Muži A vs SK Slovan Kunratice

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Muži A - Újezd se výhrou v posledním kole odpoutal z posledního místa

Až v posledním podzimním kole protrhli fotbalisté Újezdu střeleckou nemohoucnost a odnesla to jedenáctka Ďáblic. Ta sice šla už od 7. minuty dorážkou D. Blažka do vedení, ale Soroka stačil po půl hodině srovnat. Druhý poločas se stal zcela jednoznačnou záležitostí domácích, kteří dalšími třemi zásahy zápas dokonale otočili. Výhrou se Újezd odlepil z posledního místa a přezimuje na 13. příčce o bod právě před Ďáblicemi.

Od úvodního hvizdu se hrálo naplno a s maximálním nasazením. Na těžkém terénu a za drobného mrholení se odehrával nelítostný souboj o šest bodů. Úvod patřil domácím, kteří si první šanci vypracovali už ve 3. minutě, kdy se po rohu Kováře dostal do zakončení Kučera, ale jeden z obránců mu srazil střelu na roh. Vzápětí po další rychlé akci domácích se až před Chroboka prodral s míčem Konejl, jenže zblízka ho neprostřelil. Do sítě neprošla ani následná dorážka Veselovského.

A tak přišel trest na druhé straně. Po závaru před domácí brankou pálil z úhlu Ondrůšek, gólman J. Blažek stačil balón jen vyrazit a dobíhající jmenovec D. Blažek střelou do prázdné brány otevřel skóre - 0:1.

Chvíli na to, na druhé straně vysunul Kovář dlouhým pasem Konejla, ale Chrobok vyběhl daleko do pole
a míč mu ukopl. Ve 12.minutě po přímém kopu Kováře měl vyrovnání na kopačce Hlubuček, jenže z růžku malého vápna hostující bránu prudce přestřelil. Pak po přetaženém Hlubučkově centru se v šanci objevil Konejl, avšak míč z jeho hlavy nakonec skončil s přispěním Chroboka za brankovou čárou.

Ve 27.minutě po Snopově rohu tečoval balón lehce Jerhot a Blažek jen reflexivním zákrokem zabránil jisté brance. O šest minut později pak na druhé straně zachytil několik metrů před vápnem hostů balón Soroka, pravačkou prudce napřáhl a parádní střelou, která se navíc odrazila od břevna vyrovnal na - 1:1.

Když se v závěru poločasu neujala Snopova střela na jedné straně a vzápětí ani rána Soroky na straně druhé, šla obě mužstva k poločasové přestávce za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu vstoupili domácí ještě aktivněji. V 50. minutě po centru Boušky a přiťuknutí Veselovského pálil v dobré pozici Kovář, ale střela byla sražena na roh. Po dalších čtyřech minutách byl velice aktivní Veselovský faulován na hranici vápna a Kovář výstavní střelou z přímého kopu otočil na 2:1. Domácím, jakoby narostla křídla a v dalším průběhu zápasu byli takřka k neudržení.

V 60. minutě po hezké splupráci Hlubučka se Šimkem mohl zvyšovat Konejl, ale jeho šouravá střela nakonec těsně minula vzdálenější tyč Chrobokovy brány. Po čtrnácti minutách se Konejl znova objevil
zcela sám před hostující bránou, ale nastřelil jen nohu povyběhnutého Chroboka.

O tom, že tři body zůstanou definitivně v Újezdě, se postaral v 77. minutě náhradní golman Hlubuček, hrající na hrotu útoku, který si šikovně naběhl na kolmou přihrávku Kováře a nezadržitelně zvýšil na 3:1.

Třešničkou na dortu pak byla čtvrtá branka v podání Veselovského tři minuty před koncem, na které se vyznamně podílel Hlubuček s Kovářem. Domácí se tak rozloučili s podzimní sezónou výhrou, která znamenala i jejich posun z posledního místa.

Újezd nad Lesy - Ďáblic 4:1 (1:1)
Branky: 33. Soroka, 54. Kovář, 77. Hlubuček, 87. Veselovský - 7. Blažek. ŽK: 36. Soroka, 63. Šimek -
18. Jerhot, 62. Veselý, 76. Jackl. Rozhodčí: Fazekaš - Havel, Zloch. Diváků: 167.
Újezd nad Lesy: J. Blažek - Vávra, Kučera, Příhoda, Šimek - Soroka - Konejl (85. Moudrý), Veselovský
(88. Cikhart), Kovář, Bouška (75. Bednář) - Hlubuček (90. Kotlín). Trenér: Milan Šafr.
Ďáblice: Chrobok - Veselý, Zezula, Jackl, Kočí (70. Hejna) - Horváth, Jerhot, Snop, Ondrůšek (55. Jiroušek) - D. Blažek, Dafčík. Trenér: Vasil Boev.

Hlasy trenérů
Mlan Šafr (Újezd nad Lesy): „Myslím, že dnes jsme dominovali i přesto, že jsme dostali první gól. Šance byly na dalších čtyři až pět gólů, které jsme neproměnili. Soupeř hrozil v podstatě jen po dlouhém autu
a po rohu. Pokud by soupeř dal na 2:0 po jedné z šancí, bylo by to pro nás už hodně těžké to obracet.
Na druhou stranu my klasického útočníka nemáme, zvolil jsem Hlubučka s Matějem Veselovským a myslím, že oba hráli skvěle. Pomáhali nám držet balon, což nám předtím moc nefungovalo a vracelo se nám to zpátky. I díky tomu jsme zaslouženě vyhráli a bohužel jsme na to čekali tak dlouho. Spodek je dost vyrovnaný a tahel výhra nám hodně pomohla.”
Vasil Boev (Ďáblice): „Vedli jsme 1:0, ale domácí měli šance a my jsme na ně nestačili. Zasloužená výhra domácích. Byl těžký terén, něco jsme si řekli, nevím na co kluci čekali. Druhou půli jsme jenom čekali. Jinak k tomu není co říct.”

Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Matěj Veselovský.
Nejlepší hráč Ďáblic: David Snop.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Petr Kovář (Újezd nad Lesy).