Datum a čas konání: 20.4.2024 14:30
Místo: hřiště Ďáblice

U-10 - FC Tempo - výhra po skvělém výkonu

FC Tempo - SK Ďáblice 16:37

Na již 19. soutěžní zápas tohoto ročníku jsme zavítali na hřiště FC Tempo Praha. Počasí bylo vyloženě letní, přes den panovala velká vedra. Proto jsme přivítali, že se zápas hraje až od 17:00 hod. Tempo  je jeden ze dvou týmů, kteří nás na podzim porazili. I z tohoto důvodu jsme se na zápas velice těšili a přáli si soupeři oplatit porážku.

FC Tempo je tradiční tým s velikou historií a díky dostatečně velké členské základně hraje s tímto ročníkem dokonce dvě soutěže a obě na dvě hřiště. Jejich druhý tým hrál shodou okolností na stejném hřišti ve stejnou dobu, takže trenéři točili sestavu každou čtvrtku na všech 4. hřištích.

Naši motivací, vrátit soupeři porážku z podzimu, si kluci vzali hodně k srdci. Na hřišti blíže K kabinám začali velkým představení a to tak, že hned během prvních zhruba 2 min. nastřílel Tobik hattrick. Vůbec je potřeba uznat že si trojice Tobík, Marťas a Matěj S. dělala vpředu, co chtěla. Některé akce zaváněly až exhibicí. Nakonec jsme tuto část na tomto hřišti zvítězili 9:0 a druhou čtvrtku, která pokračovala v podobném stylu 6:1.

Na druhém hřišti byl zápas o dost vyrovnanější a naopak nás soupeř přehrával. V první čtvrtině kluci ještě zabojovali, když se za stavu 0:3 snížili na rozdíl jediného gólu. Druhou čtvrtku na tomto hřišti soupeř opět zpřeházel sestavu. Nutno přiznat, že v této části hry jsme nenašli vůbec žádný recept, jak se dostat k soupeřově brance a zakončit. Naše útoky se dost často utápěly v kličkách a klukům už nezbývaly síly na zajímavou přihrávku, potažmo úspěšné zakončení. Naopak soupeř trestal naše chyby a tuto čtvrtinu vyhrál 5:0.

V poločase jsme naše týmy tradičně vyměnili. Velkou pochvalu si zasloužili kluci, kteří ač zrovna dostali 5 gólů, se vzchopili a začali opět bojovat, jakoby se předtím nic nestalo. Odměnou jim za to bylo nastřílených 6 gólů v síti soupeře. Speciálně se činil Jirka Oubram, který sám nasázel rovnou 4. Nutno podotknout, že většinu si sám vybojoval svou houževnatostí a zapálením do hry. Poslední čtvrtka na tomto hřišti byla hra opět velice vyrovnaná, hrál se bojovný fotbal a na góly to skončilo smírně 2:2. Kromě již dnes zmíněného Jirky O. bychom chtěli pochválit Míšu, který zahrál fantasticky a to se většinu času přetahoval s kluky až po hlavu vyššími. Přes tento handicap je po většinu zápasu k ničemu důležitému nepustil a naopak sám rozjížděl výpady směrem k brance soupeře. Podle mého, to byl jeden z jeho nejlepších zápasů J

Na druhém hřišti kluci pokračovali podobně, jako skončili první poločas. První čtvrtku si ještě zvykali na nové soupeře a nastříleli „jen“ 4 góly. Poslední část opět rozjeli na plné obrátky. Jirka T. zavřel bránu, nic a nikoho tam nepustil a na druhou stranu hned 5 kluků v poli se podělil o 8 gólů v síti soupeře. Nakonec se skóre na tomto hřišti zastavilo na stavu 12: 1 za druhý poločas. Celkově tak toto hřiště vyhrálo 27:2, přičemž si všichni kluci na hřišti dali aspoň jeden gól. Na druhém hřišti bylo skóre o dost vyrovnanější a lehce jsme jej prohráli. Nicméně v celkovém součtu jsme vyhráli 37: 16 čímž jsme si hodně vylepšili náladu J

Za tento zápas má celý tým velkou pochvalu, protože až se to podle výsledků nezdá, soupeř měl velkou kvalitu.

Nakonec, ještě jedna poznámka… Během neděle se nám ze zdravotních důvodů omluvili dva hráči (Ríša a Štěpán). Zároveň s omluvou jsme od obou dostali zprávy, že jsou hodně zklamání, protože se na zápas velice těší. I tato (možná zdánlivá) maličkost svědčí o tom, že se tu vytvořil opravdu skvělý tým kluků, které hra a zápasy evidentně baví. Co víc, baví je zápasy, proti silným týmům, kde neví, jestli vyhrají. A o to víc to baví i nás. Těšíme se na další zápas, kdy doma přivítáme další silný tým ze Stodůlek.