Datum a čas konání: 20.4.2024 14:30
Místo: hřiště Ďáblice

U12 - FK Řeporyje - i ve druhém kole hodně gólů

FK Řeporyje - SK Ďáblice 1:9

V dnešním zápase jsme nastoupili proti týmu FK Řeporyje. Místní hřiště má od prázdnin nový trávník, takže povrch byl parádní.

Nažhavení vítězstvím v minulém kole, jsme opět začali ve velkém stylu. Hned ve třetí minutě vstřelil náš první gól Tobík. Dalších 20 minut to vypadalo, jako dobývání hradu a naši střelci se i přes poměrně dost šancí, ne a ne prosadit. Dokonce jsme měli možnost zahrávat i penaltu, která byla nařízena za faul na Ríšu. Sám poškozený si postavil míč, ale brankář mu ji zneškodnil. Kluci se naštěstí nenechali rozhodit a v rozmezí 22-26 minuty vstřelili 3 góly. Nejdřív 2x Fíla a pak i dobře postavený Ríša, který tím „napravil“ zahozenou pencli. Další minuty až do konce poločasu jsme měli hru plně v naší režii a soupeře nepustili k ničemu, co by vážněji ohrožovalo naší branku. Poločas skončil poměrem 0:4.

Na druhou půli šel do branky Fíla a do hry se zapojil Seifik. Začátek byl pozvolnější, nicméně postupně poměrně dost efektivní. Ve 42.minutě skóroval opět Ríša a během dalších zhruba 6ti minut se k němu přidali Tobík, z přímého kopu Maty a Vláďa. Poté hra začala být lehce rozháraná a nepřesná. To se dá za daného stavu pochopit, nicméně pochvaly se nerozdávaly. Soupeř se díky tomu dostal do několika šancí a jednu z nich využil. Po této obdržené brance se kluci vrátili ke hře, kterou předváděli po většinu zápasu, a po pár minutách završil svůj hattrick střelec tohoto kola Ríša J.

Za trenéry (a věřím i přítomné rodiče) bychom chtěli klukům vyseknout poklonu za předvedený výkon. Mimo jiné Ríšovi, který se třikrát trefil i po tom, co neproměnil penaltu a zejména Marťasovi, který celou hru dirigoval, rozdával parádní přihrávky, a když bylo potřeba i bránil. Nicméně absolutní pochvalu si zaslouží všichni, co byli v modrobílém na hřišti. Že jsme je totálně přejeli, uznal i trenér soupeře J.