TJ Spoje Praha "B" vs Muži A

Datum a čas konání: 27.4.2024 14:00
Místo: Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3

Ďáblice doma potvrdily výhru na ČAFC, porazily i Tempo

Střelecky velmi dobře naladěný Fiala rozhodl o tom, že tři velmi cenné body nakonec zůstanou v Ďáblicích. Na jeho vedoucí branku ve 30. minutě stačil krátce po změně stran střídající Bláha odpovědět, ale jeho druhá trefa v 67. minutě již byla vítězná. Výhrou Ďáblice poskočily až na sedmou příčku Pražská teplárenská přeboru, Tempo i přes prohru zůstává páté.

Od úvodního hvizdu se hrál rychlý a zajímavý fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Domácí pak chtěli potvrdit vysokou a hlavně překvapivou výhru v minulém kole na Čafce.

Jenže, nechybělo mnoho a už po čtyřech minutách mohli inkasovat. Po velkém nedorozumění v obraně
se k míči dostal hostující Kadlec a padáčkem přehodil povyběhnutého Chroboka. Nakonec se balón zatřepetal na vrchní síti jeho brány a domácí si mohli hodně oddechnout.

Chvíli na to se na půlce zmocnil míče Zmeškal, zatáhl jej až k vápnu a prudkou střelou poprvé vyzkoušel postřeh Pacovského. Hosté chtěli odpovědět přímým kopem Geisslera, jenže jeho rána nakonec skončila
v dobře postavené zdi domácích.

Na první branku se nečekalo dlouho. Po půlhodině si na pravé straně vyměnil Dafčík balón s Jerhotem, ten se pak obloučkem dostal k zcela volnému Fialovi a jeho prudký nápřah ke vzdálenější tyči znamenal vedení Ďáblic - 1 : 0. Z toho se však domácí nemuseli dlouho radovat. Po dvou minutách se dostal na druhé straně k odraženému míči Perl a parádní ránou orazítkoval břevno domácí brány.

Po další akci hostů o chvíli později měli domácí znova štěstí, když centr Valty z ničehož nic poskočil
na vrchní konstrukci Chrobokovy brány.

Pět minut před pauzou měl po Netušilově centru vyrovnání na hlavě Vltavský, ale jeden z domácích obránců stačil ještě včas balón z čáry uklidit do bezpečí.

Úvodní minuty druhého poločasu patřily domácím, kteří si mohli své vedení pojistit. Nejdříve po přímém kopu Čížka se ve skrumáži nejlépe zorientoval Zmeškal, ale hradbu bránících hráčů neprostřelil. Pak po centru Dafčíka zblízka dorážel Jackl a Pacovský na čáře čaroval. A do třetice neuspěl ani Horváth, který
v čisté ložence hostující bránu hlavou minul.

A trest přišel záhy. V 59. minutě po faulu na Schwanka měli hosté výhodu přímého kopu a využili ho dokonale. První Bláhova rána sice skončila ve zdi, ale odražený míč se znova dostal k Bláhovi, který pak prostřelil vše, co stálo v cestě a bylo srovnáno na 1:1.

Domácí se po vyrovnávací brance rychle vzpamatovali a přidali na ofenzivě. Po Zmeškalově centru pálil
z voleje Horváth a míč jen prosvištěl těsně nad břevnem. Pak po Jirouškově přiťuknutí znova zkoušel zakroutit balón ke vzdálenější tyči Horváth, ale pozorný Pacovský ho stačil konečky prstů vytěsnit na roh.

Tlak domácích však sílil a v 67. minutě byl korunován. Dlouhý centr Čížka propadl až za obranu hostů, kde se k němu dostal nabíhající Fiala a pohodlně zvýšil na 2:1. O osm minut později mohl po hezké akci Fialy se Zmeškalem přidat pojistku Jiroušek, ale v dobré pozici Pacovského neprostřelil.

V závěru se hosté snažili o vyrovnání, avšak pozorná obrana domácích jednobrankové vedení uhájila.

Ďáblice - Tempo 2:1 (1:0)
Branky: 30. a 67. Fiala - 59. Bláha. ŽK : 20. Novák, 69. Jackl - 68. Vltavský. Rozhodčí: Stěhule - Tereba, Gotthard. Diváků: 100.
Ďáblice: Chrobok - Dafčík (63. Kočí), Čížek, Jackl, Hrodek - Jerhot, Novák - Jiroušek (82. Veselý), Blažek (36. Horváth, 90. Radomskiy), Fiala - Zmeškal. Trenér: Vasil Boev.
Tempo: Pacovský - Valta (73. Kalina), Prucek, Štěpánek (46. Bláha), Netušil - Vltavský, Kadlec, Šmídek,
Perl (82. Barták), - Schwank, Geissler (76. Frei). Trenér: Petr Vanko.

Hlasy trenérů
Vasil Boev (Ďáblice): „Myslím, že naše vítězství je zasloužené. Do 30. minuty, do stavu 1:0 jsme hráli opravdu velmi dobře, přesně to, co jsme chtěli hrát, vysokým napadáním, kombinačně a měli jsme šance. Bohužel jsme proměnili až tu třetí. Po gólu jsme přestali hrát a Tempo nás začalo přehrávat. Přežili jsme poločas. Do vyrovnávací branky bylo Tempo o něco lepší. Pak jsme opět začali hrát, vytvořili jsme si další stoprocentní šance, zejména Zmeškalem. Pak dal Fiala druhý gól a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.”
Petr Vanko (Tempo): „Přiznám se, že nemám chuť zápas hodnotit. Zápas byl nehezký, protože se to jen tak nakopávalo. Domácí měli navrch, že nás umlátili. Bylo spousta situací okolo, kterým se musím jenom smát. Jinak jsme měli šanci hned v první minutě, kdy to spadlo na horní síť.”

Nejlepší hráč Ďáblic: Lukáš Fiala.
Nejlepší hráč Tempa: Dan Bláha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Lukáš Fiala (Ďáblice).