Muži A vs SK Slovan Kunratice

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Muži A - Ďáblice na Dukle vyhrály jen druhý poločas, to na body nestačilo

Dukla JM byla v duelu s Ďáblicemi jasným favoritem, ale soupeř jí zaskočil rychlým gólem už ve druhé minutě. Domácí pak zařadili vyšší rychlostní stupeň, do poločasu ztrestali chyby hostů čtyřmi góly. To Duklu uspokojilo. Sice dokázala zvýšit na 5:1, ale pak soupeř dvěma góly výsledek zkorigoval a několikrát byl blízko i lepšímu výsledku než 5:3.

Trenérskou premiéru si na lavičce Ďáblic odbyl Jakub Slunéčko, jinak útočník. Trenér Černý měl jiné povinnosti a tak se jeho záskok do sestavy nenominoval a do 80. minuty řídil tým z lavičky. Až pak naskočil do hry.

Hráči mu udělali radost hned v úvodu. Přežili první příležitost domácích, když Brabenec byl u míče dřív než vybíhající brankář Zeman, ale míč mu nakonec utekl do zámezí. Vzápětí hosté předvedli šikovnou akci,
na českou uličku si naběhl Dafčík a podél vybíhajícího Tlustého poslal Ďáblice do vedení.

To trvalo do 15. minuty, kdy se rozjel brankostroj Dukly. Na přetažený centr z levé strany si u zadní tyče naskočil Bičaník, Zeman míč z jeho hlavy vyrazil ale jen zpět k Bičaníkovi a ten jej druhým pokusem zasunul do sítě - 1:1. V 19. minutě dostal na levé straně prostror Brabenec a pak i čas k zakončení a s přehledem výsledek otočil na 2:1 pro Duklu.

Za deset minut brankář hostů Zeman nezládl dobře odkop, poslal míč přímo k nohám Bičaníka, ten však opuštěnou branku netrefil. To na druhé straně dělovku Maříka musel tygřím skokem likvidovat Tlustý.

Další dva góly si domácí schovali do závěrečné pětimintovky. A opět u toho bylo duo B+B. Nejdříve se prosadil Brabenec a pak Bičaník dorazil střelu Janouška do tyče. Do kabin se tak šlo za stavu 4:1.

Ten se dlouho neměnil. Bičaníka vychytal Zeman. Mařík na druhé straně pálil přes celou branku mimo. Když ani Bičaník, ani Brabenec hradbu bránících nhráčů eprostřelili a Davídek hlavou těsně minul domácí branku, prosadil se střídající Micka. Po rohovém kopu poalal halvou míč do sítě Ďáblic popáté.

Hosté do kolen neklesli a výsledek začali korigovat. Po rohovém kopu přetažený míč vrátil před branku Novák a Jackl jej poslal za záda Tlustého. Za pět minut se stejný ďáblický hráč prosadil podruhé a už to bylo jen o dva góly. Ještě víc kyslíku do žil hostů mohl napumpovat Dafčík, ale svůj souboj s Tlustým gólově zakončit nedokázal.

Na výsledku se tak už nic nezměnilo. Domácí se po zaváhání Měcholup vrátili na druhé místo a hosté zůstali na dně tabulky už jen s hodně teoretickou nadějí na záchranu.

Dukla JM - Ďáblice 5:3 (4:1)
Branky: 15. a 45. Bičaník, 19. a. 40. Brabenec, 65. Micka - 2. Dafčík, 66. a 71. Jackl. ŽK: 29. Ondrůšek,
36. Horváth (oba Ďáblice). Rozhodčí: Zelený - Les, Andras. Diváků: 50.
Dukla JM: Tlustý - Solař, Markuzi, Vrzal - Farkaš - Inneman, Pařík (62. Konjevič), Janoušek, M. Lafek
(75. Jíra) - Bičaník (87. Laho), Brabenec (56. Micka). Trenér: Josef Světlík.
Ďáblice: Zeman - Hejna, Veselý (58. Mošnička), Jackl, Radomskiy - Mařík, Novák, Horváth, Ondrůšek - Dafčík, Davídek (80. Slunéčko). Trenér: Jakub Slunéčko.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM): „Dneska jsme věděli, že nás čeká kvalitnější soupeř, než v kole minulém. Ďáblice sice jsou tam, kde jsou, ale mají spoustu kvalitních hráčů. Pro ně je možná dneska ten výsledek krutý. Měly pasáže, kdy hrály velmi dobře. Nám se nepovedl opět úvod, kdy jsme lacino inkasovali. Potom jsme zahráli podle představ a poločas byl 4:1. Přišla ale naše klasika. Druhý poločas zpohodlníme a místo toho, abychom to dohráli s kvalitou, tak se ještě pomalu třepeme o výsledek.”
Jakub Slunéčko (Ďáblice): „Byl to dobrý zápas. Bohužel v první půli jsme dělali individuální chyby a to nás dostává dolů. Krásně začneme, vedeme 1:0 a pak si necháme dát hloupé góly. To je prostě špatně a na to doplácíme celou dobu, celé jaro. Pak už je to jenom taková hra. Za stavu 4:1 domácí polevili a tak se z toho nakonec zrodil přijatelný výsledek 5:3.”

Nejlepší hráč Dukly: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč Ďáblic: Petr Jackl.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Dukla JM).