Muži A vs SK Slovan Kunratice

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Muži A - Dva zkraty Ďáblic, tři body pro Zbraslav

1. dubna 2018 10:41» Přímý souboj o poslední místo domácí Ďáblice proti Zbraslavi hrubě nezvládly. Po oboustranně jalovém prvním poločase se vše podstatné odehrálo po změně stran. Hosté šli do vedení a domácí do oslabení. Domácí kapitán Jakl nesmyslně v přerušené hře srazil Haška. Přesto Ďáblice z penalty za ruku Sedláčka vyrovnaly. Čtyři minuty před koncem střídající Novák nepochopitelně ve vlastním vápně vrazil do Sýkory a penaltu kopali i hosté. Žižka zajistil tři body pro Zbraslav.

První poločas žádný velký vzruch nepřinesl. Vlastně jen jeden ve 31. minutě. Domácí obranou propadl míč až k rozeběhnutému Sedláčkovi, ten udělal kličku vybíhajícímu brankáři Chrobokovi, ale následně směrem na opuštěnou branku pálil zbrkle a nepřesně.

Jinak jen 8. minuta a přímý kop hostů, následná Kudrnova přihrávka před branku adresáta nenašla.
18. minuta a nesmělý střelecký pokus domácího Dafčíka. Následně slabá střela Maříka doprostřed branky a připravených rukavic gólmana Zicha. Ve 24. minutě se při souboji se Slunéčkem zranil kapitán hostů Žižka, ale po pěti minutách se na trávník vrátil. Ještě ve 40. minutě střílel z těžkého úhlu Ondrůšek zboku
do tyče, u které už stál připravený Zich.

Vše podstatné se tak odehrálo až ve druhém dějství zápasu. Nejdříve vysoko nad branku pálil ve slibné pozici domácí Dafčík. V 54. minutě Sýkora vyčíhal pravý okamžik, poslal míč mezi obránci na rozeběhnutého Haška, který udělal kličku Chrobokovi a do prázdné branky poslal Zbraslav do vedení.

Po několika minutách si oba útočníci hostů role vyměnili, ale Sýkora po přihrávce Haška mířil vysoko nad břevno. Domácí si snahu o vyrovnání zkomplikovali v 64. minutě. Jakl v přerušené hře udeřil Haška a sudí Tikal po konzultaci se svým asistentem vylovil z kapsičky červenou kartu.

Hra domácí však kupodivu v oslabení ožila a v 69. minutě bylo vyrovnáno. Postaral se o to Mařík z penalty, kterou zavinila nešťastná ruka Sedláčka.

Zápas pomalu spěl k remíze, když přišlo v 87. minutě nečekané rozuzlení. Domácí Novák ve vlastní šestnáctce zcela nepochopitelně vrazil do Sýkory a na světě byla druhá penalta, tentokrát proti domácím. Kapitán Zbraslavi Žižka se v takovýchto situacích zpravidla nemýlí a potvrdil to i tentokrát. Brankáře Chroboka poslal na druhou stranu než míč a tři body se nakonec stěhovaly na Zbraslav. Frustrace domácích neznala mezí.

Ďáblice - Zbraslav 1:2 (0:0)
Branky: 69. Mařík z penalty - 54. Hašek, 87. Žižka z penalty. ŽK: 67. Sedláček, 78. Pollák (oba Zbraslav).
ČK: 64. Jakl (Ďáblice). Rozhodčí: Tikal - Les, Popelka. Diváků: 120.
Ďáblice: Chrobok - Ondrůšek (65. Kurčík), Petržílka, Jakl, Davídek (65. Novák) - Dratva, Horváth, Dafčík, Mařík - Slunéčko (58. Radomskiy), Nwogu (58. Mošnička). Trenér: Vasil Boev.
Zbraslav: Zich - Konečný, Kudrna, Žižka, Kocourek - Trkovský (60. Vodička), Sedláček, Čumpelík, Pollák (90+3. Dlouhý) - Hašek (89. Souček), Sýkora: Trenér: Martin Vnouček.

Hlasy trenérů
Vasil Boev (Ďáblice): „Pro nás velmi špatné utkání. Vůbec jsme nehráli to, co jsme si řekli. Bylo to strašně pomalé. Oni hráli vzadu s šesti sedmi hráči a my jsme byli tak pomalí, že jsme se tam nemohli dostat. Bylo to úplně bez šance. Ve druhé půli jsme se chtěli zatlačit, ale vypadalo to tak jen opticky, opět to bylo bez šance. Prostě špatné. Pak nám utekli a šli do vedení. Pak přišla ta volvina a vyloučení. V deseti jsme
je trošku zatlačili a v deseti jsme vyrovnali. Pak přišla tři minuty před koncem taková penalta - nepenalta. Když jí rozhodčí písknul, tak asi byla.”
Martin Vnouček (Zbraslav): „Z venku si odvézt tři body, to vždycky potěší. Body jsme potřebovali a věřili jsme, že pokud budeme bránit tak zodpovědně, jako minulý týden, tak si odsud nějaké body odvezeme.
Z brejku jsme šli do vedení, ale po nešťastné ruce měli penaltu a vyrovnali. Vzhledem k celkovému průběhu utkání si myslím, že jsme si to vítězství zasloužili. Měli jsme víc šancí.”

Nejlepší hráč Ďáblic: David Mařík.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Michal Žižka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Mařík (Ďáblice).