Muži B vs Sokol Dolní Počernice

Datum a čas konání: 23.9.2017 16:30
Místo: hřiště Ďáblice

26.8.2017 SK Ďáblice B - Sc Xaverov Horní Počernice

První mistrovské utkání Ďáblice odehráli doma proti ambicióznímu týmu z Horních Počernic.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrnějši. Postupem času ziskávali domácí hráči převahu v držení balónu a dobře bránící hostující tým hrozil převážně z rychlých brejků. Převaha domácích stupňovala a po sérii standartních situací se k odraženému balónu dostal Filip Radomskiy a střelou z poza vápna dostal balón pomocí teče xaverovského obránce do brány. Do šaten tedy šlo za stavu 1:0.
Do druhého poločasu poslal trenér Černý z hvězdné střidačky do útoku Jardu Skalického.
Už po osmi minutách na hřišti se Skalický pomocí výborné práce tělem dostal sám před brankáře a zvýšil na 2:0.
O necelé tři minutý později se opět do šance dral Jarda Skalický, ale byl ve vápně zastaven nedovoleným zákrokem. K penaltě se postavil Ondra Mošnička. Pokutový kop proměnil a ďáblice vedli 3:0. Domáci postupem času polevili a docházeli i síly. Xaverov bojoval alepoň o vyrovnání a dopomáhal si k tomu pomocí nedovolených zákroků a na hřišti se začalo přiostřovat i ze strany domácích. Bohůžel po této stránce nezvládl zápas hlavní arbitr, který šetřil kartami na obou stranách. Do šance se ještě dostal střidající a skoro vyloučený David Procházka, ale v situaci jeden na jednoho nad hostujícím brankářem nevyzrál.Trenér domácíh pak už závěr zápasu rozkouskoval taktickým střídáním a proto Ďáblice vyhráli zaslouženě 3:0.

Sestava:
K.Černovský,
J.Pokorný, M.Průša(C), O.Mošnička,O.Plechatý
F.Radomskiy, M.Křivánek, V.Jiroušek, D.Kurčík,
J.Bareš, V.Zeman

Střídání:
46.minuta - V.Jiroušek < > J.Skalický
68.minuta - V.Zeman < > D.Procházka
85.minuta - O.Mošnička < > M.Švajcr
88.minuta - J.Bareš < > M.Klímek

Přistí zápas zápas čeká ďáblické béčko na hřišti Braníku v neděli 3.9.2017 od 17:00.