SK Ďáblice

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK Ďáblice
www.skdablice.eu

Příští zápas

U11 - TJ Sokol Lipence - Vysokááá výýýhra :-)

U11 - TJ Sokol Lipence - Vysokááá výýýhra :-)

TJ Sokol Lipence – SK Ďáblice 1:48

Jak všichni víte, z důvodu odcestování trenérského tria na profesní fotbalové vzdělávání trenérů do Toskánska J, vedlo tento zápas z kapitánského můstku Havířovské duo Víťa a Richard. Nutno podotknout, že i přes tento drobný handicap J si vedli skvěle a od nás za to mají velký dík. Zde hodnocení z jejich per:

Jedno hřiště Jirka O., Péťa, Kubíno, Marťas, Fíla, Niki, Matouš P. - vedeno VD, druhé hřiště Ríša, Míša, Vláďa, Štěpán, Seifík, Jirka T., Maty - vedeno RK. Hodnotím pouze hru jednoho týmu - v průběhu zápasu jsme si týmy neměnili.

Zápas měl obrovský náboj ještě před tím, než jsme vůbec stihli nastoupit na hřiště. Obdrželi jsme totiž kabinu místního A týmu s jednoduchou, ale za to motivační výzdobou ve formě plakátu z části poodhalené ženy, zřejmě místní hospodářky... Nutno říci, že někteří kluci byli u vytržení (netřeba jmenovat, vytržení bylo u obou věkových kategorií, hráči i rodiče). Jeden hráč poznamenal, že by bylo lepší, kdyby tam byl třeba kopačák .... s trochou nadsázky lze říci, že tam byly dokonce i dva sice menší, ale kvalitní.... No a teď k výkonu.

Soupeř měl na jednom hřišti hráče ročníku 2009 a na druhém 2008. Tým 1 začínal na hřišti s ročníkem 2009, kde jsme postupně na naší straně stáhli hru na 4 hráče, ale i přes tento krok byla, stála převaha na naší straně. Na druhou čtvrtku jsme si řekli, že obránci a brankář budou podporovat více útok a v případě obsazenosti krajního útočníka budou přenášet hru na druhou stranu. Vše co jsme si řekli, kluci plnili, někdy se to povedlo, někdy ne, ale bylo na nich vidět, že u hry přemýšleli a netlačili balón do prostoru plného soupeřů. Vznikaly tímto krásné kombinace. Na další půlku jsme přešli na hřiště, kde měl soupeř hráče ročníku 2008. Před nástupem do 3. čtvrtky jsem musel krotit euforii z první půle, kdy kluci chtěli hrát stále ve čtyřech. Navíc proběhla i změna stran, takže kluci hráli "do kopce" (hřiště bylo drobně nerovné). Hra na této polovině byla náročnější, ale stále s převahou na naší straně, kdy kluci hráli kolektivně a kombinovali. Po konci třetí čtvrtiny opadla euforie o hru ve čtyřech, naopak nastala euforie udržet 0. Ponechali jsme tedy standardní rozestavení a nechaly kluky hrát svou hru. Všichni hráli s chutí a nasazením, a za celý zápas jsem neviděl "gesto roztahování rukou" či jiné formy výtky v případě, že se nepovedla přihrávka, o čemž jsme taky před zápasem mluvili. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu. Po celou dobu jsem střídal kluky zhruba ve 40s-60s intervalu a měnil jim drobně pozice. Myslím si, že všem to vyhovovalo - však se můžete zeptat sami. Závěrečný pokřik vedl kapitán Marťas, paráda..... Druhý tým musí zhodnotit Ríša.

Tuším, že hodnocení zápasu z mého pera nebude tak obšírné a monumentální jako od mého kolegy s indiánským jménem  “ten, který skrývá železo”, ale pokusím se. Jako náčelník “druhého” týmu, který samozřejmě považuji za “první”, musím přiznat, že jsem měl pozici značně zjednodušenou, neb z italských luhů, hájů a stadiónů přišlo jasné zadání. Dokonce skoro v podobě délky střídání a tak jsem v podstatě jen pobíhal po lajně a křičel bravo, skvěle, gól, super myšlenka, krása a gól, gól, gól, gól. A tohle celé několikrát. Nakonec jsem i porušil údajný příkaz z “můstku” držet hráčům pozice a všichni svěřenci se točili jako na kolotoči, obránci byli v útoku a útočníci naopak v obraně a všichni byli nadšeni. Musím svou část týmu podržet i kvůli obdržené brance. Gól padl víceméně omylem, po přísně odpískané situaci a následném přímém kopu domácích. Marně jsem vybízel rozhodčího, aby si šel situaci prodiskutovat s VARem, ale byl to Sparťan a jen křikl, že to s videem má přece ošéfovaný jako vždy. Pozor: nešvar dospělého fotbalu a především tria Sparta:Plzeň:VAR nám tedy začíná zasahovat i do slušných týmů a zápasů. Ale zpět k našim borcům - zaslouží absolutorium !!! Děkuji za šanci být s nimi u toho a jak poznamenal trenér domácích : už se těší až budu mít licenci a budeme se takto všichni potkávat častěji. Já taky. Pusu posílám : Matějovi, Matymu, Šimonovi, Míšovi, Láďovi, Jirkovi T a Ríšovi samozřejmě :-) a držím palce v dalších utkáních :-)

PS: hezky si je vedete trenéři :-)

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. U - 12 Mladší žáci B .. 11 111:14 33
2. Fotbal. klub Motorlet 11 100:19 30
3. SK Třeboradice 11 67:33 25
4. Slovan Bohnice 11 51:18 22
5. TJ Slavoj Suchdol 11 75:40 18
6. FK Řeporyje 11 48:42 16
7. TJ Sokol Řepy "B" 11 52:60 15
8. TJ Ruzyně 11 45:66 15
9. Bílá Hora 11 26:34 8
10. FK Dukla Praha Ženy 11 33:99 7
11. TJ Sokol Lipence 11 12:99 4
12. Deutscher Fussball.. 11 21:117 1

Kompletní tabulka

Poslední zápas

TJ Slavoj Suchdol
U - 12 Mladší žáci B roč. 2008
3:9
Podrobnosti

Střelci týmu

23 gólů

Tobiáš PŘENOSIL

14 gólů

Matouš POSTUPA

13 gólů

Richard KRAJČO

10 gólů

Filip GROF

10 gólů

Martin VOKATÝ

8 gólů

Matěj SEIFERT

5 gólů

Petr POKORNÝ

5 gólů

Vláďa MOŠKA

Počet návštěv: 191788
Posledních 30 dnů: 1705 | Posledních 7 dnů: 493 | Poslední den: 67

© 2020 SK Ďáblice | Všechna práva vyhrazena | mmosnicka@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne