Muži A vs SK Slovan Kunratice

Datum a čas konání: 21.4.2024 17:00
Místo: hřiště Ďáblice

Muži A - Oslabená Dukla JM padla v Ďáblicích

Velké překvapení se zrodilo na vodou nasáklém ďáblickém pažitu, kde si domácí vyšlápli na třetí tým přeboru Duklu Jižní Město a po bojovném a nadšeném výkonu celého týmu získali cenné tři body. Hrdinou zápasu byl hráč s číslem 13 Jiří Dafčík, který ve 13. minutě otevřel skóre zápasu a třináct minut před koncem ho svou druhou brankou uzavřel. Stínem, jinak velice slušného utkání, bylo vyloučení hostujícího Solaře, který už v 18. minutě musel předčasně opustit trávník.

Po průtrži, která se nad Ďáblicemi přehnala před zahájením zápasu, se začalo pomalu vyjasňovat, což blahodárně zapůsobilo i na fotbalisty domácích. Sice první příležitost si v 6. minutě vypracovali zásluhou Kotlíka hosté, ale pak už začali na velkém prostoru úřadovat domácí.

V 10. minutě po zásahu Tlustého, měli jedinečnou příležitost z přímého kopu, avšak Snop z hranice šestnáctky mířil těsně nad pravý růžek hostující brány. Po dalších třech minutách, z nenápadné akce na pravé straně, odcentroval Ondrůšek a před brankou číhající Dafčík pohotovou dorážkou otevřel skóre - 1:0.

Stejný hráč měl v 18. minutě znova ideálně našlápnuto, několik metrů před vápnem ho však nedovoleným zákrokem poslal na trávník Solař a bez předchozího napomenutí uviděl rovnou kartu červenou a zápas pro něho předčasně skončil.

I v početním oslabení začali hosté zlobit. Vrzalův přímý kop ve 21. minutě likvidoval náhradní gólman Zeman až na druhý pokus. Pak po hezké výměně Vrzala s Vidličkou, druhý jmenovaný odcentroval,
ale nabíhající Micka balón mezi tyče domácí brány nenasměroval.

Ve 36. minutě po parádní přihrávce Vidličky se už podařilo Farkašovi dopravit balón za Zemanova záda,
ale vzápětí mu veškerou radost překazil zvednutý praporek asistenta. Do kabin tak odcházela jedenáctka domácích s jedním gólem navrch.

Do druhého poločasu vstoupili hosté daleko aktivněji. Zejména Kotlík na hrotu se pokoušel o střelbu
ze střední vzdálenosti, ale buď měl vychýlenou mušku anebo si Zeman s jeho pokusy poradil.

V 56. minutě naopak mohli z rychlého protiútoku udeřit domácí. Jerhot si narazil balón s Horváthem, dostal se až před Tlustého, avšak zblízka ho neprostřelil. Ten mu stačil nohou střelu vyrazit.

O deset minut později pak zleva přesně odcentroval Vrzal, Kotlík balón lehce přiťukl na střed nabíhajícímu Bičaníkovi, který pohotovou střelou k tyči srovnal na 1:1.

Zápas se stal ještě zajímavější a rychlé akce se střídaly na jedné i druhé straně. V 75. minutě nebezpečný Kotlíkův centr stačila domácí obrana odvrátit jen s vypětím všech sil. Vzápětí z bleskové akce domácích se na druhé straně dostal do zakončení Ondrůšek a Tlustý měl hodně práce, aby jeho ošemetnou střelu vyrazil na roh.

O tři minuty později, při dalším útoku domácích po levé straně, se ještě před vápnem šikovně uvolnil Dafčík, pak prudce napřáhl a křížnou střelou ke vzdálenější tyči poslal svůj tým znova do vedení 2:1.

Deset minut před koncem se nad Ďáblicemi znova přehnaly černé mraky a prudký déšť zahnal obě mužstva do kabin. Po pěti minutách se však v zápase opět pokračovalo.

Hosté chtěli zachránit alespoň remízu, usadili se na polovině domácích, ale vyloženou gólovou šanci si již nevypracovali. Snad jen střídající Hajný měl po rozehraném přímém kopu vyrovnání na hlavě, jenže Zeman si s jeho slabou střelou poradil.

Ďáblice si tak připsaly teprve třetí, ale velmi důležité vítězství v soutěži. Dukla JM po překvapivé prohře
v minulém kole utrpěla druhou překvapivou prohru v řadě.

Ďáblice - Dukla JM 2:1 (1:0)
Branky: 13. a 77. Dafčík - 66. Bičaník. ŽK: 39. Markuzi, 60. Inneman (oba Dukla JM).
ČK: 18. Solař (Dukla JM). Rozhodčí: Tomšů - Hradil, Fazekaš. Diváků: 85.
Ďáblice: Zeman - Hejna, Hrodek, Jackl, Kočí - Ondrůšek, Jerhot, Snop, Dafčík - Blažek (87. Čížek), Horváth (91. Veselý). Trenér: Vasil Boev.
Dukla JM: Tlustý - Inneman, Solař, Markuzi, Vrzal - Vidlička - Micka, Farkaš, Jíra (83. Hajný) - Bičaník, Kotlík. Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Vasil Boev (Ďáblice): „Dukla byla asi fotbalovější, ale my jsme k tomu zápasu přistoupili trošku jinak, než
v ostatních zápasech. Nechali jsme je hrát a naopak my jsme vyráželi do rychlých protiútoků a i to štěstíčko se k nám otočilo, takže si myslím, že jsme asi zaslouženě vyhráli. Dnes je to pro nás velký úspěch a jsme rádi.”
Josef Světlík (Dukla JM): „Myslím, že jsme si dnes vypili kalich až do dna. Z první akce domácích padl gól, pak bylo vyloučení a nám neuznaný gól. Podle mě dnes zvítězil tým, který nechtěl hrát fotbal a to je pro mě na tom to smutný. Jinak nikoho nebudu hodnotit.”

Nejlepší hráč Ďáblic: Jiří Dafčík.
Nejlepší hráč Dukly JM: nikdo.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Dafčík (Ďáblice).