Muži A vs SK Slovan Kunratice

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Další 3 body zůstaly doma v čapí aréně, Hrdlořezy jsme porazili 2:0.

Čapí aréna přivítala další domácí utkání našeho áčka, kdy v 6.kole přijeli hosté z Hrdlořez. Naši kluci šli do zápasu z první příčky tabulky, naopak hosté okupovali předposlední místo, čili připsání 3.bodů byla takřka povinnost.

Sestava:

Chrobok – Nebeský, Jiroušek, Skalický, Juriga – Pazdera, Ondrůšek, Byrkovych, Fyman – Davídek ©, Kolman

Náhradníci: Kropík, Novák, Mošnička, Horváth, Hybeš, Husák

Utkání jsme začali po dlouhé době s plnou lavičkou, na které seděla hned šestka našich hráčů. Možností pro našeho trenéra, kam sáhnout, bylo tedy dost, nutno ovšem podotknout, že naštěstí. I přes tuto početně velkou lavičku jsme totiž postrádali zraněného Polyho, ke kterému se bohužel přidali v první půl hodině i Miky a Ondruš. Naopak se k týmu konečně připojil Novas.

Ihned od prvního rozehrání bylo vidět, že hosté začnou s velice poctivou obranou, kdy začali bránit od své půlky. Nicméně cíl vletět na soupeře již od začátku nám i přesto vyšel náramně a hned v 8. minutě jsme se dostali přes hostující úpornou defenzivu. Miky utekl po pravé straně, pěkným centrem našel na zadní tyči Pazdyho a ten se nemýlil – 1:0. Za další čtyři minuty jsme se radovali znovu, kdy se po dalším pěkném centru z pravé strany, tentokrát od Nebiho prosadil hlavou náš Hanz 2:0. Ale v trendu, v jakým jsme zápas hezky začali, jsme bohužel nepokračovali, a naopak jsme se nejspíše s vidinou vítězství s výsledkem spokojili. Přestali jsme hrát přímočaře a ztratili hlad po dalších gólech. První půle skončila 2:0.

Do té druhé jsme šli s tím, přidat ještě nějaké branky, a hlavně nedovolit nějakou školáckou chybou hostující celek snížit a dát mu tím naději na bodový zisk. Nicméně, jak již bylo zmíněno, po našem druhém gólu hra upadala a pokračovali jsme v tom i ve druhé půli. Sice jsme si vytvořili nějaké závary, ale obecně se na hru nedalo koukat tak, jako tomu bylo v jiných zápasech. Hráči si spíše hleděli výsledku a chtěli především předejít dalšímu zbytečnému zranění. Z tohoto zápasu tedy opět sbíráme 3.body, i když hra nebyla taková, jakou bychom si ji přáli.

Těší nás samozřejmě čisté konto. Důležitý je ale i výsledek a to, že jsme po dalším kole opět na první příčce naší tabulky.

Budeme rádi, když tato série bude trvat co nejdéle, a hlavně i po příštím kole, kdy nás čeká venkovní utkání. V něm nás na svém hřišti přivítají nyní čtvrté Chabry. Náš soused má jen o tři body méně, a tudíž utkání u nich bude velice důležité.

V Chabrech hrajeme již tuto sobotu 4.9. od 16:00. Domácí budou mít jistě velkou podporu svých fanoušků, proto budeme moc rádi, když si i vy najdete cestu a přijdete naše kluky podpořit. Předem moc děkujeme!

Vámos Ďáblice!

V tomto utkání zvolil trenér Jirka Černý hráče utkání Matyáše Pazderu, který svým gólem otevřel skóre, jak utkání viděl ze své pozice si můžete přečíst níže:

O víkendu si odehrál dvě utkání – v sobotu za B tým a v neděli za A tým. Jak náročné to pro tebe bylo?

Náročné to docela bylo, ale jsem rád, že jsem mohl přispět svým výkonem o víkendu k dvěma výhrám, to je nejdůležitější.

Je to tvoje první sezóna v A týmu po přechodu z B týmu, jak se zatím cítíš?

V áčku se cítím dobře. Kluci jsou skvělá parta jak na hřišti, tak i mimo něj. I vedení týmu je skvělý. Jsem rád, že můžu být součástí takového týmu.

Příští zápas nás čeká derby proti sousedním Chabrům, těšíš se?

Na derby se těším hodně, bude to sice těžký zápas, protože soupeř je v tabulce těsně pod námi, ale věřím, že ze zápasu vyjdeme vítězně a přivezeme z Chaber 3 body.