SK Ďáblice

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK Ďáblice
www.skdablice.eu

Příští zápas

U - 10 Starší.. vs FC Slavoj Vyšehrad

Datum a čas konání: 23.9.2017 11:45

U-10 - TJ Sokol Řepy - vysoká výhra v prvním kole

U-10 - TJ Sokol Řepy - vysoká výhra v prvním kole

SK Ďáblice  - TJ Sokol Řepy 32:13

První zápas nové sezóny jsme na našem hřišti přivítali tým TJ Sokol Řepy. Jelikož jsme proti tomuto týmu ještě nehráli, nevěděli jsme, co můžeme čekat. Zároveň to pro nás byl první zápas v rozestavení 5+1, takže panovaly lehké obavy, jak se kluci budou orientovat a jak si s celou situací poradí. Musíme říct, že se nám vyplatila příprava, kterou jsme začali už na soustředění, protože kluci vypadali, jako, že tak hrají běžně :-). I v této sezóně hrajeme na dvě hřiště, kdy jsme na zápas nominovali vyšší počet hráčů a teprve uvidíme, jestli v tomto trendu budeme pokračovat nebo nikoliv. Tímto bychom chtěli připomenout již léta předestřené, že nároky a potřeby se budou více a více stupňovat, protože jsme přeci jen fotbalovým týmem a s ohledem na to bude prováděna nominace. Tolik jen úvodem připomenutí našich dlouhodobých a Vám, rodičům, dobře známých záměrů a to pro případné úvahy, proč ten či onen je či není nominován na MU. Samozřejmě nadále reflektujeme individuální vývoj každého z našich milých dětí, nicméně budeme muset též akceptovat i tu skutečnost, že naše děti stále více vnímají sama sebe, svůj výkon, své okolí, výkon druhého. V této sezóně, nově starší přípravce, mohou proti nám nastoupit družstva i ročníku 2007, což bylo např. v případě týmu Sokol Řepy. Uvidíme tedy, jak v takovém prostředí obstojíme a s jakými hráči můžeme vůbec obstát a to nemyslíme vůbec výsledkově, ale herně, protože i tento zápas nám ukázal, že ne všichni hráči jsou zcela připraveni hrát proti rok starším hráčům. Je ale úžasné, že z našich 28 Ďáblíků se jedná o velmi malý počet hráčů a pevně věříme tomu, že se to již v tomto roce zlepší, poněvadž nám kluci rostou a moudří :-)))

Hodnocení hřiště blíže ke kabinám:

Zápas jsme začali trochu opatrně, nicméně brzy se kluci dostali do tempa, které od nich známe z loňského roku. Hned ze začátku se prosadil tradiční střelec Vláďa, čímž bych řekl, dostal kluky do pohody. Soupeř záhy srovnal na 1:1, ale to bylo naposledy, kdy se k nám výsledkové přiblížil. Chvíli poté se rozstříleli Niki, Fíla a Maty a poločas jsme vyhráli klidným poměrem 8:2, když se soupeř málokdy dostal k nám na polovinu. V této sestavě bych chtěl pochválit zejména Nikiho. To, že je výborný v kličkách jsme zvyklí, ale je na něm vidět patrná změna v orientaci v prostoru. Na jeho přehled o spoluhráčích, prostoru kam se postavit, popřípadě za koho kam naběhnout se moc pěkně dívá. Jsme rádi, že technikou stále dobře oplývá i Fíla, Maty, Míša a ostatní. Postupně na výkonu přidal i Vláďa, když po vlažných pár minutách začal makat, jak je potřeba a za to má pochvalu. Příjemné překvapení byl i výkon Lukáše, který se od soustředění poměrně dost zlepšil a i více vnímá hru. Doufáme, že mu to vydrží a bude se stále zlepšovat.

Při výměně týmů mi kluci oznámili, že vyhráli na hřišti dále od kabin také 8:2, takže jsme bez nějakých velkých porad naskočili do druhé poloviny zápasu. Opět se projevili kvality našich kluků zejména ve středu hrajícího Marťase, v obraně stabilně výborného Péti, Kubína a vpředu stále se zlepšujících Tobíka, Matěje S a Matěje M. První soutěžní zápas za náš tým si zahráli Matouš P. a Ríša. Matouš se výborně pohyboval a jeho technický um je také na vysoké úrovni, takže zapadl jako by s námi hrál odjakživa. Ríša mě v první řadě velice zaujal neuvěřitelným nasazením, kdy nevypustil ani metr a navíc výbornou hrou v bráně, kam se postavil na třetí čtvrtinu. Jeho rozehrávky měly razanci, přesnost a nápad, takže se ani jednou nestalo, že bychom po rozehrání od brankáře ztratili míč. Zároveň v té době hrál jako šestý hráč a to je přesně, co po klucích vyžadujeme. Stejně tak hrál v poslední čtvrtině i Jirka T., který navíc díky jeho akčnímu nápadu, dokonce skóroval, když jsme kopali roh a on tam jako brankář všechny překvapil, naběhl a nekompromisně z první poslal míč do brány :-).

