TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Muži A - Kanonádu v Ďáblicích řídil královický Kalivoda

V zápase Ďáblice - Královice bychom favorita našli na straně hostů. Domácí sice vedli a když soupeř utekl na 1:4, dokázali se dvěma slepenými góly vrátit do hry. V rozhodujících chvílích ale dělali veliké chyby a královický tým, dirigovaný hrajícím trenérem Davidem Kalivodou, dokráčel k hokejovému vítězství 6:3. Osud Ďáblic se zdá být zpečetěn, naopak Královice se pásmu sestupu vzdálily na sedm bodů.

Ďábličtí do zápasu vstoupili aktivně a odměnou za jejich snahu jim byl ve dvanácté minutě gól Slunéčka.
I poté byli bojovní a dokázali nebezpečně zaútočit, ale jejich hra jim vydržela půl hodiny hry.

Hosté postupně začali vystrkovat růžky, varování poslali několika rychlými akcemi a když se z toho domácí obrana nepoučila, mezi 32. a 44. minutou jim nasázeli tři rychlé góly. Nejprve po přesné Láfově přihrávce napálil míč zblízka do sítě Sus, o chvíli později se z trestného kopu na hranici pokutového území parádně trefil Kalivoda a těsně před odchodem do šaten proměnil Hančlovu přihrávku Láf - 1:3.

Z druhé půle uběhlo jen pár minut a domácí brankář Chrobok musel sahat pro míč do své sítě počtvrté.
To když se po chybě uprostřed hřiště zrodil rychlý protiútok Královic a Sus ji bez problémů potrestal.
Za stavu 1:4 to vypadalo, že už je o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Hosté hráli v klidu a na domácích šlo vidět, že už by nejraději byli v šatně.

Z ničeho nic se ale v 63. minutě zrodil jeden z nejhezčích gólů sezony. Po kombinaci se míč dostal
k ďáblickému stoperovi Jacklovi, který jej z dálky bez přípravy napálil a po jeho dělovce do šibenice
se brankář Jeřábek jen bezmocně ohlédl. Po této nádherné trefě neuběhla ani minuta a už to bylo jen
o gól. Po závaru se šikovnou střelou po zemi k tyči prosadil Kurčík a Ďáblice měly opět o co hrát.

Definitivní zlom pak přinesla 69. minuta. Domácí obrana nechala spoustu volného prostoru Kalivodovi a to se u takto zkušeného hráče nevyplácí. Hrající trenér hostů prošel pohodlně mezi obránci a tváří v tvář nedal Chrobokovi šanci. Pátý gól odpor domácích zlomil. Zápas už se jen dohrával a i když si oba celky vytvořily ještě nějaké zajímavé akce, tak o vítězi už bylo rozhodnuto.

Konečnou podobu výsledku pak dal symbolicky nejlepší hráč zápasu Kalivoda, když opět dostal
od obránců volný prostor ke zpracování, zamíření a přesné střele - 3:6.

Ďáblice - Královice 3:6 (1:3)
Branky: 12. Slunéčko, 63. Jackl, 64. Kurčík - 32. a 53. Sus, 38. 69. a 81. Kalivoda, 44. Láf.
ŽK: 51. Malík (Královice). Rozhodčí: Polena - Gotthard, Vojáček. Diváků: 60.
Ďáblice: Chrobok - Petržílka, Veselý, Jackl, Radomskiy - Mařík, Horváth, Mošnička (54. Kurčík), Ondrůšek - Slunéčko (74. Kočí), Dafčík (67. Hejna). Trenér: Jiří Černý.
Královice: Jeřábek - Malík, Hyský, Záhorec, Slováček (76. Nezbeda) - Krejča, Formáček, Kalivoda, Hančl (83. Dufek), Sus - Láf. Trenér: David Kalivoda.

Hlasy trenérů
Jiří Černý (Ďáblice): „Zasloužíme si to, kde jsme. Mančaft není fotbalově vyspělý, děláme ohromné individuální chyby. Dostat doma šest gólů... co k tomu říct.”
David Kalivoda (Královice): „Domácí ještě pomýšleli na záchranu, tak museli zvítězit. My také nejsme
v komfortní situaci, i když máme nějaké body k dobru, ale je to hodně našlapané. Chtěli jsme uspět
a to se nám podařilo. Začátek utkání nám moc nevyšel, ztráceli jsme balony a dostali gól. Domácí to trochu posadilo na koně, ale nám se podařilo srovnat a po gólu na 2:1 jsme se zklidnili. Ve druhé půli jsme hráli trochu profesorsky, dostali dva góly a zbytečně jsem se dostali pod tlak. Pátý gól to zlomil a pak už se to dohrálo.”

Nejlepší hráč Ďáblic: David Mařík.
Nejlepší hráč Královic: Jan Sus.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Kalivoda (Královice).