulosti příliš nedařilo. Zápas začal v tomto duchu velice opatrně, moc koukatelné to pro diváky nebylo. Nikdo nechtěl udělat chybu, hosté se schylovali pouze k nakopávaným balonům a naši se jejich hře přizpůsobili. I přesto si ale vytvořili 3 slibné šance, hlavně po standartních situacích. Hosté zahrozili pouze jednou po akci ze strany. Jelikož hlavně naši neproměnili žádnou z příležitostí, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá půle se odehrávala v podobném duchu, jako ta první, ale kluci začali více držet míč a postupem času si vytvářeli větší a větsí tlak. Soupeř převážně bránil a mohlo se zdát, že mu pomalu ale jistě dochází síly.  Bylo patrné, že v tomto utkání bude o to více důležitější, kdo dá první gól. Naštěstí jsme to byli my, když se nám v 64.minutě naskytla možnost rohového kopu. Po centru z něj Ondruš našel hlavu střílejícího Kolmyho, který si hlavičkou nejprve narazil o obránce a pak míč doklepl do odkryté brány - 1:0. Toto byl zlomový okamžik zápasu, hostům docházely jak fyzické, tak ale nyní i psychické síly na to utkání zvrátit. Naši kluci si navíc pomohli další standartkou, rozehrával Ondruš a po lehké chybě hostující obrany skóroval do odkryté branky Poly - 2:0. Hosté hru čím dál více otevírali a tak se nám naskytly možnosti brejků. Jeden z nich v 81.minutě po pěkné akci a hezké příhrávce Jirouška zužitkoval svým druhým gólem v utkání Kolmy - 3:0.

Utkání naši poté dohráli velmi zkušeně. Byl to velmi bojovný zápas a naši v něm ukázali bojovnost, zarputilost a chuť se porvat o každý balon, za což jim slouží veliká pochvala. Celý tým je také velmi spokojen s obranou fází celého mužstva, z čehož pramenila nula vzadu. Zapracovat se musí na mezihře a na proměňování šancí.

Snad se to ukáže již v příštím zápase, kdy jedeme opět ven. V neděli 15.8. od 17:00 nás na svém hřišti přivítají SK Viktoria Štěrboholy, přijďte kluky podpořit!

Vámos Ďáblice!

Hráčem utkání byl zvolen 2gólový Vojtěch Kolman. Jak utkání viděl ze své pozice si můžete přečíst níže:

Jak hodnotíš včerejší utkání?
Podali jsme lepší výkon než před týdnem. I tak ale nebyl první poločas z naší strany úplně ideální.
Vzadu jsme hráli bez větších problémů, ale v ofenzívě jsme volili špatná řešení v předfinální fázi a nebyli příliš nebezpeční. Ve druhé půli už jsme se i díky lepší fyzické připravenosti než soupeř začali dostávat do šancí, které se nám povedlo proměnit a soupeře jsme do žádné větší šance nepustili.

Byl to tvůj první soutěžní zápas před domácím publikem, jak se ti zatím u nás v Ďáblicích líbí?
V Ďáblicích jsem spokojený a znovu jsem dostal chuť do fotbalu. Byl jsem překvapený, kolik lidí si našlo na zápas cestu, za což patří lidem poděkování. Hrálo se nám velmi dobře a už se těším na další domácí utkání.

Včera se ti podařilo 2x skórovat máš nějaké ambice vyhrát např. nejlepšího střelce?
Jsem samozřejmě rád, že se mi povedlo skórovat, hlavně ten první gól nám hodně pomohl. Na nějaké své osobní statistiky ale moc nekoukám, chci hlavně abychom sbírali v každém zápase 3 body a nezáleží na tom kdo ten gól dá.