SK Ďáblice

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK Ďáblice
www.skdablice.eu

Příští zápas

U - 11 Starší.. vs FC Tempo Praha

Datum a čas konání: 27.10.2018 12:00
Místo: hřiště Ďáblice

U-10 - FC Tempo - Těsná domácí prohra

U-10 - FC Tempo  - Těsná domácí prohra

SK Ďáblice – Tempo Praha 19:20

K zatím poslednímu zápasu jsme nastoupili proti týmu TEMPO Praha, a to netypicky ve středu odpoledne. Důvodem byla snaha nerušit průběh podzimních prázdnin, kdy někteří kluci odjíždí s rodiči mimo Prahu. Jak jsme již avizovali v posledním hodnocení, po sérii jednodušších soupeřů nás konečně čekal tým, který měl řádně prověřit naši připravenost a fotbalovou kvalitu. Výsledky TEMPA jsou v dosavadním průběhu sezóny poměrně rozkolísané – důvodem je skutečnost, že jako velký klub poskládají i v samotném ročníku 2008 několik týmů a pak tedy záleží na tom, s jakými borci na konkrétní zápas přijedou. V tomto případě přijeli i se čtyřmi kluky, kteří pravidelně nastupují v nejvyšší soutěži starších přípravek tzv. Elite. S trenérem soupeře jsme tedy domluvili, že rozdělíme poloviny na silnější a slabší, a takto že je necháme odehrát celý zápas.

V tomto bodě bychom rádi zdůraznili, že příslušnost našich hráčů k tomu či onomu týmu pro konkrétní zápas není nikterak pevná. Naopak – velká šíře našeho stabilního kádru nám umožňuje kluky vhodně prohazovat a kombinovat. Účast ve „slabším“ týmu může být i otázkou taktiky a záměru – někdy tam např. zařadíme takové hráče, u nichž potřebujeme posílit vůdcovství na hřišti a schopnost strhnout ostatní, které potřebujeme více dostat na balon a s ním kombinovat a tvořit, kteří se potřebují zdokonalit v odpovědnosti za svěřené úkoly na hřišti apod.

Co se týče výkonu na hřišti blíže ke kabinám, zde jsme byli maximálně spokojeni. Jakkoliv proti nám nastoupil soupeř mimořádně silný a konsolidovaný, dokázali jsme proti němu podat snad nejlepší výkon sezóny.  Od prvního hvizdu jsme hráli s maximálním nasazením a s velkou odpovědností směrem dozadu. Obránci dokázali čelit útokům soupeře s ledovým klidem a řešit situace konstruktivně a bez pomoci bezhlavého odkopávání. Záložníci jednak vzorně vypomáhali v defenzivě, tak i rozehrávali útočné akce a tvořili hru směrem dopředu. Spolupráce útočníků se zálohou i mezi sebou navzájem byla doslova příkladná. Postupem času a po úvodním oťukávání jsme tak dostali hru do svých rukou a soupeři začali postupně gólově utíkat. Zde je nutné podotknout, že fotbalová kvalita soupeře byla opravdu vysoká – především v individuální technice s míčem či ve schopnosti přejít jeden na jednoho byli hráči soupeře vynikající. Kvalita byla ovšem i na naší straně, navíc jsme předvedli o něco větší důraz a hlad po vítězství. Nasazenou laťku jsme dokázali udržet i po změně stran a v souboji silnějších týmů tak nakonec vyhráli 12:5. Bravo hoši, tohle bylo skutečně přesně podle našich představ!!!!!

