TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Domácí těsná výhra, zkřupali jsme Háje 1:0 a jsme pátí.

Předposlední říjnový víkend je již historií a s ním i kompletní program 13. kola Pražské 1.A třídy. Pohodlně se usaďte, nachystejte si dobrou kávu a nechte se unášet třetím vydáním glosáře „Očima pavouka“, tentokráte s příchutí těsného, ale o to vzácnějšíího vítězství na domácí půdě. „Co nenahraješ na podzim, na jaře těžko doháníš“. Slova trenéra Jirky Černého, která by se měla tesat do kamene. O to více, podíváme-li se na aktuální tabulku soutěže, kde je pátá příčka, v tuto chvíli již patřící Ďáblickým borcům, vzdálena od příčky čtrnácté pouhých 8 bodů. A to vše již v pokročilém stavu rozehranosti ročníku 2021/2022. Za sympatické výsledky můžeme rovněž považovat prohru našeho rivala z Březiněvsi na půdě Štěrbohol (2:1) a dále pak vysokou prohru Kunratických proti Spojům (0:5). Ta přišla vhod nejen tabulkově, ale i s trochu škodolibým ohledem na schopnosti Kunratických flexibilně pracovat s výkladem pravidel při domácích utkáních. Asi karma.

Sestavy: Chrobok - Mošnička, Kropík, Skalický, Juriga - Pazdera, Novák©, Nebeský, Byrkovych - Davídek, Kolman

Náhradníci: Ondrůšek, Poláček, Saňa, Fyman, Jiroušek, Doležal

Nyní už ale k samotnému utkání modro-bílé skvadry. Vstup do zápasu naši borci tentokrát zvládli na výbornou. Od první minuty jsme byli svědky sebevědomého a motivovaného výkonu, který vyvrcholil v 5.minutě úvodní brankou do sítě klubu z Jižního města. O jediný gól utkání se postaral Pazdy a znovu tak dal připomenout, že fotbalová továrna Michala Mošničky umí vygenerovat náctileté opory pro naše „A„ mužstvo. A to je nakonec jeden z pilířů, na kterých může trenér Černý stavět spolehlivou koncepci. Od 25.minuty první poločas nabídl spíše vyrovnanou přetlačovanou ve středu hřiště, než divácky zábavný fotbal nahoru-dolu.

Mluvíme-li o herním projevu, druhá půle plynule navázala tam, kde ta první skončila. Ďábličtí si vypracovali několik slibných brankových příležitostí, které však bohužel k navýšení náskoku a přidání klidu nevedly. V poslední pasáži utkání jsme navíc přežili klinickou smrt, když v nepřehledné skrumáži po jednom z rohových kopů hostí jen jako zázrakem neskončil míč v domácí brance. Během zhruba 10ti vteřin se míč stačil podívat na levou tyč, ledviny domácích obránců a po závěrečném zakončení hostujících i mimo Ďáblický areál, konkrétně až na ulici směřující ke Globusu v Čakovicích. Vše se navíc odehrálo pod drobnohledem nabité kantýny a s vůní grilovaných klobás. Už jen ta cirkusová hudba chyběla, tak snad příště.

Co je na programu 14. kola snad již netřeba připomínat. Slavné, tradiční a ničím nenahraditelné derby s našimi sousedy z Březiněvsi. Lepší reklamu na fotbal a náplň sobotního dne lze jen těžko pohledat, udělejme tedy našim borcům na horké půdě našeho rivala domácí atmosféru!

V tomto utkání zvolil trenér Jirka Černý hráče utkání Ondřeje Mošničku, jak utkání viděl ze své pozice si můžete přečíst níže:

1. Utkáni s FC Háje jste vyhráli 1:0, jak si viděl utkání ze své pozice?

Do zápasu jsme vstoupili dobře, vstřelili jsme brzy gól a do 35. minuty jsme soupeře nepouštěli do hry. Poté se hra trochu vyrovnala. Do druhého poločasu jsme nenastoupili moc dobře a soupeř nás tlačil, ale naštěstí jsme to nějak ukopali. A získali jsme důležité 3 body!

2. V tomto utkání jsi odehrál po delší dobe skoro celý zápas a od začátku piloval lajnu, jak se ti hrálo a jak si na tom byl se silami?

Musím říct, že na lajnu nejsem moc zvyklý, radši hraju stopera, kde jsem si více jistý. Ale snažil jsem se dát do zápasu maximum a pilovat lajnu, jak to po mně chtěl trenér. Po červnové operaci, kdy sem přišel o skoro celou přípravu i zápasy jsem byl rád, že jsem zvládl hrát 75. minut.  Přiznám se, že na konci už mi síly docházely, protože mi stále chybí fyzička, ale doufám, že v zimě potrénuju a budu připravený na jaro.

3. V přístím utkání jedete na derby do sousedící březinevsi, co to pro tebe jako pro hráče, který strávil v Ďáblicích celou svou dosavadni fotbalovou kariéru znamená, a jak vidiš vaše šance na výhru?

Pro mě, jako „oběť mládí ďáblického fotbalu“, je derby s Březiněvsí vrchol sezóny. V derby se vždycky mažou všechny rozdíly. Věřím, že až se budeme odpoledne vracet do Čapí arény, bude to za 3 body.  Doufám, že všichni ďábličtí fandové budou místo oběda na derby a přijdou nás podpořit.