TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Muži A - Ďáblice se nevzepřely osudu ani na Tempu, už bez trenéra Boeva

Hosté z Ďáblic přijeli na Lhotku bez trenéra Boeva. Ten se s vedením klubu v týdnu, na vlastní žádost, dohodl o ukončení spolupráce. Tým převzal dosavadní asistent Jiří Černý, ale k záchranářským bodům to nevedlo. Domácí byli v ofenzívě mnohem nebezpečnější a hlavně nedělali chyby vzadu. Těch se naopak nevyvarovali hosté a tak i přes snaživý výkon svou pozici na posledním místě nevylepšili.

První příležitost patřila hostům. Mařík pláchnul po levé straně Valtovi, přetáhlo centr na Horvátha, ale jeho volej cíl nenašel. A tak první gól patřil domácím. Ve 26. minutě se uvolnil šikovně Šmídek a našel před brankou Vltavského, který zašoupnul míč do sítě.

Jinak se moc příležitostí ani na jedné straně neurodilo. Vyjímkou byl přímý kop domácího Bláhy, který zatřásl břevnem. To bylo do přestávky vše.

Tři minuty po pauze se do zakončení dostal domácí Trojan, ale na Chroboka nevyzrál. Na brankáři Ďáblic si zuby vylámal i Čech. Ten si vše vynahradil v 53. minutě, kdy se skvěle uvolnil ve vápně a ještě lépe zakončil na 2:0.

V 58. minutě před domácí brankou nezasáhl centr Maříka brankář Pacovský, ani nikdo z Maříkových spoluhráčů. Za dvě minuty měli hosté výhodu přímého kopu. Postavili se k němu tři hráči a nakonec střílel Jackl. Otřel míč o zeď a ten zapadl do opačného kouta branky Tempa, než ho čekal Pacovský - 2:1.

Vzápětí vyslal trenér hostů na hřiště dva čerstvé hráče. A Nwogu se hned dral do zakončení, ale vypálil nepřesně. V 77. minutě se potřetí radovali domácí, když centrovaný míč nasměroval přesně Bláha.

Kosmetickou úpravu výsledku stihli hosté až ve druhé minutě nastavení. Když nedůslednost domácí obrany využil Dafčík a před brankou vybídl ke skórování Maříka. Za stavu 3:2 přišel vzápětí závěrečný hvizd sudího Štípka.

FC Tempo – Ďáblice 3:2 (1:0)
Branky: 23. Vltavský, 53. Čech, 77. Bláha - 60. Jackl, 90+2. Mařík. ŽK: 18. Šmídek, 44. Vltavský - 14. Novák, 43. Kurčík, 66. Radomskiy, 72. Jackl. Rozhodčí: Štípek - Toman, Zloch. Diváků: 150.
FC Tempo: Pacovský - Valta, Štěpánek, Netušil, Klajbl - Šmídek, Perl - Čech (72. Geissler), Bláha
(79. Admámek), Trojan (65. Zimmermann) - Vltavský (81. Barták). Trenér: Petr Vanko.
Ďáblice: Chrobok - Kurčík (46. Veselý), Petržílka, Jackl, Radomskiy (75. Mošnička) - Horváth, Novák, Mařík, Ondrůšek - Davídek (61. Dafčík), Slunéčko (61. Nwogu). Trenér: Jiří Černý.

Hlasy trenérů
Petr Vanko (Tempo): „Myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Kromě těch tří gólů jsme tam měli dvě obrovské šance, kdy tam Ďáblice podržel brankář Chrobok. Ještě jsme dali dvě břevna. Oni dali první gól hodně šťastný a pak už tam žádnou loženku neměli. Až v nastavení další náhodný gól. Na to, jaké jsme měli problémy se sestavou, kdy nám chybí vzadu hromada hráčů dozadu, tak klobouk dolů před klukama, jak to odehráli. Všichni co dostali šanci tak jí využili. Oproti minulému zápasu tam byl týmový výkon, nasazení i dozadu. Hráli jsme jako jeden muž.“
Jiří Černý (Ďáblice): „Výkon našeho týmu, si myslím, byl velice dobrý. Kazíme si to osobníma chybama. Dvacet minut tlačíme v prvním poločase, dvacet minut i ve druhém poločase. Pak ale přijdou ty chyby. Tohle nás provází celé jaro a takhle si ty zápasy prohráváme.“

Nejlepší hráč Tempa: Matěj Štěpánek.
Nejlepší hráč Ďáblic: Ondřej Novák.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Filip Šmídek (Tempo).