Muži A vs SK Slovan Kunratice

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Braník proti Ďáblicím prolomil domácí zakletí a naplno bodoval

Přestože je Braník momentálně na druhé příčce Pražská teplárenská přeboru, doma se mu v letošní sezóně nedaří. Z pěti zápasů, které na svém hřišti odehrál, dokázal naplno bodovat pouze jednou, když v pátém kole porazil Uhelné sklady 3:0. Toto zakletí se pokusil zlomit v sobotním zápase proti Ďáblicím. Touhu zvítězit prokázali hráči domácích především v první půli, kde soupeře přehráli a hned zkraje zápasu se dostali do vedení 1:0. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, gólově se však prosadil pouze Braník, který tak skoro po dvou měsících na svém hřišti opět zvítězil. Konečné skóre bylo 2:0.

Pět vítězství a dvě remízy. Taková je bilance Braníku z venkovních zápasů. Doma to ale taková sláva není. Jedna výhra, dvě prohry a dvě remízy. „Naše domácí bilance je tristní. Na domácí zápasy je to málo,“ říkal často branický trenér Martin Vališ při hodnocení.

Vališ však musel před minulým kolem, kvůli zdravotním problémům, dočasně přenechat vedení týmu svému asistentovi Marku Bukovskému. Ten byl na lavičce i v sobotním duelu proti Ďáblicím. Ty naopak v letošní sezoně venku zvítězily pouze jednou, v šestém kole rozstřílely ČAFC Praha 6:1.

Utkání začali lépe domácí, kteří si hned ve druhé minutě vytvořili první zajímavou šanci. Té se ale ještě hosté odkopem ubránili. Jenže, nákop obránce Ďáblic si na půlce zpracoval domácí Kodytek, našel před vápnem Pechara, který prostrčil míč do pokutového území na Nováka, jenž bez zaváhání napálil míč k levé tyči. Brankář hostů Zeman neměl na tuto střelu nárok, a tak šel Braník již ve třetí minutě do vedení.

V desáté minutě mohli hosté odpovědět, Dafčík přesnou přihrávkou našel ve vápně číhajícího Blažka, ten však brankáře Kudláčka neohrozil a branku vysoko přestřelil. Po této akci byli dál více na míči hráči Braníku, kteří si vytvořili i několik slibných šancí. Na dvoubrankové vedení mohl navýšit ve 24. minutě opět Novák, který se po přímém kopu z poloviny hřiště ocitl sám před gólmanem, branku však přestřelil. Síť nerozvlnil ani Neveršil, jehož střelu z hranice šestnáctky tečovala obrana hostů na roh. Ten rozehráli domácí na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal Trávník, Zeman však jeho pokus chytil.

Druhý poločas začal ve vlažnějším tempu než ten první, a do hry se dostaly více Ďáblice. V 50. minutě napřáhl z levé strany Horváth, jeho prudkou ránu však Kudláček zvládl zneškodnit. Braník však nehodlal nechat všechnu iniciativu na soupeři, a tak brzy přišla i jeho šance. Opět u toho byl Novák, který po individuální akci po pravé straně napřáhl ke střele z dálky, Zeman byl však u své levé tyče včas.

Dále se hra částečně uklidnila a další výrazná šance přišla až v 73. minutě. Domácí Pekárek vyslal z leva centr do pokutového území, na ten si naskočil Novák, jenž ho tečoval pod sebe na Pechara. Jeho pokus však směřoval přímo na brankáře.

O pět minut později se domácí dostali k další příležitosti. Pechar rozehrál roh z pravé strany, přesně našel hlavu Šalandy, který dal na konečných 2:0.

Braník – Ďáblice 2:0 (1:0)
Branky: 3. Novák, 78. Šalanda ŽK: 37. Trávník – 65. Jerhot, 41. Hrodek. Rozhodčí: Tikal – Jakl, Stěhule. Diváků: 90.
Braník: Kudláček – Pechač, Vybíral, Mráz, Kodytek – Šalanda (90. Šebák), Pechar, Pekárek, Novák (82. Habětín) – Trávník (87. Camara), Neveršil (76. Vasylčuk). Trenér: Marek Bukovský.
Ďáblice: Zeman – Kočí, Jackl, Hrodek, Hejna (32. Veselý) – Dafčík (82. Jiroušek), Jerhot, Horváth, Snop, Odrůšek – Blažek. Trenér: Vasil Boev.

Hlasy trenérů
Marek Bukovský (Braník): „Od začátku jsme byli aktivnější, vlétli jsme na soupeře, což nám přineslo brzké vedení. V prvním poločase jsme si vytvořili i další šance, škoda, že jsme je nedokázali proměnit a rozhodnout zápas dřív. Takhle to bylo o půli jen 1:0 a my jsme museli ve druhé půlce dál tvrdě pracovat. I když už druhý poločas nebyl z naší strany tak dobrý jako ten první, kluci bojovali a nakonec druhým gólem potvrdili vítězství.“
Vasil Boev (Ďáblice): „Já bych zápas rozdělil na dva poločasy. V tom prvním byl Braník jednoznačně lepší, vytvořil si několik vyložených šancí, po kterých mohl vést i více než jen 1:0. Druhý poločas již byl z naší strany rozhodně lepší, bohužel jsme si však nevytvořili žádnou stoprocentní šanci a naopak jsme inkasovali druhý gól.“

Nejlepší hráč Braníku: Lukáš Novák.
Nejlepší hráč Ďáblic: Michal Jerhot.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Lukáš Novák (Braník).