Jsme rádi, že kluci už mají základní návyky „pod kůží“ a automaticky (až na skutečně pár výjimek) se staví na své pozice a my je na to nemusíme upozorňovat stále dokola. Věříme, že ostatní se přidají záhy :-).

Nyní co se týká hodnocení zápasu v zadní části hřiště:

Zde jsme nastoupili proti části týmu soupeře složené především z chlapců ročníku 2007.  Ďáblíci se této výzvy nezalekli a do zápasu vstoupili s velkou vervou. Bylo až neuvěřitelné, jak nám nový formát 5+1 (tedy nově s jedním záložníkem) vyhovuje. Kluci výborně kombinovali, překonávali soupeře pomocí přihrávek a centrů před bránu, nebáli se jít do důrazného zakončení. Soupeře jsme tak přehrávali a tuto část zaslouženě vyhráli 8:2. Především právě nasazení a chytrá kombinační hra nás potěšila nejvíce - bylo zde vidět, že příprava během srpnového soustředění nese své ovoce.

Po přestávce (kdy zřejmě zapůsobil "kartáč" trenéra soupeře) nastoupily Řepy s mnohem větším důrazem. Druhý poločas už tedy nebyl tak plně v naší režii, soupeř poctivě dotíral na naše obránce a nutil je k chybám, které následně nekompromisně trestal.  Nicméně klukům se nedala upřít bojovnost a snaha poprat se s nepříznivě se vyvíjejícím výsledkem. I taková zkušenost je velmi cenná - v letošní sezóně budou soupeři často o rok až o dva starší (hrajeme společně s ročníkem 2007) a my si s nimi budeme muset poradit. Pokud se stejně jako v tomto druhém poločase nenecháme odradit fyzickou převahou soupeře a budeme využívat fotbalové kombinace, bojovnosti a týmové hry, nemusíme se o výsledky (o které zase tolik nejde) a o krásný sportovní výkon a radost ze hry (o které jde ze všeho nejvíce) našich Ďáblíků obávat.

Celkově musíme říct, že s prvním zápasem jsme s hrou i přístupem velice spokojeni. Chtěli bychom hodně poděkovat tatínkovi Víťovi a Radkovi za pískání zápasů, kdy kvůli tomu nemohli sledovat své syny Nikiho resp. Steva polovinu zápasu. Zároveň děkujeme, že jste všichni do jednoho přijali naše nové pravidlo ohledně nepřítomnosti rodičů v šatně po zápase. Nálada byla výborná, kluci byli plní zážitků a všichni bez problémů se zvládli převléci do civilu. Pokud nebylo slyšet (my doufáme, že ano J), tak kluci si dali vítězný pokřik a řekli jsme si pár slov k zápasu. Zároveň chceme poděkovat, že při zápase klukům neradíte, co a jak mají hrát a naopak je podporujete hlasivkami (jsme rádi, že tatínek Petr Pokorný je do nové sezóny zcela ďábelsky připraven :-))). Opět se ukázalo, že máme ty nejlepší rodiče ze všech a za to Vám patří velký dík. Díky a těšíme se na další zápas.

Trenéři

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. SK Třeboradice 6 18:9 16
2. ABC Braník 6 19:4 14
3. FK Dukla Jižní Město 6 9:8 12
4. SK Horní Měcholupy 6 10:6 11
5. FC Tempo Praha 6 9:5 11
6. FC Přední Kopanina 6 12:9 9
7. Sokol Královice 6 8:10 9
8. Motorlet Praha "B" 6 9:10 8
9. FK Újezd nad Lesy 6 5:8 7
10. Muži A 6 13:10 6
11. SK Zbraslav 6 8:8 6
12. Admira Praha "B" 6 8:12 5
13. UNION Vršovice 6 4:9 5
14. SK Dolní Chabry 6 8:16 5
15. ČAFC Praha 6 4:14 4
16. Uhelné sklady Praha 6 3:9 2

Kompletní tabulka

Poslední zápas

U - 10 Starší přípravka (2HP) roč. 2008
TJ Sokol Řepy
32:13
Podrobnosti

Střelci týmu

4 góly

Jirka TRESNER

4 góly

Filip GROF

4 góly

Nikolas DIAN

4 góly

Martin VOKATÝ

4 góly

Tobiáš PŘENOSIL

3 góly

Matěj MALÍNSKÝ

Počet návštěv: 109040
Posledních 30 dnů: 3865 | Posledních 7 dnů: 1086 | Poslední den: 175

© 2017 SK Ďáblice | Všechna práva vyhrazena | m.mosnicka@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne