TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Podruhé za sebou doma, podruhé za 3 body. Naše

V 19. kole naše áčko sehrálo utkání se soupeřem z Horních Počernic – Xaverovem. To nejzajímavější z tohoto klání, které se odehrálo v chladném, nedělním odpoledni, tradičně nabídne glosář „Očima pavouka“.

Sestavy: Chrobok - Juriga, Mošnička, Kropík, Saňa - Pazdera, Nebeský, Novák(c), Hudák - Poláček, Ondrůšek

Náhradníci: Hybeš, Kolman, Fyman, Jiroušek, Smetana, Mihálik

Nebývá tomu zvykem, ale do utkání jsme tentokrát vstoupili dobře. Již v 8. minutě se trefil po gólech toužící obránce Matěj „Bacary“ Saňa. Tím dodal trochu klidu na kopačky domácích hráčů a taktéž na roztřesené ruce fanoušků svírající kelímky s pivem. Zhruba po dvaceti minutách však mohlo být vyrovnáno, paradoxně z kopačky eliminátora přerostlých útočníků soupeřů – Mošny juniora. Mošna i za přispění nerovného terénu vyslal na domácí branku velmi přitlačenou „malou domů“, která zvedla ze židle snad všechny přihlížející. Snad jen s výjimkou dvojice hostujících Hooligans, která primárně řešila pitný režim. No a pokud vám při čtení těchto řádků již hučí v hlavě debilní znělka z televizní rubriky „Borec na konec“, vše je v pořádku. Naštěstí však celá situace měla pro domácí šťastný konec. Chrobymu se podařilo přihrávku včas dostihnout a v domnění tlaku útočících hráčů tak zcela osamocen nakouřil balón na beznadějně přeplněné parkoviště. A když už se bavíme o parkování, referendum o podzemním hlídaném parkovišti čekejte již brzy ve vašich poštovních schránkách.

Ve 27. minutě jsme již mířili na správnou kasu, konkrétně kanonýr Poli přidal druhou branku, když mu po pěkném vyvezení od Mošny naservíroval bonbónek do prázdné branky Pazdy. A vzhledem k tomu, že ani jeden z týmů své šance již v branky přetavit nedokázal, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Druhý poločas a tím i celý zápas se podařilo hostujícímu celku zdramatizovat snížením na 2:1, více už však utkání nenabídlo. Dle všeho i již zmíněná dvojice představující radikální jádro Xaverovské fanouškovské základny odešla po svých.

Hráčem utkání byl trenérem Jirkou Černým vyhlášen Honza Ondrůšek.

V příštím kole jedeme tentokrát ven, a to v neděli 10.4. od 16:30 na hřiště posledního týmu tabulky Spartak Hrdlořezy. Přijďte nás opět podpořit.