Muži A vs SK Slovan Kunratice

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Z Kunratic si odvážíme prohru 2:1

Za nepřiznivého deštivého počasí a za neúčasti fanoušků jsme odehráli další zápas v Kunraticích. Do Kunratic jsme jeli s jasným cílem vyhrát, bohužel odjíždíme s prázdnou, kdy jsme ani proti 10 nedokázali zvítězit.

V první půli bylo utkání spíše boj ve středu pole, byli jsme trošku lepší, než soupeř, ale našich pár šancí a náznaků jsme nedokázali přetavit v gól. Chybí nám lepší kvalita v předfinální fázi, nemáme nápad a když už ho máme, chybí cit pro přihrávku. Buď je krátká, nebo naopak dlouhá a situace neřešíme dobře. Na konci první půle byla lehká potyčka mezi Radomákem a domácím záložníkem, přičemž se jejich hráč na Filipa ohnal a následovala pro našeho Fílu žlutá, pro domácího hráče červená karta. Do druhé půle jsme šli tedy proti oslabenému soupeři. Z průběhu první půle a s vědomím, že jsou domácí oslabeni, jsme šli s jasným cílem, vyhrát. Věděli jsme však, že to nepřijde samo, a že se budeme muset zlepšit v předfinálních a finálních fázích.

Bohužel jsme ale v 50. minutě po ojedinělé akci domácích obdrželi první branku. Domácí míč navedli ze strany, odcentrovali a náš hráč si jej při odkopu kopl do své ruky - penalta. Podle nových výkladů pravidel ale toto být penalta nemá. Každopádně domácí vedli 1:0. Po obdržené brance jsme zapli a svírali soupeře u jeho vápna. Výsledkem byla průniková přihrávka na Doma, který předal Vojtovi a ten svým prvním gólem za náš klub srovnal - 1:1. Tento gól nám vlil další krev do žil, prosazovali jsme se po stranách, ale žádnou z akcí ne a ne proměnit. Opět nám chyběla kvalita ve včasné přihrávce, pohlídání si offsaidového postavení, nebo v samotném zakončení. Měli jsme dost závarů na to skórovat, nic jsme však nedali. V 85. minutě se nám naskytla možnost přímého kopu z cca 22 metrů. Vzal si ji Ondruš, napálil míč přes zeď, bohužel ale trefil břevno a z dorážky také nic nebylo. Toto a spousta dalších neproměněných akcí se nám stalo osudným v 88. minutě jsme udělali v obraně fatální chybu, domácí šli ve 2 do brejku a gólově nás potrestali - 2:1. Ihned po obdrženém gólu jsme měli ještě dvě šance, ale žádnou jsme, jak tento zápas bylo pravidlem, nedali, a tak jsme odjížděli s prohrou.

Nelze opomenout situaci, která se stala v 79. minutě. Šli jsme do dalšího z útoků, domácí hráč s číslem 13. zatáhl našeho a měla být k vidění jasný žlutá karta. Tento domácí hráč s číslem 13 již žlutou kartu měl, faulovaný náš hráč to moc dobře věděl a byl si jistý, že to bude červená karta. Rozhodčí však vytáhl žlutou kartu, ale dal ji úplněv jinému hráči. Dal jí jinému zcela vědomě a úmyslně, všichni přítomní to věděli. Odpověď rozhodčího byla úsměvná: "já rozhoduji, co vidím a komu kartu dám". Ať si o tom každý udělá obrázek sám.

Určitě to není výmluva o omluva za výsledek, prohráli jsme si tento zápas svou neschopností a nemohoucností, ale pokud se tohle bude dít, každému to tak krásný sport, jako je fotbal, jen otráví.

Nyní jsou všechny zápasy soutěže pozastaveny, zatím je toto nařízení do 2.11.2020, uvidíme, zda se soutěž vůbec dohraje.