Muži A vs SK Slovan Kunratice

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

MUŽI A - Derby Prahy 8 rozhodla rezerva Admiry v úvodu první půle

V 9. minutě Lupínek, ve 13. minutě Štafan a Admira rázem vedla 2:0. tyto dva rychlé údery daly utkání ráz. Hosté se z toho sice postupně vzpamatovali a po přestávce převzali otěže zápasu. Na konci hodiny hry dal Nwogu kontaktní gól, ale myšlenky na vyrovnání jim zplašil třetí brankou v 78. Pergl. Domácí si tak pojistili čtvrté místo a šance hostů na záchranu se scvrkávají. Aktuálně je od ní dělí sedm bodů a ve hře je jich ještě třicet.

Po necelých deseti minutách hry si domácí vybojovali přímý kop na útočné polovině. Ten rozehrál Šmidrkal a přetažený míč si za obránci našel šikula Lupínek a hlavou jej poslal za záda Chroboka - 1:0. Uplynuly jen čtyři minuty kdy se na polovině hostů dostal snadno k míči Štefan. Bez rozpaků si to namířil mezi obránci
až do šestnáctky a mazáckým dloubáčkem pokořil Chroboka podruhé.

Domácí byli při chuti, ale přidat další rozhodujcí branky se jim do pauzy nepodařilo.

Ošidnost výsledku 2:0 se potvrdila po přestávce. Hosté zvýšili výrazně aktivitu a začali domácí přehrávat.
V 59. minutě se dočkali kontaktního gólu. A přišli k němu dost lacino. Rozehráli rychle přímý kop před vlastní šestnáctkou, míč posunul Dafčík na Maříka a ten jej poslal směrem před domácí branku.
Na hranici vápna při odkopu škobrtnul Pergl a Nwogu měl cestu k brance otevřenou. Zkušeně obstřelil Cingela a vykřesal jiskřičku naděje.

Tu domácí zhasli v 79. minutě. Jiroušek na polovině Admiry přišel o míč a následoval brejk domácích. Lupínek na pravé straně vyhrál dva souboje a vyslal do šance Vachouška. Ten trefil jen nohu Chroboka,
ale dobíhající Pergl už v poklidu poslal míč do opuštěné branky.

Ďáblice přišly nejen o body, ale v závěru i kapitána Nováka. Ten v 89. minutě před vápnem poslal k zemi unikajícího Štefana a nemohlo následovat nic jiného než červená karta. Pak už se pískal konec.

Admira B - Ďáblice 3:1 (2:0)
Branky: 9. Lupínek, 13. Štefan, 78. Pergl - 59. Nwogu. ŽK: 21. Štefan, 44. Šimek, 51. Pelikán,
87. Bouguetouta - 63. Veselý, 65. Novák, 71. Horváth. ČK: 89. Novák (Ďáblice).
Rozhodčí: Laštovička - Tereba, Polena. Diváků: 80.
Admira B: Cingel - Pelikán, Lupínek, Sázel, Hájek - Šmidrkal (83. Bouguetouta) - Pergl (85. Klimt), Hron (46. Pavlata), Štefan, Šimek (63. Šindelář) - Vachoušek. Trenér: František Peřina.
Ďáblice: Chrobok - Veselý, Petržílka, Novák, Radomskiy (67. Černý) - Dratva (23. Kurčík), Horváth
(74. Jiroušek), Dafčík, Mařík - Slunéčko (74. Davídek), Nwogu. Trenér: Vasil Boev.

Hlasy trenérů
František Peřina (Admira B): „Bylo to derbíčko, takové malé Sparta - Slavia. Do zápasu jsme vstoupili výborně a už po dvanácti minutách vedli 2:0. Měli jsme další šance, ale zvýšit na větší rozdíl se nám nepodařilo. Čekali jsme, že o po přestávce íc otevřou a proto jsme nasadili do hry druhého útočníka Pavlatu. Soupeř náds ale začal přehrávat a dali kontaktní gól. Naštěstí se nám podařilo dát třetí branku
a ta to zlomila. Jsem spokojený, uhráli jsme to s chladnou hlavou.”
Vasil Boev (Ďáblice): „Musím uznat, že Admira B vyhrála zaslouženě. Předčila nás agresivitou, důrazem, tvrdostí. Hrála na hranici pravidel, ale ne zákeřně. Nedali nám možnost hrát po zemi. Dá se říct, že první dvě branky jsme si dali sami, vlastními chybami. V poločase jsme si něco řekli a myslím, že přišlo zlepšení. Povedlo se nám snížit, ale po další naší chybě jsme dostali třetí gól a bylo rozhodnuto. Za druhý poločas jsme si možná zasloužili dát o gól víc, ale na bod to nebylo. Je to pořád dokola, srážejí nás individuální chyby. Hráči to nezvládají v hlavě. A tak míříme k sestupu.”

Nejlepší hráč Admiry B: Jakub Lupínek.
Nejlepší hráč Ďáblic: Ondřej Novák.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jakub Štefan (Admira B).