Co se týče hřiště dále od kabin, tam už bohužel z výkonu takové nadšení nebylo. Samozřejmě nejde o výsledek (ten prozatím s ohledem na sportovní rozvoj kluků nesledujeme), spíše jsme byli rozpačití z předvedené hry a hlavně nasazení. Do zápasu jsme na tomto hřišti vstoupili ospale a jakoby bez zájmu, čehož jsme se celou první čtvrtinu nedokázali zbavit. Důvodem mohlo být i konání zápasu ve všední den prakticky „hned po škole“, kdy někteří kluci mohli být unavení či rozptýlení. Hráči soupeře nás přehrávali důrazem i nasazením, až po několikerém důrazném hecování jsme dokázali zabrat na vyšší obrátky. I na tomto hřišti měl soupeř některé hodně šikovné borce, kteří nám svou technikou a rychlostí zatápěli.  V obraně jsme často nedokázali držet svěřené pozice a soupeři tak nechtěně vyklízeli cestu do naší branky. Směrem dopředu nám zase chyběla jednoduchost a hlavně rychlost, či včasná přihrávka, která by posloužila lépe než kličkování s balonem na místě. Vůbec to ale neznamená, že by zde bylo vše špatně. Viděli jsme i řadu pěkných momentů. Speciálně začátek druhé čtvrtiny byl parádní. Kluci nastoupili s velkou vervou a během pár okamžiků nasázeli soupeři 3 góly. Nicméně postupem času jsme opět polevili a soupeř gólově trestal. Ve druhém poločase bylo viditelné i zlepšené nasazení a vůle zápas strhnout na svoji stranu. Na vítězství to nakonec nestačilo jak na tomto hřišti, tak ani celkově (zápas skončil nejtěsnější prohrou 19:20). To nás ovšem nijak mrzet nemusí, důležitější je vědomí, že jsme konečně nastoupili proti soupeři, který naplno prověřil naše fotbalové kvality.

Suma sumárum, v tomto zápase jsme se přesvědčili, že zápasy se nevyhrají samy, že je potřeba poctivě pracovat na trénincích, a že proti kvalitním soupeřům budeme muset vytáhnout všechny zbraně a herní návyky, které se snažíme právě během tréninků zdokonalovat. Společně s nasazením a bojovností budeme schopni porážet i takové týmy, jako je právě TEMPO. Ve zbývajících 2 zápasech podzimní části narazíme opět na srovnatelně kvalitní soupeře (Stodůlky a Praga). Nevěšíme tedy hlavy, z posledního zápasu se poučíme a do dalších vlítneme naplno a s odhodláním věnovat našim skvělým fanouškům nějaké to předadventní  potěšení!

Trenéři

 

Diskuze

Události

18.08.2019 00:00
Soustředění Loučovice 2019

Tabulka

1. Sokol Kolovraty 11 52:10 27
2. FK Újezd nad Lesy 11 32:7 25
3. Muži A 11 34:13 23
4. TJ Březiněves 11 39:23 22
5. FC Tempo Praha "B" 11 28:27 22
6. TJ Sokol Troja 11 42:25 20
7. FC Háje Jižní Město 11 25:25 20
8. SK Viktoria Štěrboholy 11 15:16 16
9. TJ Kyje Praha 14 11 19:25 16
10. SK Slovan Kunratice 11 30:26 13
11. Spartak Hrdlořezy 11 13:30 11
12. TJ Praga Praha 11 11:27 9
13. FK Union Strašnice 11 17:47 9
14. FC Čechie Uhříněves 11 8:25 8
15. SC Xaverov 11 12:28 7
16. TJ Slovan Bohnice 11 12:35 2

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Union Vršovice
U - 11 Starší přípravka (2HP) roč. 2008
20:12
Podrobnosti

Střelci týmu

40 gólů

Tobiáš PŘENOSIL

29 gólů

Martin VOKATÝ

26 gólů

Matouš POSTUPA

23 gólů

Vláďa MOŠKA

22 gólů

Nikolas DIAN

21 gólů

Matěj SEIFERT

19 gólů

Filip GROF

10 gólů

Petr POKORNÝ

Počet návštěv: 142118
Posledních 30 dnů: 3257 | Posledních 7 dnů: 827 | Poslední den: 113

© 2018 SK Ďáblice | Všechna práva vyhrazena | m.mosnicka@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne